Na Zamku Królewskim we Wschowie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której uhonorowano małżeństwa z gminy Wschowa, które świętują Złote Gody. To niezwykle wzruszające wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt par, które mogą pochwalić się długotrwałym i udanym małżeństwem. Burmistrz Konrad Antkowiak osobiście wręczył odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, podkreślając wagę i wartość trwania w związku małżeńskim.
Złote Gody to symboliczne określenie pięćdziesięciu lat małżeńskiej podróży, która jest pełna wzlotów i upadków, wyzwań i radości. To piękny etap życia, który zasługuje na szczególne wyróżnienie. W czasach, kiedy większość związków podlega różnym napięciom i zmianom, parom obchodzącym Złote Gody należy się uznanie za ich wyjątkową trwałość i miłość, która przetrwała przez tyle lat.
Burmistrz Konrad Antkowiak powitał licznie zgromadzone pary. Wyraził swoje zadowolenie z faktu, że może uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, spotykając wielu znajomych, byłych sąsiadów oraz rodziców koleżanek i kolegów z klasy. Podkreślił, że wręczanie zaszczytnych wyróżnień jest jednym z najprzyjemniejszych obowiązków pełnionych w ramach swojej funkcji burmistrza.
Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak
Komentarze 3