TworzymyGłos Regionu

Zbierając zakrętki pomagasz

Wtorek, 11 czerwca 2019 o 11:51, aktualizacja Wtorek, 11 czerwca 2019 o 12:29, autor: 2 573
Zbierając zakrętki pomagasz

Czy zbieranie nakrętek może komuś pomóc? Choć akcja ich zbierania jest pracochłonna, uzyskany rezultat może zaskoczyć. Zbierajac plastikowe nakrętki pomagany innym, gdyż pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przekazywane sa na pomoc potrzebującym. Również możemy pomóc środowisku, ponieważ uczymy ekologicznego stylu życia i zachowań w bliskim otoczeniu. Równie ważne jest ich powtórne przetwarzanie.

Juz od wielu lat w akcję zbierania nakrętek włącza się Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy we Wschowie. Zakupiono wózek inwalidzki dla ucznia, dofinansowano leczenie niepełnosprawnych dzieci oraz zabawki dla Przedszkola Specjalnego "Zaczarowana Kraina". Wszystko dzięki pozyskanym środkom.

Przez trzy lata zebrano ponad 4 tony zakrętek!

Dzięki tak zdobytym pieniądzom, zrealizowano zakup przyczepki samochodowej do przewozu wózków dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Była niezbędna do zrealizowania zajęć edukacyjnych w terenie oraz wycieczek rekreacyjnych. Wcześniej SOSW jej nie miało.

Szkoła ma przyjaciół w swojej działalności zakętkowej. Wspierają ich: Przedszkole nr 1 "Tu mieszka bajeczka", SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3 oraz I ZS im. St. Staszica. Najwięcej zakrętek dla SOSW przekazali: SP im. St. Staszica w Osowej Sieni (500 kg) oraz Przedszkole nr 3 "Wesoła Trójeczka" we Wschowie. Równie zaangażowani byli mieszkańcy Wschowy i okolic.

Dla SOSW każda zakrętka jest cenna, dlatego kontynuujmy zbiórki.

(Źródło: Joanna Chodorowska, Renata Rokicka)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gringo
12.06.2019 08:44

Wspaniała akcja! Brawo Pani Asiu, Pani Reniu! Brawa wszystkim , którzy zaangażowali się w zbiórkę! Brawo przedszkolacy, uczniowie, nauczyciele i rodzice placówek edukacyjnych za - akcję jak zamienić cztery tony śmieci na wózek inwalidzki, na dofinansowanie leczenia niepełnosprawnych dzieci, przyczepkę , zabawki. Oby ta akcja trwała jak najdłużej.

avatar
~:)
12.06.2019 16:13

Zbieram w domu do kartonika nakrętki i dziecko zanosi do szkoły. Niby mała nakrętka a robi się z tego co jakiś czas u mnie w domu pełna jednorazówka. Zebrać się i faktycznie tony powstają! A teraz latem to dopiero przybywa!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl