Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku udostępnia bieżnie Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego dla mieszkańców. Od przyszłego tygodnia z obiektu przy ul. Ogrodowej będzie można korzystać w każdy wtorek i czwartek od 7:30 do 19:30.
Na stadion wchodzi się furtką od ulicy Ogrodowej. Urząd Miejski w Sławie przypomina o zasadach – na murawę boiska wchodzić nie wolno. Ze skoczni i rzutni można korzystać wyłącznie za zgodą obsługi stadionu.
Bieżnia ma cztery tory i 400 metrów długości. Obok niej znajduje się sześciotorowa bieżnia sprinterska. Cała infrastruktura lekkoatletyczna posiada certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Przypomnijmy – przebudowę Stadionu Miejskiego w Sławie zakończono w październiku 2025 roku. Inwestycja kosztowała blisko 11,3 mln zł. Obiekt funkcjonuje jako Gminne Centrum Sportu. Oprócz pełnowymiarowego boiska piłkarskiego powstały tu bieżnie, skocznia do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą.
W miniony weekend na stadionie rozegrano pierwszy mecz ligowy – Dąb Sława-Przybyszów wrócił na swój obiekt po 714 dniach.

Komentarze 0