TworzymyGłos Regionu

Znowu zablokowana droga krajowa nr 12

Piątek, 10 listopada 2017 o 15:47, aktualizacja Sobota, 18 listopada 2017 o 09:38, autor: 8 5739
Znowu zablokowana droga krajowa nr 12

Ostatni karambol niewiele nauczył kierowców i znów na drodze krajowej nr 12 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Droga krajowa nr 12 była zablokowana przez godzinę. Na ten czas policjanci kierowali ruch na drogi objazdowe.

Jak przedstawia podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa przyczyną była nieostrożność kierowcy włączającego się do ruchu.

- Z ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 67- letni mieszkaniec Legnicy na wysokości jednego z przydrożnych zajazdów chciał włączyć się do ruchu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej.  Nie zauważył nadjeżdżającego od strony Wschowy samochodu ciężarowego Iveco, które na tym odcinku prawidłowo wyprzedzało jadące przed nim osobówki - relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa. - Pojazdem ciężarowym jechał 37-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zderzenia z samochodu ciężarowego na drogę wyciekł olej napędowy. Konieczne było przepompowanie pozostałości ropy z uszkodzonego zbiornika. Na miejscu straż pożarna usuwa powstałe zabrudzenia. Policjanci prowadzili kierowców na drogi objazdowe.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze. 

(olek/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~Longina
10.11.2017 16:31

Ciężarówka wyprzedzała osobówki... Jechał prawidłowo,ok,ale z jaką prędkością? Na tym odcinku osobówki mają na liczniku LEKKO 100. Kiedyś to kierowcy osobówek narzekali na ciężarowe że są zawalidrogi.... widzę,czasy się zmieniają i teraz to ciężarowe pędzą na złamanie karku nie myśląc co maja na pace i jakie mogą siać zagrożenie swoim tonażem.Wiem,że są też rozsądni kierowcy ale jeżdże często tą drogą i widzę co się dzieje.

avatar
~kierowca zawodowy
11.11.2017 18:38

(...) kierowca cięzarowego zawsze wie i czuje ile wiezie ton a kierowcy samochodów osobowych bardzo często nie mają wyobrażenia co mogą poczynając swoimi ruchami do ciężarowego co mogą zrobić , "bo co on mi zrobi będe szybciej i tak " (i wymusza różne rzeczy na dużym )

avatar
~Mietek
10.11.2017 18:12

Jak mi wiadomo droga krajowa nr12 w naszym odcinku biegnie od miejscowości Dębowa Łęka do miejscowości Chudecz . Pytam się gdzie to był ten wypadek bo z wypowiedzi i opisu samego wypadku nic sensownego nie wynika ? .

avatar
~Sławek
11.11.2017 00:09

Gdzie to było? W którym miejscu? Bo w opisie brakuje takiej podstawowej informacji...

avatar
~ja
11.11.2017 14:40

Pomiędzy Wschową a Jędrzychowicami przy bonanzie .

avatar
~Szlichtyngowianin
11.11.2017 13:18

Tam powinna być podwójna ciągła, zakaz wyprzedzania od bonanzy do łuku. Pani Oficer Prasowa KPP Wschowa powinna lepiej zapoznać się z notatkami ze zdarzenia, gdyż ciężarówka iveco niestety nie jechała od strony Wschowy tylko od strony Jędrzychowic. W sumie to nie pierwsza pomyłka w relacjach Pani Oficer Prasowej KPP Wschowa. Piastując tak poważne stanowisko powinno się porządnie przygotować by nie popełnić gafy.

avatar
~xx
11.11.2017 19:23

Czegoś nie kapuje.."chciał włączyć się do ruchu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej" kierowcy co wy na to ?

avatar
~K_o_j_o_t
12.11.2017 19:12

Podporządkowanej, tak ale tam jedynymi drogami podporządkowanymi są drogi gruntowe, i żadnego znaku mówiącym o skrzyżowaniu nie ma, więc wszystko jest zrozumiane prawidłowo.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1141
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl