TworzymyGłos Regionu

Nowi uczniowie oraz świetlica.

Inauguracja roku szkolnego w SP 1 we Wschowie (ZDJĘCIA)

Czwartek, 01 września 2022 o 14:45, aktualizacja Czwartek, 01 września 2022 o 14:53, autor: 0 2201
Nowi uczniowie oraz świetlica.

Dokładnie 569 uczniów, w tym 71 pierwszoklasistów i 22 dzieci z Ukrainy, rozpoczęło nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie im. Polskich Olimpijczyków. Inauguracja była okazją do otwarcia świetlicy, która będzie funkcjonować w murach szkoły.

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak wraz z Komendantem Straży Miejskiej we Wschowie Witoldem Skorupińskim przekazał najmłodszym uczniom kamizelki odblaskowe. Włodarz złożył również życzenia wszystkim uczniom.

- Życzę wszystkim uczniom z naszej gminy dobrego startu, nowych przygód, doświadczeń naukowych i wielu wspaniałych okazji do integracji i wspólnej zabawy, powodzenia - napisał burmistrz Antkowiak.

Od września w murach SP 1 funkcjonować będzie placówka wsparcia dziennego prowadzona w formie opiekuńczej oraz socjoterapeutycznej. Zajęcia w świetlicy odbywać się będą codziennie w godzinach 16:00-19:00.

Gmina zdecydowała się powierzyć prowadzenie świetlicy organizacjom pozarządowym. W konkursie wygrało Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki.

- Cieszymy się, że tak placówka w końcu powstaje. Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki ma doświadczenie w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Dzieci przebywające w świetlicy będą mogły korzystać z kompleksu sportowego, jaki znajduje się w placówce, zarówno salę gimnastyczną, jak i orlik i "zieloną klasę" - zaznaczyła Anna Wiśniewska, dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych w gminie Wschowa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl