TERAZ25°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

ZWiK Sława pozyskał ponad milion złotych. Wzmocni ochronę przed cyberatakami

szw
SZW pt., 17 lipca 2026 09:05

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. zdobył 1 037 003,10 zł dofinansowania na zwiększenie cyberbezpieczeństwa swoich systemów informatycznych.

reklama
ZWiK Sława
ZWiK Sława / Autor: Zw.pl

Pieniądze pochodzą z konkursu grantowego „Cyberbezpieczne Wodociągi", finansowanego ze środków unijnego Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). To ogólnopolski program, który ma podnieść poziom ochrony cyfrowej w branży wodociągowej. ZWiK Sława na co dzień odpowiada za dostawy wody i odbiór ścieków w gminie Sława.

Za pozyskane środki spółka planuje rozwinąć i wzmocnić infrastrukturę informatyczną oraz wdrożyć nowoczesne rozwiązania zwiększające ochronę systemów przed cyberzagrożeniami. Chodzi o skuteczniejsze zabezpieczenie danych i systemów, które odpowiadają za ciągłość świadczonych usług.

„To inwestycja, której na co dzień nie widać, ale jej znaczenie jest ogromne" – czytamy w komunikacie spółki.

Jak podaje ZWiK Sława, bezpieczne systemy informatyczne to większa pewność sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa, ciągłości dostaw wody oraz lepszej ochrony infrastruktury krytycznej. Spółka nazywa dofinansowanie ważnym krokiem w budowaniu nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury, która – jak zapewnia – pozwoli świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie.

Reklama

Podsumowanie

    Widziałeś coś ciekawego?

    Dodaj zdjęcie, film lub informację z miasta.

    Dodaj zw24.pl
    reklama
    Santander

    Komentarze 0

    reklama
    zw24 Zgłoś zdarzenie

    Dla Ciebie

    25°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi