TworzymyGłos Regionu

Związek Piłsudczyków RP otrzymał popiersie Marszałka

Środa, 18 listopada 2020 o 14:49, aktualizacja Środa, 18 listopada 2020 o 18:56, autor: 6 1362
Związek Piłsudczyków RP otrzymał popiersie Marszałka

17 listopada przedstawiciele Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Komitetu Społecznego Patriotyczna Sława przekazali na ręce majora Jana Pabierowskiego ze Związku Piłsudczyków RP popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Janowi Pabierowskiemu towarzyszył zarząd wschowskiej placówki Związku. Dyrektorowi wschowskiego Muzeum towarzyszyli Panowie Przemysław Widera i Przemysław Wojciech.

Krótki briefing (ze względu na pandemię) przedstawił perspektywy współpracy tych trzech apolitycznych i ponad partyjnych podmiotów. Pierwszym akcentem będzie odsłonięcie tablicy poświęconej wodzowi Powstania Wielkopolskiego gen. Dowborowi Muśnickiemu oraz jego żołnierzom mieszkańcom Łupic. Uroczystość odbędzie się 5 grudnia o godz. 14 w Łupicach. Tablicę ufundował HHZ Osowa Sień, a lokalizację oraz pracę wnieśli mieszkańcy wsi ze szczególnym udziałem rodziny Wojciechów z ogromnym wsparciem Proboszcza Parafii w Śmieszkowie.

Wszyscy uczestnicy Uroczystości zadeklarowali wsparcie dla inicjatywy Muzeum Ziemi Wschowskiej polegającej na znakowaniu plakietkami grobów naszych Bohaterów. Akcja rozpoczęła się 11 listopada oznaczeniem 3 grobów powstańców wielkopolskich 2 w Łupicach i 1 w Sławie. Organizatorzy planują oznaczyć we współpracy z rodzinami groby Powstańców Wielkopolskich, uczestników kampanii wrześniowej, legionistów, Żołnierzy Polskich walczących we wszystkich wojnach o wolność Ojczyzny,  żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz członków założycieli Solidarności, których doczesne szczątki spoczęły na cmentarzach powiatu wschowskiego,

Dyrektor MZW Leszek Lenarczyk prosi o zgłaszanie takich osób do Muzeum Ziemi Wschowskiej.

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~zza winkla
18.11.2020 16:14

Tak ogólnie, zmiana dyrektora MZW to niechybność . To co było, a to co jest może tylko usprawiedliwić pandemia ?

avatar
~Wschowianin
19.11.2020 15:54

Cieszę się ze są we Wschowie organizacje apolityczne :) . Normalność !!!!.

avatar
~@/wschowianin
19.11.2020 20:08

Wow!, a ten w mundurze rekonstrukcyjnego majora bez maseczki to jest ten bezpartyjny ????.(...)

avatar
~Ja cię nie mogę...!
21.11.2020 14:02

Chciałoby się powiedzieć cytując ....""" kończ waszmość wstydu oszczędź ......" !!!. To ci nie wypada !!!!.

avatar
~Wielkopolanin
22.11.2020 10:41

Historycy odpowiedzcie na jedno pytanie: Dlaczego Piłsudski nie walczył o Wielkopolskę ? Do Poznania pofatygował się dopiero po zorganizowaniu przez poznaniaków administracji i wojska. Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.

avatar
~TO jest pytanie ....???
22.11.2020 13:23

Do historyków, ale z której opcji, bowiem teraz prawdziwych historyków już nie ma ?????. Poszerzyłbym to pytanie o to ; - ile ci tam stojący wiedzą na temat postawy i życiorysu tego co tak namiętnie celebrują ???. Jak widać ta pandemia ma różne oddziaływanie na ludzi wywodzących się z obecnie rządzącej frakcji !!!. Piłsudski był chory na władzą i jak widać to się dzisiaj nadal innym udziela i w tym się jedynie sprawdzają , że można zmieniać swoje poglądy w zależności od miejsca siedzenia w danej chwili !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl