TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy rok szkolny 2022/2023 w gminie Szlichtyngowa (ZDJĘCIA)

Czwartek, 01 września 2022 o 15:04, autor: 0
Nowy rok szkolny 2022/2023 w gminie Szlichtyngowa (ZDJĘCIA)

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. W uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, składając życzenia całemu gronu pedagogicznemu szkół, uczniom i rodzicom.

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach. Uroczysty apel odbył się w siedzibie szkoły, natomiast msza św. będzie celebrowana przez ks. proboszcza Dominika Kamińskiego dziś po południu w kościele w Jędrzychowicach. Zastępca Burmistrza Błażej Rajman wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Zalewską przywitał po wakacjach uczniów i nauczycieli Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej. Po mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Jana Sobolewskiego w kościele w Szlichtyngowej, uczestnicy przeszli pod obelisk na Rynku w Szlichtyngowej. Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej złożono symboliczne wiązanki kwiatów i znicze pod obeliskiem. Następnie w siedzibie szkoły odbył się apel szkolny. W Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach Burmistrza reprezentował Kierownik Referatu Organizacyjnego Jarosław Gnat. Po mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Sławomira Kuklę w kościele w Starych Drzewcach, uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w szkole w apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny.

W naszych szkołach będzie uczyć się 523 uczniów. W Zespole Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej do szkoły podstawowej będzie uczęszczało 224 uczniów, a 105 dzieci do przedszkola. W Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach 12 przedszkolaków i 89 uczniów szkoły podstawowej. W Jędrzychowicach w punkcie przedszkolnym i oddziale przedszkolnym rozpoczęło naukę 29 dzieci a w szkole podstawowej 64 uczniów.

W tym uroczystym dniu składamy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty, serdeczne życzenia. Życzymy owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl