Zaciągał pożyczki wykorzystując podrobione podpisy

Środa, 06 września 2017 o 12:17, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:25, autor: 5 1770
Zaciągał pożyczki wykorzystując podrobione podpisy

30-letniemu mieszkańcowi gminy Wschowa wschowscy kryminalni przedstawili osiem zarzutów. Dotyczą one wydarzeń, które miały miejsce wiosną tego roku, kiedy 30-letni mężczyzna zaciągał pożyczki na podstawie dokumentów z podrobionymi podpisami. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Już wkrótce finał sprawy będzie miał miejsce w sądzie.

- Mężczyzna chcąc łatwo wzbogacić się zaciągał szybkie pożyczki korzystając z internetowych ofert. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że operował dokumentami na których widniały podrobione podpisy całkowicie nieświadomych pożyczkobiorców - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Wschowscy kryminalni, specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą ustalili, że mężczyzna wyłudził 20 tysięcy złotych.

Ustalono, że zuchwały mieszkaniec gminy Wschowa wprowadził w błąd w sumie pięć korporacji finansowych wyłudzając ponad 20 tys. złotych. Przestępczym procederem zajmował się wiosną ubiegłego roku.  Sprawa ma charakter rozwojowy, wschowscy kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie - dodaje Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Adam
06.09.2017 12:37

Z igły widły ? Już teraz wiadomo co można np. zrobić z wyciekiem danych osobowych ?

avatar
~Witek
06.09.2017 18:17

Dużo ludzi kombinuje i tak będą to robić on wpadł bo miał chłopak Firmę a dużo pomagał ludziom którzy nie mogli dostać pożyczki tylko u niego dostali a teraz wypisują głupoty na tego Chłopaka niech bijom się te ludzie w głowę

avatar
~ehh
07.09.2017 07:43

Drogi Witku wytłumacz mi bo nie jarze. Jak można komuś pomóc biorąc na kogoś dane kredyt w sytuacji gdy pożyczkobiorca o tym nic nie wie? Jaką w takiej sytuacji pożyczkobiorca ma korzyść? Nie licząc upomnień o spłatę kredytu którego na oczy nie widział i ew. Wizyt windykatorów lub komornika.

avatar
~Zuza
07.09.2017 10:45

Ta sytuacja to wynik roznych firm ktore udzielaja pozyczek nawet na ulicy .Nieroby to wykozystuja.

avatar
~do komentarza ehh
08.09.2017 09:14

Mój zięć z Osowej też w podobny sposób zrobił.Sprawa wyszła na jaw po 7 latach, Rodzinka wszystko skrupulatnie ukrywała do czasu ślubu. Po latach sprzedał go sąsiad ,zrobiliśmy rozpytanie , obciach że takiego mamy w rodzinie.Napuścił na mnie adwokata żeby nam zatkać usta,bo jego życie to prywatna sprawa, nikomu nie wolno o tym wspominać. To że oszukał naszą rodzinę to nie ważne.Na Facebuku przedstawia się na tle szkoły wyższej w Lesznie,ale on jej nigdy nie skończył. Nie przewidział tego że, osoba z którą tylko zaczął studia okazała się po latach pociotkiem przyszłej żony.W ten sposób wyszło na jaw jaki on jest zdolny, oraz co on naprawdę skończył.W Niemczech spłaca kredyt,mieszkanie umeblował tym co Niemcy wyrzucili na ulicę,śpi na łóżku ,na którym Niemiec spłodził całą rodzinę.Kiedy przyjedzie do swojej wsi, to wam ściemnia, kim to on nie jest w Niemczech?.Przestrzegam wszystkich przed takimi osobami.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl