TworzymyGłos Regionu

reklama

Od wielkich sercem popłynęła krew (ZDJĘCIA)

Czwartek, 25 listopada 2021 o 11:20, autor: 11
Od wielkich sercem popłynęła krew (ZDJĘCIA)

Oddawanie krwi to misja, to wielki dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Misja pomocy przyświeca nam każdego dnia. Wczoraj przed siedzibą wschowskiej Policji pojawili się przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodów po to, aby podzielić się cząstką siebie. W akcji uczestniczyli policjanci, pracownicy policji, jak i mieszkańcy powiatu wschowskiego, za co serdecznie dziękujemy.

Wczoraj (24 listopada) o godzinie 9.00 przed siedzibą wschowskiej Policji stanął mobilny punkt poboru krwi z zielonogórskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policyjne akcje już na stałe wpisały się w harmonogram wschowskiej policji i centrum krwiodawstwa. Środowego poranka odbyła się już ostatnia w tym roku zbiórka krwi organizowana przez granatowe mundury. Przypomnijmy, że w minionym roku 2020 Komenda Powiatowa Policji we Wschowie wyróżniona została przez RCKiK w Zielonej Górze „Certyfikatem Firmy Promującej Oddawanie Krwi”. Natomiast w styczniu bieżącego roku powstał Klub Honorowego Dawcy Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Do wczorajszej akcji włączyli się również strażacy i przedstawiciele z Oddziału Piłsudczyków RP „Królewska Wschowa”.

Wczorajsza frekwencja, zaangażowanie wszystkich dawców pokazuje, że pomimo panującej pandemii Covid- 19 nie jesteśmy obojętni i solidaryzujemy się w przypadku problemów, które dotykają całego naszego społeczeństwa.

Osoby zainteresowane, naszych stałych uczestników, którzy pojawiają się u nas za każdym razem serdecznie zapraszamy i dziękujemy za włączanie się do naszych akcji, dzięki którym możemy pomóc potrzebującym, a niekiedy nawet i przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Paranoja...
25.11.2021 13:29

Ludzie czy aż tak wam bije ....?????

avatar
~TERAPIA SZOKOWA!!!!
25.11.2021 13:41

Proszę mi powiedzieć ilu policjantów pracuje w lokalnej Policji we Wschowie, że oni z taką CZĘSTOTLIWOŚCIĄ oddają tą krew ???? --- czyniąc z tego taka pokazówkę jak ci dwaj emeryci, którzy nie potrafią odejść z honorem na emerytury ??????. Mój Boże ...... Mój Boże i w dodatku ubrani w te replik mundurów z czasów Piłsudczyków ?????. Szok --- ZERO szacunku do tego munduru - mimo, ze to tylko replika !!!!!!.

avatar
~Xxx
25.11.2021 17:14

Niewiele widzę się zmieniło, jeśli w ogóle coś - cały czas parcie na szkiełko....cyrk

avatar
~Maciej
25.11.2021 17:19

Z tego co ostatnio można zauważyć to pan T. chyba nawet spi w tym mundurze... przecież kto norm..... przychodzi oddawać krew w mundurze Piłsudczyka? To jest jakaś masakra... jeszcze pozują do zdjęcia brak słów. A obecny zastępca komendanta w godzinach pracy też w jakieś przebieranki się bawi? Masakra!!!!!

avatar
~PANIE "MACIEJU"
26.11.2021 07:23

Kto tych ludzi uczył KULTURY oraz SZACUNKU do munduru ???. Ten niższy pan w przebraniu ( i jak to Pan zauważył będąc na służbie...) jeszcze nie tak dawno jeździł na 07, a teraz czyni sobie z emerytem sesję zdjęciową - PARODIA !!!. Co na to jego wyżsi przełożeni z KWP w Gorzowie ???. Kiedyś i obecnie jakże do nich pasuje Staropolskie Przysłowie, cytat ...." nie szata zdobi człowieka ...." - PARAFRAZUJĄC i dodając do tego jakże trafnego przysłowia można dodać powiedzonko : - """ i Bozia Rozumu Nie dała ...."""!!!!.. Sumując obrazek tych mundurowych - nasuwa się takie podejrzenie, iż cała ta ustawka z oddawaniem krwi z ich udziałem TO JAKOBY Z ICH INICJATYWY i DLA NICH , bowiem nie tak dawno coś takiego było pod tą komendą, tak więc jak często TAKI MUNDUROWY ODDAJE KREW we Wschowie ????. Ważne pytanie dla potwierdzenia tego faktu ; - ilu w tym dniu mundurowych policjantów oddało krwi?????????????-!

avatar
~Niko
25.11.2021 23:18

Brak słów... następnym razem ubiorę strój św mikołaja! To już nawet nie jest śmieszne!

avatar
~Zasłużony krwiodawca
28.11.2021 10:18

Żal mi was którzy tak krytykujom szczytny cel obyś nigdy krwi nie potrzebował .Masz problem to nie obrażaj innych ja zdaje krew chonorowo zdałem ponad 20 litrów jestem dumny z tego bo może uratowałem komuś życie .Jak czytam takie wpisy darmozjadów tchuży który na widok igły ma w portkach mokro s teraz gębą im się nie zamyka od krytyki to naprawdę żal mi ich bo najlepszycy lekarz im nie pomoże chodzi o psychiatrę.Pozdrswiam wszystkich policjantów i proszę ich o wyrozumiałość dla tych psychopatów co was krytykujom i honorowych krwiodawców . Przepraszam za błędy

avatar
~Krwiodawca(tylko)
28.11.2021 12:26

Bez słowa "zasłużony" - gdzie Ty tu widzisz i czytasz "obrażanie innych zdających krew" ????. Nie odwracaj KOTA OGONEM i nie czyń komuś czegoś czego nie czynią - Czytaj ze zrozumieniem i postaraj się oddzielić plewy od ziarna !!!. Prawdziwy jak to ty piszesz " zasłużony krwiodawca" nie czyni ze swoich czynów " wyreżyserowanych ustawek" ????. Czy to Twoje słowo " psychopatów" jest godne człowieka, który sam siebie nazywa " zasłużonym krwiodawcą" .... . Tylko nie odpowiadaj nam, że jesteś katolikiem !.

avatar
~PARAFRAZUJĄC...
28.11.2021 12:38

Czy forumowicz """ zasłużony krwiodawca" to lekcje kultury osobistej bierze " V-ce Marszałka" ....?. Jeśli tak to nie dziwota jaki ma poziom kultury jak oni tak wszyscy tak mówią i myślą i czytają bez użycia własnego organy zwanego rozumem ???- !. Tylko współczuć !.

avatar
~Krzysztof 50 litrów
28.11.2021 15:52

Akcja bardzo potrzebna. I to niestety tyle pani doktor dużo starsza niż ja powiedziała mi że w moim wieku mam 61 lat to się krwi nie zdaje i odesłała mnie z kwitkiem. Pozdrawiam wszystkich

avatar
~DO "zasłużony coś tam, coś tam..."
29.11.2021 07:16

Chciało by się powiedzieć twoim językiem i vice versa z tym słowem na poziomie pewnego polityka !!!!!. A wystarczyło tylko odpowiedzieć na pytania i czy wypada tak epatować z miesiąca na miesiąc ( ostatnio przed 11.11. br.) oddawanie krwi !. Czy widziałeś kiedyś te setki tysięcy osób np. tego Pana co oddał 50 l gdzieś na fotkach - ustawkach ???? jak ci mundurowi i to w przebraniach, a la repliki nie stosownie do POWAGI SYTUACJI !. Co to ma być ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl