TworzymyGłos Regionu

Żegnamy kapelana policji i życzymy powodzenia w Rzymie (ZDJĘCIA)

Środa, 20 października 2021 o 11:16, autor: 3 1338
Żegnamy kapelana policji i życzymy powodzenia w Rzymie (ZDJĘCIA)

W policyjną służbę wpisany jest czas powitań i rozstań. W związku z zakończeniem posługi duszpasterskiej w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie odbyło się uroczyste pożegnanie ojca Macieja Olszewskiego, który z dniem 1 listopada obejmie funkcję gwardiana Domu Generalnego w Rzymie.

We wtorek (19 października) odbyło się uroczyste pożegnanie ojca Macieja Olszewskiego. Na pożegnaniu kapelana wschowskiej Policji obecni byli Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie podinspektor Tomasz Szuda oraz zaproszeni goście. W trakcie uroczystości podinspektor Tomasz Szuda w imieniu policjantów oraz pracowników wschowskiej Policji podziękował za wieloletnią opiekę duszpasterską, za dobre słowo, wiarę i wsparcie. Podziękował za otwartość, uśmiech i troskę jaką otrzymaliśmy od kapelana, za każdą Eucharystię, mądre i pouczające kazania oraz udzielane sakramenty.

Ojciec Maciej Olszewski aktywnie uczestniczył w życiu wschowskiej komendy biorąc udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Osobowość i postać kapelana ojca Macieja zapisze się w kartach historii komendy ze Wschowy. Ojciec Maciej Olszewski po ośmiu latach pracy z policjantami awansował na stanowisko gwardiana Domu Generalnego w Rzymie.

Życzymy ojcu Maciejowi pomyślności i zdrowia w dalszej posłudze duszpasterskiej. Mówi się, że „nie ma ludzi niezastąpionych, ale są niepowtarzalni” i takim pozostaniesz Ojcze w naszych sercach.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ja
20.10.2021 23:54

Ale że Tomka nie było?

avatar
~?
22.10.2021 17:11

Ale odbyło się z pewnością z jego inicjatywy !

avatar
~Do 1
22.10.2021 17:13

Jak nie było ??!! Nie przepuści jak można załapać się do zdjęcia

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl