Zuchy podsumowały rok w klimacie Dzikiego Zachodu

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 o 12:08, autor: 2 1958
Zuchy podsumowały rok w klimacie Dzikiego Zachodu

W miniony weekend na stanicy harcerskiej Komendy Hufca ZHP Wschowa w Lgniu zuchy podsumowały miniony rok harcerski. Tematem przewodnim biwaku był Dziki Zachód.

Rok harcerski rozpoczyna się 1 września i zazwyczaj kończy wraz z zakończeniem roku szkolnego, po którym przychodzi czas na najprzyjemniejszą część- kolonie zuchową i obóz harcerski. Zuchy na stanicy zameldowały się w piątek po południu, tuż po zakończeniu roku szkolnego, ciekawe co spotka ich w czasie kolejnej harcerskiej przygody. Organizatorzy zapewnili im moc atrakcji związanych ze zdobywaniem sprawności „Zdobywcy Dzikiego Zachodu”. Żeby zostać wyróżnionym odznaką zdobywcy Dzikiego Zachodu zuchy musiały stworzyć kodeks postępowania, własnoręcznie wykonywali swoje wierzchowce, wzięli udział w zabawie w „u Szeryfa”, wypłukiwali złoto i wiele wiele innych. Oczywiście nie sposób było nie wykorzystać wspaniałej pogody i dobrodziejstwa jakim była kąpiel w jeziorze Lgińskim. Organizatorzy zapewnili również udział we mszy świętej, bo jako doświadczeni w harcerskich przygodach, zdawali sobie sprawę, że w niedzielę trudno byłoby zmotywować się do wyjścia do kościoła. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i w niedzielę zuchy musiały wrócić do domu , by czekać na wrzesień i kolejne wyzwania jakie staną przed nimi na harcerskim szlaku. W biwaku udział wzięła 67 GZ „Wesołe Jeżyki”, 20 GZ „Słoneczna” oraz 10 GZ „Polne Kwiaty” z Wijewa. Zuchy zakończyły w ten sposób rok harcerski, jednak przed harcerzami jeszcze jedna przygoda, 12 dniowy obóz w Beskidzie Żywieckim, który rozpoczną 1 sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się galerią zdjęć z zuchowych zmagań z Dzikim Zachodem.

(ZHP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Monika
27.06.2016 21:44

Wspaniała zabawa. Wielkie podziękowania dla drucha Kamila i druchny Misi, bardzo bardzo dziękuję za tak wielką wytrwałość. Pozdrawiam rodzic!

avatar
~Ania
27.06.2016 23:18

Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom,w szczególności druhnie Gieni za ciepło i dobrą opiekę nad dziećmi. Rodzice

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1373
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1050

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl