TworzymyGłos Regionu

Zakończono prace przy ul. Czeskiej i Węgierskiej

Sobota, 29 grudnia 2018 o 10:25, aktualizacja Piątek, 04 stycznia 2019 o 12:42, autor: 21 1790
Zakończono prace przy ul. Czeskiej i Węgierskiej

1,4 miliona złotych, to wartość  prac, związanych z budową ulic Czeskiej i Węgierskiej, które właśnie dobiegły końca. W ramach inwestycji wybudowano drogę, sieć odwodnienia, oświetlenie, chodniki i miejsca parkingowe.

- Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej możliwe stało się rozwiązanie „drogowego problemu” z jakim mieszkańcy tych ulic borykali się od lat – mówi Agnieszka Tomczak pełniąca obowiązki rzecznika prasowego w UMiG Wschowa - Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm DROGTRANZ Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Drogowo – Melioracyjne „DROGOMEL” A.Skoczylas, K.Głuszko Sp. J..

Warto dodać, że dofinansowanie na budowę ulic w kwocie około miliona złotych pozyskano w poprzedniej kadencji samorządu.

(rak/foto: UMiG Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (21)

avatar
~obserwatorka
29.12.2018 10:42

Takich wiadomości w kadencji pana Antkowiaka napewno nie będzie

avatar
~Do obserwatorki
29.12.2018 10:58

A Pani to rozumiem, że jest wróżką?

avatar
~Mieszkaniec Zacisza
29.12.2018 11:35

Niestety budowa nie została zakończona ponieważ w skład budowy wchodzi oświetlenie tych dróg . Nadal jest ciemno i trudno mówić że budowa w całości jest ukończona . Nie wprowadzajcie ludzi w błąd i kiedy był odbiór tych ulic ? .

avatar
~Autor
29.12.2018 19:37

Ciesz się z tego co masz. Ja mam ciągle błoto pod domem. I nic nie wskazuje na zmiany na naszej gminnej drodze.

avatar
~mieszkanka
29.12.2018 13:20

O to szczyt inżynierii drogowej - zwykła ścieżka nazwana drogą !, no jest się czym chwalić w dobie XXI wieku!, to jak pisowcy tą tak zwaną obniżka energii !. Jak człowiek dzisiejszy tak słucha naszych Rządzących od szczebla centrali, a skończywszy na naszych radnych i merostwa to się zastanawia, czy my nadal żyjemy w XVIII wieku......!!!, bowiem obecnie to widzimy, że najlepiej się ma armia urzędasów, która uwłaszczyła się na majątku Suwerena i się dobrze ma......!. żenada!!!

avatar
~ANALITYK
29.12.2018 14:38

Droga powstała bo grupa radnych poprzedniej kadencji wstrzymała wykup kina i przesunięte pieniądze poszły na wkład własny gminy w remont tej drogi. Zgadzam się z tym że w dwudziestym pierwszym wieku to powinno być normalne, że się buduje drogi tam gdzie ludzie budują domy. To podatnicy gminni przecież.

avatar
~maryla22
29.12.2018 20:32

Zobaczcie jak wyglada ul.Nowe Ogrody,,,,jak po wojnie,same wyboje,tam jezdzi sie slalomem bo inaczej sie nieda

avatar
~qaz
30.12.2018 16:29

Wygląda tak, bo poprzednia władza mądrze zrobiła kanalizę, a nie najpierw drogę by ją potem rozryć.

avatar
~@gaz
30.12.2018 18:53

Wszystko się zgadza tylko definicję poprzedniej władzy trzeba uściślić. Wodociągi i kanalizację sanitarną w tej drodze zrobiła sk za czasów Grabki.

avatar
~Pfff
29.12.2018 20:51

A 20 metrów dalej ciemności piekielne...i błoto nad kostki !!! Średniowiecze...

avatar
~ROWERZYSTKA
29.12.2018 22:10

Czy ktoś wytlumaczy mi dlaczego kostki na tych ulicach się ruszaja kiedy tamtędy przejeżdżam

avatar
~do rowerzysty
31.12.2018 09:22

Oj figlarz z ciebie rowerzysto ! . A czym tam jechałeś rowerzysto ? . Ja swoim samochodem o wadze 1600 kg co dziennie pokonuję tą drogę i nie zauważyłem aby jakaś kostka się ruszała . Mam nadzieję że dla zmylenia przeciwnika rowerem nie nazwałeś stary beczkowóz od wywozy szamba bo ostatnio tam się jakiś kręcił .

avatar
~do rowerzysty
31.12.2018 09:51

Panie rowerzysto nie kostka się rusza lecz klepki w pańskiej głowie . Winny jest temu zjawisku nie resorowany pański rower . Ale jak pan będziesz tak dalej jeździł to obawiam się że plomby z zębów panu też powypadają . Musisz pan zmienić rower na resorowany .

avatar
~Franek
29.12.2018 23:29

A jak jest teraz z pierwszeństwemm na skrzyżowaniu Czeskiej i Zacisze? Bo znaki żadne nie stoją. Nadal reguła prawej strony? Czy Czeska jedzie z pierwszeństwem?

avatar
~do Franek
30.12.2018 09:18

Panie Franku polecam panu aby udał się pan do okulisty po odpowiednie dla pana okulary .

avatar
~Qetu
30.12.2018 10:18

Jeżeli znaki nie stanowią inaczej, to prawa rączka. Ale niewielu się do tego stosuje. Więc to tylko kwestia czasu kiedy tam coś się wydarzy

avatar
~Franek
30.12.2018 11:06

Złośliwości na temat okularów zupełnie niepotrzebne. Wzrok mam OK. Codziennie tamtędy jeżdżę i żadnych znaków nie ma. Aha, nie chodzi o tą krzyżówkę koło SP3, ale ta niżej, w połowie Czeskiej, koło płotu z kamienia.

avatar
~qaz
30.12.2018 16:31

A po co znaki? Jak kto ma prawko to też ma elementarną wiedzę o ruchu drogowym i zna zasadę prawej ręki.

avatar
~do Franka
30.12.2018 10:51

A czy pan był na tej drodze po przebudowaniu ? . Jak pan nie był to polecam a jak pan był to żadne okulary panu nie pomogą a jedynie denka od butelek . Radzę spróbować może to coś da . No chyba że zmienią znaki na takie znaki jakie są na drogach szybkiego ruchu ( bardzo duże ) .

avatar
~do Franka
30.12.2018 15:09

Panie Franek żadnej złośliwości panu nie zarzucam ale przepisy o ruchu drogowym powinien pan znać . Przeczytaj pan Kodeks Drogowy z wyjaśnieniami . Tam stoi jak wół kto ma pierwszeństwo na drogach polnych i utwardzonych . To bardzo ważne bo na tej nowo powstałej drodze nie ma znaków mówiących o skrzyżowaniu równorzędnych dróg . Dotychczas można było stosować ten przepis ponieważ te drogi były polnymi drogami a teraz jedna jest utwardzoną drogą powiatową więc ona ma pierwszeństwo przed tymi nieutwardzonymi jeszcze polnymi . A poza tym jak pan piszesz w połowie ul Czeskiej koło płotu z kamienia nie ma żadnego znaku mówiącym o skrzyżowaniu więc cała ul Czeska ma pierwszeństwo przejazdu do samego końca odcinka .

avatar
~Marian
30.12.2018 23:57

Sam się kilka razy zawahałem w tym miejscu. Dziekuję za wyjaśnienie. Teraz wszystko jasne.