TworzymyGłos Regionu

Wspólnie uczczą pamięć poległych

Piątek, 14 września 2018 o 12:33, aktualizacja Piątek, 14 września 2018 o 12:37, autor: 0 396
Wspólnie uczczą pamięć poległych

Urząd Miejski w Sławie zaprasza mieszkańców gminy w najbliższy poniedziałek 17 września o godzinie 10:00 na cmentarz komunalny, gdzie pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej, odbędą się uroczystości, upamiętniające tę tragedię.

W poniedziałek 17 września będziemy obchodzić 79. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

- Ten barbarzyński akt otworzył straszliwy rozdział w najnowszej historii polskiego narodu: męczeństwo naszych rodaków pod okupacją sowiecką. Wspólnie uczcijmy pamięć ofiar agresji i okupacji radzieckiej, poległych, więzionych i zesłanych na „nieludzką ziemię” pod symbolicznym krzyżem na cmentarzu komunalnym w Sławie. Krzyż upamiętnia ofiary zbrodni katyńskiej i wszystkich patriotów, którzy oddali życie za wolną Polskę. Na poprzecznej belce znajduje się symboliczny napis KATYŃ 1940, a u jego podnóża złożona zostanie „ziemia uświęcona krwią polskich bohaterów" - czytamy na stronie Urzędu. 

 Uroczystości odbędą się w Sławie na cmentarzu komunalnym, 17 września o godzinie 10:00 pod Krzyżem Katyńskim.

(rak: foto: slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl