TworzymyGłos Regionu

Wszystko, co chcesz wiedzieć o keramzycie

Piątek, 15 października 2021 o 21:55, autor: 0 122
Wszystko, co chcesz wiedzieć o keramzycie

Keramzyt jest uniwersalnym kruszywem zapewniającym roślinom odpowiednie warunki do poprawnego wzrostu. Dodatkowo pełni funkcję estetyczną, dlatego przy jego użyciu z pewnością utworzysz wyjątkowe kompozycje. Można połączyć go z kolorowymi kwiatami, a także sukulentami. Pasuje również do klasycznych drzewek bonsai. Gdzie jeszcze można wykorzystać modny keramzyt?

Kilka słów o keramzycie

Keramzyt (https://stonesgarden.pl/keramzyt), który wydaje się być kamykiem, tak naprawdę jest ceramicznym kruszywem powstałym w wyniku wypalania ilastej gliny w bardzo wysokiej temperaturze w obrotowym piecu. Te niewielkie granulki występują w różnych kolorach, na przykład żółtym i różowym. Znajdziesz też bardziej stonowane kolory, takie jak szary czy biały. Keramzyt posiada wysokie właściwości chłonące, więc zatrzymuje wodę w podłożu. Dodatkowo spulchnia glebę i dostarcza roślinom wszelkich potrzebnych im do wzrostu substancji odżywczych. To ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie, jeśli chcesz podsypać krzewy. Dobrze zastąpi też słynną korę drzewną.

Zastosowanie keramzytu

Keramzyt z powodzeniem możesz wykorzystać w salonie. Jak? Na przykład podsypując nim rośliny doniczkowe, dzięki czemu skomponujesz ciekawe dekoracje. Surowiec jest dostępny w różnych kolorach – z pewnością znajdziesz taki, który będzie pasował do wystroju konkretnego pokoju. Z keramzytem ładnie komponują się wszelkie sukulenty i kaktusy. Pasuje też do wszelkich eleganckich drzewek, jak na przykład bonsai. Keramzyt w dowolnym kolorze znajdziesz na stronie internetowej https://stonesgarden.pl/.

A może jesteś fanem ozdoby zwanej „las w słoiku”? Jeśli tak, keramzyt jest dla Ciebie. Wystarczy, że kupisz duży słój, żwir oraz rośliny. Wypełnij go kupionymi przedmiotami i zainstaluj w podłożu roślinki. Dzięki keramzytowi w słoiku utrzymana będzie wilgoć przez długi czas, dzięki czemu sadzonki nie zmarnieją. Postaw swój prywatny „las w słoiku” w zacienionym miejscu, ponieważ duże nasłonecznienie może sprawić, że roślinki po prostu zwiędną. Własnoręcznie wykonana dekoracja zdecydowanie cieszy najbardziej!

Keramzyt jest odporny na pleśń i grzyby, przez co chroni rośliny przed różnymi chorobami oraz szkodnikami. Zapewni on odpowiedni drenaż wody, dostarczy także cennych substancji odżywczych oraz tlenu. Zamów już teraz! Keramzyt z pewnością sprawi, że Twoje roślinki będą wyglądać wyjątkowo.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl