TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Zaproszenie na film: ,,Einstein w Ziemi Świętej"

pt., 16 grudnia 2016 09:19

Czas ART zaprasza na kolejny film w ramach pofestiwalowych projekcji 12.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"

Zaproszenie na film Einstein w Ziemi Świętej

Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Żydowskie Motywy” i Muzeum Ziemi Wschowskiej 21 grudnia 2016 roku o godzinie 17:00, zapraszamy na film pt. „EINSTEIN W ZIEMI ŚWIĘTEJ (EINSTEIN IN THE HOLLY LAND) w reżyserii: Noa Ben Hagai

Streszczenie: Gdy Albert Einstein przyjeżdża do Palestyny w lutym 1932 r., mieszka tam 85 tysięcy Żydów.Sądząc po nagłówkach ówczesnych gazet, każdy z nich przyszedł, by powitać i wiwatować na cześć najsłynniejszego Żyda tamtych czasów. Przez następnych 12 dni Einstein notuje wrażenia z powstającego państwa żydowskiego w osobistym dzienniku nie przeznaczonym do publikacji. Na podstawie tego, nigdy przedtem nie widzianego, zapisu podróży powstał film, który pokazuje wizytę Einsteina w Ziemi Świętej, a także maluje portret żydowskiego geniusza.

Reżyser: Noa Ben Hagai - w 2004 roku ukończyła Szkołę Filmu i Telewizji Sama Spiegla w Jerozolimie. W roku 2009 roku uzyskała magisterium na wydziale Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Wybrane filmy i nagrody:

• Więzy krwi/Blood Relation (2009)

• Kartki z domu/Postcards from Home (2004)

• Dzielna ziemia/Brave Land (2003)

• Pytanie martwego robotnika (jako montażystka)/Question of a Dead Worker (as editor) (2002)

(Czas A.R.T.)

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi