TworzymyGłos Regionu

Nie mam siły, by to zmienić

Piątek, 28 października 2016 o 10:55, aktualizacja Środa, 02 listopada 2016 o 11:09, autor: 33 3545
Nie mam siły, by to zmienić

Naczelny Naszych Wschowskich Spraw, niejaki Dawid Techman, umieścił na stronie internetowej Stowarzyszenia Odnowy Samorządu tekst pod poetyckim tytułem „Plagiat radnego. Dlaczego?”. Rzecz dotyczy mnie, więc uznałem, że należy odnieść się do rewelacji opisanych w tym artykule. Nie wiem kto, ale ktoś strasznie krzywdzi Dawida Techmana pozwalając mu publikować swoje teksty, a to na stronie internetowej Stowarzyszenia Odnowy Samorządu, a to w „gazecie” Nasze Wschowskie Sprawy. Dla mnie robi po prostu za „cyngla” sosowców w sytuacji, gdy ludziom na stanowiskach nie wypada pisać o radnym per przygłup. Jeśli ktoś z państwa jest zapoznany z twórczością niedoszłego radnego, to już wie, że nie mówimy tu o wyrafinowanych metodach.

Dawid Techman pisze: (..) Otóż pan radny z nie wiadomych przyczyn, postanowił skopiować mojego autorstwa projekt: „Oświetlenie Zacisza” i wystawić swój czyli: „Lampy dla Zacisza”. Obydwa projekty z punktu widzenia obywatela, który bierze kartę do głosowania niczym się nie różnią (choć formalnie mój przewiduje niemal dwukrotnie więcej punktów świetlnych za te same pieniądze).(..) - nie bardzo wiem jak można skopiować projekt, którego się nie widziało na oczy. No ale żyjemy w świecie gdzie podobno wszystko jest możliwe. Z drugiej strony jest mi przykro, że zburzyłem poczucie wyjątkowości pana Techmana, który prawdopodobnie myślał, że tylko on widzi problem oświetlenia w rejonie Zacisza. Trudno natomiast polemizować ze stwierdzeniem, że projekt niedoszłego radnego zakłada dwukrotnie więcej punktów świetlnych za te same pieniądze, nie znając parametrów urządzeń umieszczonych w projekcie. Dam panu Techmanowi prosty przykład. Ja kupuję jedno wino za 100 zł a pan Techman dziesięć po 10 złotych. Widać już absurd takiej argumentacji?

(..)Drugą znaczącą kwestią na pewno będzie fakt, iż pod moim projektem podpisywały się tylko i wyłącznie osoby, których projekt dotyczy czyli mieszkańcy Zacisza. Z wiadomości, które do mnie dotarły jednoznacznie wynika, że pod plagiatem – trudno mi inaczej nazwać drugi projekt - są podpisy tylko mieszkańców gminy z najbliższego otoczenia radnego. Czemu ma służyć stawianie takiej sytuacji przez pana Owoca, wie zapewne tylko on sam.(..) - naprawdę ciężko czyta się takie głupoty. Zgłosiłem również projekt montażu repliki fletnisty czyli popularnego Murzynka. Według logiki pana Techmana podpisy pod tym projektem powinienem zbierać wśród bezdomnych koczujących w parku, w którym stała ta wizytówka naszego miasta. Niepokojące natomiast jest to, że jest jakaś osoba w urzędzie, która opowiada kto się podpisał i pod jakimi projektami.

(..)Jeden owoc tego działania już znam. To dezorientacja mieszkańców, szczególnie mieszkańców osiedla, którzy poczuli się wreszcie poważnie potraktowani w tej nierozwiązanej przez lata sprawie. Kontaktują się ze mną i pytają co wybrać? Część z nich, jak mi mówili, na szczęście skorzystała z formuły regulaminu, która mówi, że każdy głosujący może poprzeć maksymalnie trzy projekty i dlatego głosowała na dwa projekty, czyli „Oświetlenie dla Zacisza” i „Lampy dla Zacisza” autorstwa K. Owoca.(..) - i bardzo dobrze. Sam zadzwoniłem 10 października, po zapoznaniu się z listą projektów edycji 2017 do znajomego, który mieszka w okolicach Zacisza i zwróciłem mu uwagę, że mogą się zebrać i głosować na dwa projekty. Dzięki temu jest szansa, że na oświetlenie dostaną pulę 200 tys. zł.

(..)złożyłem projekt jak się okazało jako pierwszy w ogóle w tegorocznym Budżecie Obywatelskim dokładnie 25.07. Jak można sprawdzić w ratuszu przeglądając projekty, swój pomysł w tej samie sprawie radny Owoc złożył dopiero 16 sierpnia. (..) - przecież nie było żadnego rejestru złożonych projektów więc ani ja ani pan Techman nie mogliśmy wiedzieć o swoich projektach. (..)Z tego wynika, że niestety nie mogłem wiedzieć, że będzie miał takie same plany. Skoro taka była kolejność i intencje, jak chcę myśleć miał czyste, to mógł się skontaktować i powiedzieć, że swojego projektu nie zgłasza i będzie ten mój złożony projekt wspierał. Nic takiego nie miało miejsca. Zgłosił swój projekt. Zachodzi pytanie po co? (..) - już wiemy, że nie mogłem się skontaktować ale zastanówmy się kto się mógł skontaktować ze mną. Profesjonalnie pracujący urzędnik widząc, że wpływają dwa dublujące się projekty kontaktuje się (dane do kontaktu są we wniosku ) z autorem np. wg kolejności zgłoszeń i mówi – panie Krzysztofie ktoś już złożył podobny wniosek więc pana jest bezcelowy. Dziękujemy za aktywność. Pozdrawiamy – i koniec tematu. Tak by było w normalnym świecie lecz wygląda na to, że w świecie pana Dawida trzeba głośno drzeć mordę MÓJ PROJEKT !. Może zmienią nazwę Zacisze na Techmana.

(..)Jak pewnie wszyscy państwo zauważyli, radny Owoc ostatnimi czasy próbuje zaistnieć w mediach, śmiem sądzić ze między innymi z powodu małej frekwencji wyświetlania jego bloga. Poszło radnemu w pięty i z uniesioną głową przygłupka stara się powrócić na wyżyny. (..) - tyle pogardy w dwóch zdaniach zdarza się rzadko. Nigdy też nie czytałem we Wschowie, że ktoś piszący pod nazwiskiem nazwał kogoś przygłupem. Nie mam siły, by to zmienić mogę tylko pogratulować pani Burmistrz Danucie Patalas, panu wiceburmistrzowi Miłoszowi Czopkowi oraz naczelnikowi Dariuszowi Przybylskiemu wysokiego poziomu zaplecza politycznego. Zarówno pod względem inteligencji jak i kultury. Brawo odnowa samorządu. Po trzykroć brawo.

Krzysztof Owoc

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~prześmiewca
28.10.2016 11:40

Panie Owoc ale jest pan okrutny . Przecież " oni " czyli ta cała odnowa samorządowa z ratusza są żądni chociaż małego sukcesu a pan im to zabierasz . Tyle już zasiadają i żadnego sukcesu nie ma . A co do oświetlenia Zacisza to na pewno nie dojdzie za ich kadencji . Będzie to zemsta za przegrany wybór radnego . Gdyby wygrał pan Techman to jest już inna para kaloszy zapewne projekt by przeszedł i oświetlenie by było już realizowane . Przecież tym z ratusza ul Zacisze stoi kością w gardle bo tam mieszka znienawidzona opozycja i dodatkowo jeszcze wyborcy pokazali gdzie mają Techmana i cały ratusz a oprócz tego wybrali pana Grabkę na radnego co dodatkowo działa na nich jak płachta na byka . Popatrz pan jedna mała ulica a tyle zła potrafi uczynić i to komu naszej " władzy " .

avatar
~lipa
28.10.2016 12:28

Panie Owoc my dobrze wiemy , że pan nie masz już żadnej siły, sprzedałeś się Grabce a teraz nawet za niego projekty piszesz. Gratuluje, po trzykroć gratuluję!

avatar
~h.z
28.10.2016 13:05

A to "..)Jak pewnie wszyscy państwo zauważyli, radny Owoc ostatnimi czasy próbuje zaistnieć w mediach, śmiem sądzić ze między innymi z powodu małej frekwencji wyświetlania jego bloga. Poszło radnemu w pięty i z uniesioną głową przygłupka stara się powrócić na wyżyny. (..)" nie nadaje się do prokuratury? Jak można być tak małym, aby chcieć w taki sposób chcieć się wywyższać nad drugiem człowiekiem. Bardzo szkoda tego Pana Techmana.

avatar
~Do Owoca
28.10.2016 13:06

Może swingers party na rozluźnienie ? Pozdrawiam wtajemniczonych.

avatar
~Krzysztof Owoc
28.10.2016 13:09

Faktycznie jakoś słabo dziś się czuje. Co do sprzedania się, to nie było tak jak myślicie. To ja zapłaciłem mu i ja go kupiłem.

avatar
~Krzysztof Owoc
28.10.2016 13:16

@Do Owoca Preferuje raczej piwo na rozluźnienie

avatar
~Wyborca
28.10.2016 13:32

Chyba tą ulicą przeleciał czarny kot, to skutki narracji p. Techmana ?

avatar
~Do Owoca
28.10.2016 13:35

Panie Owoc myślisz pan że Techman jest w stanie napisać taki farmazon ? . Oj przepraszam miałem na myśli felieton chociaż też jest na literę f . Po różnych jego wypowiedziach i czytaniu z kartki a raczej jąkaniu się to przerasta tego " Pana " ze słomą w butach . Tam w tym ich obozie w " Domu Kultury " i " oświeconym ratuszu " jest może ze dwóch co są w stanie napisać coś sensownego inaczej w tym również sam doktor .

avatar
~eMIL
28.10.2016 13:54

Również uważam, że Techman to po prostu marionetka. Taka mało lotna marionetka, która podpisuje się pod wyjątkowymi bzdurami. P.S Panie Techman jak można było przegrać z Grabką ?

avatar
~alla
28.10.2016 13:57

Gratuluje riposty panu Owocowi tekst swietny a Techman powinien za swoje obrazliwe teksty /jesli on je pisze a nie ktos z ratiusza a Techmsn tylko podpisuje/ wstydzic sie chodzic po Wschowie , ale do tego trzeba miec honor a odnowiciele nie znaja tego pojecia, umieja tylko obrazac i oczerniać

avatar
~Błażej
28.10.2016 14:58

Widzę, że nie ważne oświetlenie i mieszkańcy Zacisza wg Dawida T. ale nazwisko pod wnioskiem

avatar
~eMIL
28.10.2016 15:05

@Błażej Dokładnie. Liczy się tylko lans. Smutne to

avatar
~ext7
28.10.2016 15:24

Oj coś mi się wydaje, że w związku z tymi dwoma bliźniaczymi projektami , mieszkańcy Zacisza długo jeszcze tonąć będą w mroku. Ot prostu ze względu na polityczne podziały ,polegnie i „Oświetlenie” i „Lampy”..

avatar
~Krzysztof Owoc
28.10.2016 15:46

@ext7 Ta sytuacja nie ma nic wspólnego z polityką. Tu chodzi o organizację pracy. Podobno we Sławie były 3 podobne projekty i pod glosowanie trafił jeden. Można ?

avatar
~ext7
28.10.2016 16:37

Ad "Krzysztof Owoc" Panie Krzysztofie zgadzam się ,że projekt oświetlenia Zacisza ,to rzecz ważna i w zasadzie ,ot taka niepolityczna. Problem jednak w tym ,że samo głosowanie już takie apolityczne nie będzie, ponieważ trudno mi sobie wyobrazić ,że zwolennicy „OWOCA” zagłosują na projekt Techmana ,no i viceversa. Ot po prostu głosy poparcia rozpłyną się na prawo i lewo ,a na Zaciszu nadal pozostanie ciemność. Swoją drogą ,to nie wiem jak w Sławie weryfikowano projekty, ale to całkiem niegłupi pomysł, coby z wielu projektów tyczących się tego samego problemu ,wybrać najlepszy. A tak już na koniec, to z całym szacunkiem, ale pojąc nie mogę, po jaką cholerę bierze Pan do ręki tą „gazetkę” i czyta wybroczyny techmanowego intelektu??? Przecież to sensu nie ma.

avatar
~Adaś
28.10.2016 17:06

Witam Krzysztofie, napisałem dzisiaj spory komentarz do Twoich spostrzeżeń " Nie mam siły, ......." , a ja nie mam siły na tą nasza jakość internetu co często robi "psikusy" i wali wszystko w łeb. Już jestem tym zniechęcony więc odpuszczę ale z tym ostatnim Twoim stwierdzeniem cyt. " Ta sytuacja nie ma nic wspólnego z polityką." jakbyś zaprzeczył sam sobie ? Sam wskazujesz zależności p. Techmana od władzy , więc nie można tego inaczej nazywać jak niewolę polityczną , ....... mnie po tym artykule się czkało ! Nie czytam już tego informatora NWNS ( a wiesz jak go wszyscy nazywają) bo mam po nim kłopoty gastryczne więc zapewniam Ciebie ,rób to samo w rano głowa nie boli, chyba że po czymś rozlużniającym . Niedawno oglądałem żużel w TV, żona pyta mnie dlaczego Oni jadą tylko w lewo .....hm ... odpowiadam , że mają tylko skrętne motory ha...ha... ale ten nasz "naczelny " tak sobie myślę , że też jest tylko "lewoskrętny" , burmistrzowie nie pozwolą mu się wyprostować . Adaś

avatar
~~Do Owoca
28.10.2016 17:45

Kiedy niejaki "któś" kradnie i popełnia plagiat, a kiedy się tylko inspiruje? Plagiat to kradzież, świadome skopiowanie cudzej pracy lub pomysłu i przedstawienie jej pod własnym nazwiskiem. Inspiracja to zapożyczenie, które stanowi punkt wyjścia do stworzenia własnego utworu posiadającego cechy indywidualne. Inspiracja jest działaniem pozytywnym, ponieważ nasz świat zbudowany jest na twórczych odwołaniach. Na przykład nie ma sensu od nowa wymyślać koła, które towarzyszy nam od tysiącleci (autorskie prawa osobiste nie są ograniczone czasem). Za to autorskie prawa majątkowe wygasają po 70 latach od śmierci autora. Plagiat natomiast jest naruszeniem prawa autorskiego. W Polsce nie jest ścigane z urzędu, więc oskarżenie następuje z powództwa cywilnego. Te kwestie są dość skomplikowane, ponieważ do tej pory nie określono jasnych zasad, które odróżniają plagiat od inspiracji. Przypomnijmy, że z plagiatem mamy do czynienia, gdy w świadomy sposób wykorzystujemy czyjeś pomysły lub prace. Do tego nie podajemy źródła „inspiracji” oraz nasze działanie ma na celu przyniesienie nam korzyści. Może ona być różnoraka, od korzyści finansowej, po prestiż i osiągnięcie pozycji zawodowej, czy osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Jednak dla jednych ta sama sytuacja może być plagiatem, a dla innych inspiracją. Jedyną instytucją, która jest w stanie rozstrzygnąć spór, jest sąd. Tego typu sprawy mogą trwać długo, a „sprawiedliwość” może być po stronie tego, kto ma lepszych prawników. Wszystko, co napisałem powyżej na temat pomysłu w kontekście plagiatu nie oznacza, że pomysł w ogóle nie podlega ochronie. Oczywiście, że podlega! Mamy przecież ochronę dóbr osobistych i ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (w tym przypadku pomysł biznesowy). Skąd my to znamy, panie radny - prestiż za wszelką cenę i osiągnięcie pozycji zawodowej, czy osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Jeśli zdecydowałeś się być pan osobą publiczną, to szanuj adwersarzy i ich opinie, a nie płacz w mediach nad konstruktywną krytyką i ... bez polityki. ~pp

avatar
~Krzysztof Owoc
28.10.2016 18:35

@ext7 Teraz tak głosy mogą się rozbić lecz proszę zwrócić uwagę, że ja promuję tylko projekt powrotu "murzynka". Ludzie dostają listę i mogą decydować co jest w ich mniemaniu wartościowe, a co nie.

avatar
~tadzio
28.10.2016 20:23

spoko krzychu , nie bój nic my Ciebie zmienimy przy następnych wyborach

avatar
~Adwokat
29.10.2016 10:06

@tadzio W necie każdy bohater

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl