TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Zawieźli dary dla Ukraińców (ZDJĘCIA)

czw., 24 marca 2022 09:54

Do bazy wojskowej 14. Brygady z Włodzimierza w Ukrainie trafił transport humanitarny ze Wschowy. Dary do Chełma zawiozła Pani Jolanta Awsiukiewicz i Pan Robert Wojtyła ze Wschowy. Transportem bezpośrednio do ukraińskich żołnierzy zajął się Pan Krzysztof Krzywiński, Prezes Stowarzyszenia "Kresy - pamięć i przyszłość".

Żywność, leki i inne produkty pierwszej potrzeby rozdane zostały w kilkunastu punktach obrony i kontroli. Wszystkie dary oznaczono kartkami z napisem "Польща для Україн" (Polska dla Ukrainy) i logiem Wschowy.

Swojej wdzięczności dla mieszkańców gminy Wschowa nie kryli żołnierze walczący z rosyjskim okupantem.

Dary do bazy wojskowej zawiózł Pan Krzysztof Krzywiński, który w drodze powrotnej zabrał do Polski sześć osób - trzy kobiety i trójkę małych dzieci. Uchodźcy są już bezpieczni i przebywają w Chełmie.

Zachęcamy do wsparcia punktu zbiórki darów dla Ukrainy działającego w pomieszczeniach po byłym Urzędzie Pracy we Wschowie przy ul. Łaziennej 2. Wśród najpotrzebniejszych artykułów znajdują się:

  • słodycze dla dzieci
  • żywność konserwowa (puszki/słoiki)
  • przyprawy, sosy instant, sól
  • mleko
  • woda, napoje
  • przeciery i koncentraty pomidorowe
  • olej
  • płatki owsiane, kukurydziane, śniadaniowe
  • kawa
  • budynie, kisiel
  • kasza manna
  • proszek do prania
  • płyn do naczyń
  • maszynki do golenia
  • antyperspiranty dla kobiet i mężczyzn
  • płyny do płukania
  • gąbki do mycia

Punkty zbiórki uruchomione zostały również w sołectwach. Lista miejsc zbiórek dostępna jest TUTAJ.

 Źródło/foto: Burmistrz Konrad Antkowiak, Jolanta Awsiukiewicz, Всхова з Україною #WschowaZUkrainą  

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 4

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi