TworzymyGłos Regionu

O narkotykach z młodzieżą - debata społeczna w Sławie

Wtorek, 27 września 2022 o 11:11, autor: 0 416
O narkotykach z młodzieżą - debata społeczna w Sławie

Edukacja i profilaktyka to jedno z wielu zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Dlatego też wczoraj (26 września) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim były „Uzależnienia – narkotyki, nowe narkotyki we współczesnym świecie”.

W poniedziałek (26 września) przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, Komisariatu Policji w Sławie odwiedzili młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Tematyką debaty społecznej były „Uzależnienia – narkotyki, nowe narkotyki we współczesnym świecie”.

Prelekcje poprowadził specjalista Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu wschowskiego. Wykład wsparty kilkuminutowym filmem miał na celu przedstawienie zagrożeń wywołanych na skutek zażywania substancji niewiadomego pochodzenia, popularnie nazwanych dopalaczami. Policjanci poinformowali również o konsekwencjach prawnych podejmowanych wobec osób nieletnich, popełniających czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinni się zachowywać na terenie szkoły, jak i poza nią.

Głównym celem wczorajszego spotkania, było zwrócenie uwagi na to, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy, pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przez wieloma życiowymi tragediami.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl