Wschowski policjant najlepszy w województwie

Piątek, 16 czerwca 2017 o 14:48, aktualizacja Wtorek, 27 czerwca 2017 o 15:12, autor: 4 4231
Wschowski policjant najlepszy w województwie

W trakcie jubileuszowych, trzydziestych, zmagań funkcjonariuszy Policji w turnieju „Policjant Ruchu Drogowego” bezkonkurencyjny w naszym województwie okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Wraz ze zdobywcą drugiego miejsca będzie reprezentował garnizon lubuski na szczeblu centralnym turnieju.

Praca policjanta z „drogówki” często kojarzy się tylko z kontrolą prędkości i trzeźwości kierowców, a za wymagane umiejętności podaje się obsługę fotoradaru i alkomatu. To niestety krzywdzące stereotypy, które nijak mają się do rzeczywistych wymagań jakie stawiane są przed funkcjonariuszami tej służby. Najlepsi przedstawiciele wydziałów Ruchu Drogowego z województwa lubuskiego zmierzyli się z zadaniami, które sprawdzały ich umiejętności w kierowaniu ruchem, prowadzeniu radiowozu i motocykla czy udzielania pierwszej pomocy. Prócz tego musieli wykazać się zdolnościami strzeleckimi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu ruchu drogowego, prewencji i przepisów prawa. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji najlepszym policjantem Ruchu Drogowego w województwie lubuskim okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Drugi był st. sierż. Tomasz Kopala z KPP w Żaganiu, a trzeci mł. asp. Kamil Angielski z KPP w Nowej Soli. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą lubuski garnizon w finale ogólnopolskim, który odbędzie się jesienią w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać kciuki za naszego reprezentanta w trakcie ogólnopolskich zawodów. 

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~hz
17.06.2017 09:27

Wielkie gratulacje!!!

avatar
~ja
17.06.2017 20:51

Sympatyczny.Gratulujemy.Sylwetka w porzadku to i wygral a nie jak niektorzy z bebnem na przodzie.

avatar
~On-off
19.06.2017 08:40

Dlaczego Straż Miejska i Policja nie reaguje na zakłócanie porządku w mieście przez osobę/y odpalające zestawy petard hukowych??? Przecież takie działanie jest wykroczeniem opisanym w art. 51 oraz 83 Kodeksu wykroczeń a dodatkowo w art. 144 Kodeksu cywilnego. Jeśli ktoś chce odstraszać dzikie zwierzęta ze swojego pola, to niech to robi to w taki sposób, aby nie przeszkadzać mieszkańcom Wschowy w ich normalnym życiu (wybuchy co 3-4 minuty przez cały dzień również stresują zwierzęta hodowlane i domowe) oraz nie łamać obowiązującego prawa.

avatar
~INKA
20.06.2017 13:39

GRATULACJE!!! JEST PAN DO TEGO JESZCZE DOBRYM I POMOCNYM CZŁOWIEKIEM POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSubiektywne kalendarium samorządu wschowskiego
20.11.20178 476
Ósmy grudnia dwa tysiące czternastego roku. Wydawać by się mogło, że to data jak każda inna. 8.12.2014 r. Wtedy właśnie Danuta Patalas wypowiedziała słowa: Obejmując urząd burm...
nazwa
Szukamy właściciela
20.11.20170 336

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl