Wschowski policjant najlepszy w województwie

Piątek, 16 czerwca 2017 o 14:48, aktualizacja Wtorek, 27 czerwca 2017 o 15:12, autor: 4 4551
Wschowski policjant najlepszy w województwie

W trakcie jubileuszowych, trzydziestych, zmagań funkcjonariuszy Policji w turnieju „Policjant Ruchu Drogowego” bezkonkurencyjny w naszym województwie okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Wraz ze zdobywcą drugiego miejsca będzie reprezentował garnizon lubuski na szczeblu centralnym turnieju.

Praca policjanta z „drogówki” często kojarzy się tylko z kontrolą prędkości i trzeźwości kierowców, a za wymagane umiejętności podaje się obsługę fotoradaru i alkomatu. To niestety krzywdzące stereotypy, które nijak mają się do rzeczywistych wymagań jakie stawiane są przed funkcjonariuszami tej służby. Najlepsi przedstawiciele wydziałów Ruchu Drogowego z województwa lubuskiego zmierzyli się z zadaniami, które sprawdzały ich umiejętności w kierowaniu ruchem, prowadzeniu radiowozu i motocykla czy udzielania pierwszej pomocy. Prócz tego musieli wykazać się zdolnościami strzeleckimi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu ruchu drogowego, prewencji i przepisów prawa. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji najlepszym policjantem Ruchu Drogowego w województwie lubuskim okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Drugi był st. sierż. Tomasz Kopala z KPP w Żaganiu, a trzeci mł. asp. Kamil Angielski z KPP w Nowej Soli. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą lubuski garnizon w finale ogólnopolskim, który odbędzie się jesienią w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać kciuki za naszego reprezentanta w trakcie ogólnopolskich zawodów. 

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~hz
17.06.2017 09:27

Wielkie gratulacje!!!

avatar
~ja
17.06.2017 20:51

Sympatyczny.Gratulujemy.Sylwetka w porzadku to i wygral a nie jak niektorzy z bebnem na przodzie.

avatar
~On-off
19.06.2017 08:40

Dlaczego Straż Miejska i Policja nie reaguje na zakłócanie porządku w mieście przez osobę/y odpalające zestawy petard hukowych??? Przecież takie działanie jest wykroczeniem opisanym w art. 51 oraz 83 Kodeksu wykroczeń a dodatkowo w art. 144 Kodeksu cywilnego. Jeśli ktoś chce odstraszać dzikie zwierzęta ze swojego pola, to niech to robi to w taki sposób, aby nie przeszkadzać mieszkańcom Wschowy w ich normalnym życiu (wybuchy co 3-4 minuty przez cały dzień również stresują zwierzęta hodowlane i domowe) oraz nie łamać obowiązującego prawa.

avatar
~INKA
20.06.2017 13:39

GRATULACJE!!! JEST PAN DO TEGO JESZCZE DOBRYM I POMOCNYM CZŁOWIEKIEM POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl