WSTK przegrywa po wyrównanej walce pierwszy mecz turnieju półfinałowego

Sobota, 14 kwietnia 2018 o 13:41, autor: 0

WSTK po emocjonującym i wyrównanym meczu przegrało z UKS Trójką Żyrardów 90 do 85. To pierwszy z trzech meczów, jakie do rozegrania mają nasi koszykarze w półfinałowym turnieju o awans do II ligi. Dzisiaj, tj. w sobotę  (14 kwietnia) o godz. 16:00 WSTK zmierzy się z KKS PRO-Basket Kutno. Kutno wczoraj również przegrało i dzisiejszy mecz będzie dla tych drużyn walką o to, kto nadal będzie się liczył w walce o awans do finałowego turnieju.

Przypomnijmy, że turnieje półfinałowe o awans do II ligi rozgrywane są w ten weekend w 6 miastach. 24 drużyny z całej Polski walczą o udział w finale, do którego zakwalifikuje się 12 zespołów. WSTK na półfinały wyjechało do Żyrardowa, gdzie wczoraj (13 kwietnia, piątek) rozegrało pierwszy mecz z UKS Trójką Żyrardów, gospodarzami turnieju.

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 25:14. Niestety w kolejnych trzech kwartach koszykarze Żyrardowa byli skuteczniejsi. W drugiej kwarcie odrobili straty, wygrywając 31:18. Po pierwszej połowie zatem gospodarze prowadzili 45:43. Druga połowa była wyrównana, ale tak w trzeciej kwarcie, jak i czwartej minimalnie lepsza była drużyna z Żyrardowa. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy 17 do 15, a czwarta 28:27. Mecz zakończył się wynikiem 90:85 dla UKS Trójka Żyrardów. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Daniel Chałupka - 17 i był to bardzo dobry mecz tego zawodnika. Jak podkreślają zawodnicy, łącznie z trenerem i prezesem klubu - WSTK zagrało bardzo dobrze, jeden z lepszych meczów w tym sezonie.

W naszej grupie rozegrano jeszcze jeden mecz, w którym KS Start Meble Dobrodzień pokonało KKS Pro-Basket Kutno 124 : 95.

Dzisiaj (14 kwietnia, sobota) o godz. 16:00 WSTK zmierzy się z zawodnikami z Kutna. Żeby myśleć o awansie do turnieju finałowego, musimy ten mecz wygrać. W niedzielę o godz. 10:00 zagramy z KS Start Meble Dobrodzień. Jeżeli dzisiaj wygramy, to jutrzejszy mecz będzie prawdopodobnie decydował kto zajmie w grupie 2 miejsce i tym samym kto awansuje dalej.

Warto dodać, że pozostałe trzy drużyny, które awansowały z naszej grupy do barażów, czyli Chromik Żary, KS Oleśnica oraz MKS Mazbud Szczawno Zdrój przegrały wczoraj swoje pierwsze mecze.