TworzymyGłos Regionu

Wystawa fotografii Dietricha Krausego od 15 lutego w muzeum

Piątek, 08 lutego 2019 o 09:20, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 09:30, autor: 2 314
Wystawa fotografii Dietricha Krausego od 15 lutego w muzeum

Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Dietricha Krausego w piątek 15 lutego o godz. 16.00 w siedzibie MZW przy pl. Farnym 3.

Dietrich Krause (ur. 1939) – mieszka w Dreźnie, z zawodu jest elektrotechnikiem, obecnie na emeryturze. Fotografią zajmuje się od szkoły podstawowej. Interesuje go nie tylko zdjęcie jako takie, ale również proces jego powstawania. Od czasu, gdy technikę analogową wyparła cyfrowa, korzysta tylko z niej. Przy obróbce dokonuje tylko takich poprawek, jakie byłyby możliwe również w technice analogowej. Przede wszystkim interesują go motywy, dla których ma czas i do których może powrócić, kiedy będą lepsze warunki, takie jak pozycja słońca, chmur itp. Nie ulega trendom.

Typ fotografii, którą uprawia Dietrich Krause, wpisuje się w nurt uważności (ang. mindfulness). Mindfulness „jest niczym innym jak pełnią obecności. Jest to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego, co się dzieje w danej chwili, bez osądzania czy negowania, nie pozwalając też, by pochłonął nas zgiełk otoczenia. To nie tyle myśleć o tym, co się dzieje w danej chwili, ile być w tej chwili, tu i teraz”. Bardzo chętnie fotografuje obiekty, których w codziennym zabieganiu nie dostrzegamy, a które docierają do nas dopiero „...za drugim spojrzeniem”. W jego zdjęciach nie ma nic egzotycznego, wyobcowanego czy spektakularnego. Fotografie pokazują codzienność, a tym samym wydają się znane, w pewnym sensie nawet bardzo bliskie.

Wystawę obejrzeć będzie można w dniach 15-26.02.2019 r.

(MZW)

Źródło cytatu: E. Snel, Uważność i spokój żabki, Warszawa 2015, s. 8.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Sławek
10.02.2019 15:37

Artykuł nie wyjaśnia skąd zainteresowanie twórczością tego pana, czy są jakieś związki jego osoby z naszym miastem. Czysta ciekawość, bo nie jest to postać powszechnie znana, więc skąd wiedza o jego działalności?

avatar
~Wyborca
11.02.2019 08:57

Proszę o "komentarz tygodnia" , miniony tydzień był pełen wrażeń .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl