TworzymyGłos Regionu

Żniwa dobiegają końca

Piątek, 07 sierpnia 2020 o 17:20, autor: 8 678
Żniwa dobiegają końca

Słoneczna aura w ostatnich tygodniach sprawiła, że na pola w całej Polsce wyjechały kombajny i pozostałe pojazdy rolnicze. Powoli dobiega końca najtrudniejszy, ale również najbardziej ekscytujący okres w roku każdego rolnika... czas zbiorów. Większość rolników tegoroczne żniwa ma już za sobą, jednak najwięksi gospodarze wciąż jeszcze pracują na polach. Żniwa 2020 na półmetku, a jak wynika ze statystyk, rolnicy są zadowoleni ze swoich plonów.

Główny Urząd Statystyczny szacuje, że zbiory zbóż w Polsce z mieszankami zbożowymi mogą w tym roku wynieść około 27,9 mln to tj. o 11 % więcej niż w 2019 roku. Zbiory rzepaku ocenia się na około 2,6 mln ton tj. o około 12 % więcej niż w minionym sezonie uprawowym.

(slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Jan Kotwicki
07.08.2020 18:57

Ktoś bada rzepak na obecność glifosatu w ziarnie?

avatar
~Gdzie tu prawda, a gdzie fałsz ???
07.08.2020 21:57

W kwietniu rolnik narzekał - narzekali i inni od tak zwanego rolnictwa, że polny z uwagi na TOTALNY brak wody będą wręcz mizerne i grozi nam kryzys - podwyżki itd. !. A tu proszę wszystko - wszystkiego jest więcej !!!!!. czyli jak zwykle Polski rolnik na przednówku "skomli" aby utrzymać wyższe ceny na rynku towarów płodów i targowiskach dla ludzi !!!!. I tak rok w rok widzimy tą pazerność Polskiego Rolnika !!!!!. To jak z tą całą polityką pis, toczka w toczka przypomina Polskiego Rolnika!!!!. Uczciwy Rolnik !.

avatar
~qaz
08.08.2020 01:50

kryzys rzeczywiście groził, w tym roku bilans wodny w okresie III-IV był najgorszy od 2011, ale następne miesiące przyniosły poprawę.

avatar
~DO POWYŻEJ...
08.08.2020 16:02

Sama prawda....podobnie było w przeszłości z jajami i jabłkami - najpierw Nas konsumentów prosili kupujcie Polskie produkty, bo im Ruscy odmówili - jeśli chodzi o jabłka, a teraz wywalili nam ceny, ze cho, cho, .....!!!!!.

avatar
~Wczasowicz...
07.08.2020 22:01

Ciekawe jak tam z tymi zbiorami w byłym pegeerze Apolinarskiego, a obecnie spółce pewnej partii ????.Czy też są takie zwyżki w zbiorach w porównaniu do lat z ponad pięciu ???

avatar
~Jan Kotwicki
08.08.2020 07:31

Dopuszczenie Roundupu do zasuszania rzepaku, Ziemniaczanych łętów, soi i tym podobnych roślin jest zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu. Równiez brak kontroli granicznej przy wwozie towarów konsumpcyjnych do Polski powoduje rozzuchwalenie się importerów - jednym słowem hulaj dusza ... itd. Ostatnio bardzo głośno zrobiło się w tej sprawie, wiele organizacji i osób prywatnych podjęło walkę z tym groźnym procederem.

avatar
~Jan Kotwicki
08.08.2020 08:40

Zasuszanie roślin preparatem zawierającym glifosat jest zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu.

avatar
~Do Kotwickiego
09.08.2020 20:37

...Panie Kotwicki ...zresz to od wielu lat i nic nie wiesz czym byl traktowany...a tu sie budzisz...a moze to konsekwencje ze wreszcie przezarlo....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl