TworzymyGłos Regionu

reklama

NIE dla zniszczenia polskiej wsi i produkcji zwierzęcej

- lokalni politycy PiS w kontrze do C40 (VIDEO)

Poniedziałek, 06 marca 2023 o 15:36, aktualizacja Wtorek, 07 marca 2023 o 09:48, autor: 0
NIE dla zniszczenia polskiej wsi i produkcji zwierzęcej

Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się celom raportu C40, który zakłada m.in. ograniczenia spożycia nabiału i mięsa, zmniejszenie liczby podróży lotniczych, czy ograniczenie ilości kupowanej odzieży. Uważamy, że jest to skrajnie niekorzystne dla naszej wsi, cały ten program jest ogromnym zagrożeniem - mówił na konferencji prasowej Andrzej Bielawski.

W konferencji na terenie największego przedsiębiorstwa rolnego na terenie powiatu wschowskiego - HZZ Osowa Sień - udział wzięli: Andrzej Bielawski, Tomasz Kłosowski, Robert Alefierowicz oraz Jan Pabierowski.

Przypomnijmy, że według raportu C40, do 2030 roku na 1000 mieszkańców przypadać ma 190 samochodów, a lot samolotem możliwy będzie raz na dwa lata. Celami określonymi w raporcie są także ograniczenie spożycia mięsa do 16 kg rocznie na osobę oraz 90 kilogramów nabiału. Stowarzyszenie C40 Cities zrzesza około 100 miast z całego świata działających przeciwko postępującym zmianom klimatycznym, a Polskę w tym stowarzyszeniu reprezentuje Warszawa.

Działacze PiS wyrażają swoje zaniepokojenie tymi celami, twierdząc, że stanowią one zagrożenie dla wsi i rolnictwa. Lokalni politycy mówią wprost – tu cytat - „pomału przedstawia nam się program Platformy Obywatelskiej dotyczącej polskiej wsi”. Zdaniem działaczy PiS celem działań PO jest zniszczenie produkcji rolnej, a luźne wytyczne i rekomendacje, którymi rzekomo są założenia C40 mają w przyszłości stać się twardymi dyrektywami.

REKLAMA
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl