TworzymyGłos Regionu

Nie tylko powalone drzewa.

Liczne interwencje OSP Wschowa (ZDJĘCIA)

Piątek, 18 lutego 2022 o 01:33, aktualizacja Piątek, 18 lutego 2022 o 15:26, autor: 1 2663
Nie tylko powalone drzewa.

Za druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wschowie pracowita doba. Działania związane z usuwaniem skutków wichury rozpoczęli nad ranem od interwencji na ul. Garbarskiej we Wschowie, a zakończyli m.in. w Starym Strączu, gdzie w jednym z domów wielorodzinnych wyczuwalny był zapach gazu.

OSP Wschowa:

Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla strażaków z naszej jednostki. Nad ranem rozpoczęliśmy działania związane z usuwaniem skutków nocnej wichury. Do pierwszego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani około godziny 5:20. Musieliśmy się zmierzyć z uszkodzonym włazem wyjścia dachowego w jednej z kamienic na ulicy Garbarskiej we Wschowie. Po zakończeniu działań udaliśmy się w okolice miejscowości Gola. Silne podmuchy wiatru przewróciły dwa drzewa, które opadły na jezdnię i utrudniały w ten sposób przejazd. Na kolejne zdarzenia nie musieliśmy długo czekać. Kolejnym wyzwaniem z jakim przyszło nam się zmierzyć, było uszkodzone poszycie dachowe domu w Dębowej Łęce. Na miejscu działaliśmy wspólnie ze strażakami z jednostki OSP Osowa Sień. Pierwszą część działań zakończyliśmy około godziny 9:00.

Około godziny 12:20 zostaliśmy zadysponowani do wsparcia jednego z mieszkańców naszego miasta. Przerwy w dostawie prądu spowodowały konieczność użycia naszego agregatu, który przez kilka godzin zasilał sprzęt medyczny. W międzyczasie zostaliśmy zadysponowani do wyczuwalnego zapachu gazu, w budynku wielorodzinnym w Starym Strączu.

Nasze działania na ten moment zostały już zakończone. Z uwagą przyglądamy się prognozie pogody na najbliższe dni, która również nie zapowiada się optymistycznie.

Źródło/foto: OSP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Strażak/czka
18.02.2022 07:28

Brawo chłopaki? Jesteście nie zastąpieni, tyle samo powrotów co wyjazdów?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl