TworzymyGłos Regionu

reklama

Obejrzyj występy wschowskich przedszkolaków.

„Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę”

Środa, 17 listopada 2021 o 12:42, aktualizacja Środa, 17 listopada 2021 o 16:12, autor: 2
Obejrzyj występy wschowskich przedszkolaków.

We wtorek (16 listopada) w sali wschowskiego CKiR odbył się finał IV Przeglądu Twórczości Teatralnej Przedszkoli „Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę”. Organizatorzy tego przedsięwzięcia (Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”, SOSW) od lat zwracają uwagę na problemy dzieci, które ze względu na zaburzenia w rozwoju mowy porozumiewają się w odmienny sposób, wykorzystując alternatywne sposoby komunikacji: gesty, symbole graficzne.

Tegoroczne spotkanie przebiegało w warunkach sanitarnych obostrzeń z powodu pandemii, niemożliwe było więc wspólne spotkanie maluchów. Na szczęście, uczestnikom Przeglądu nie brakowało kreatywności i pomysłowości.

Jury zapoznało się z nagraniami przedstawień dzieci z przedszkoli: „Sióstr Salezjanek”, „Słoneczko”, „Złota Rybka”, „Wesoła Trójeczka”, „Tu mieszka bajeczka” oraz „Słoneczne Przedszkole".  Tegorocznym laureatem zostało Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka”. Gratulujemy!

Wszystkim młodym artystom, nauczycielkom, rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałe przedstawienia. Życzymy, abyście nadal pielęgnowali miłość do teatru i realizowali swoje pasje.

Szczególne podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, Starostwa Powiatowego i dyrektora CKiR Piotra Kokorniaka za dotację i możliwość realizacji przeglądu w sali z profesjonalną obsługą pracowników CKiR.

Realizatorki Przeglądu: Maria Hatka, Marta Maszańska, Lucyna Kowalczykowska.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zainteresowany
17.11.2021 18:59

Super mali artyści!

avatar
~Adam
18.11.2021 00:08

piękne występy! Widać dużo pracy włożonej w przygotowanie dzieci..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl