TworzymyGłos Regionu

Zatrudniałeś w 2019 pracowników?

- Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego we Wschowie

Wtorek, 21 stycznia 2020 o 14:30, autor: 0 1762
Zatrudniałeś w 2019 pracowników?

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Wschowie uprzejmie informuje, iż płatnik zatrudniający w roku 2019 osoby fizyczne bądź wypłacający im m.in. wynagrodzenie z umowy o pracę, umowy zlecenia czy należności z praw majątkowych jest zobowiązany do wystawienia tym osobom imiennych informacji o wysokości dochodów (PIT-11, PIT-R).

Informacje te należy sporządzić na właściwych formularzach (tj. PIT-11 wariant 25 oraz PIT-R wariant 20).

Informacje za rok 2019 r. należy wysłać do urzędu skarbowego wyłącznie w formie elektronicznej w terminie do 31 stycznia 2020 r. Termin na przekazanie tych informacji zatrudnionemu pracownikowi upływa z dniem 02 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat zasad i sposobów przekazywania informacji można znaleźć w specjalnie przygotowanym serwisie podatkowym: www.podatki.gov.pl.

Dodatkowo Naczelnik Urzędu Skarbowego we Wschowie informuje, iż pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/pit/wyjasnienia-pit/jak-wypelnic-pit-11-z-uwzglednieniem-tzw-ulgi-dla-mlodych/ została zamieszczona szczegółowa Instrukcja dotycząca sposobu sporządzania informacji PIT-11 w wersji 25, w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących tzw. ulgi
dla młodych (tj. osób do 26. roku życia) za 2019 rok.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl