TworzymyGłos Regionu

Wschowscy policjanci oddali osocze

Piątek, 20 listopada 2020 o 10:36, aktualizacja Piątek, 20 listopada 2020 o 10:40, autor: 19 1638
Wschowscy policjanci oddali osocze

Wczoraj (19 listopada) czterech policjantów Wydziału Prewencji wschowskiej jednostki Policji odwiedziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Policjanci przeszli Covid-19 i postanowili oddać swoje osocze. Wszystko po to, aby pomóc innym zmagającym się z koronawirusem.

Kilka tygodni temu koronawirus pojawił się we wschowskiej jednostce Policji. Nie udało nam się ustrzec przed Covid-19, który nabierał rozbiegu w swojej drugiej fali. Kilku policjantów u których został wirus potwierdzony postanowiło po przebytej chorobie podzielić się swoim osoczem z najbardziej potrzebującymi.

W dobie pandemii na osocze ozdrowieńców jest bardzo duże zapotrzebowanie. Sam proces oddawania osocza nie jest bolący ani skomplikowany. Dlatego też policjanci ze sporym zapałem podeszli do tematu.

Wczoraj (19 listopada) sierżant sztabowy Łukasz Szeląg, starszy posterunkowy Tomasz Szufilta, posterunkowy Piotr Brychcy i posterunkowy Paweł Widera odwiedzili zielonogórskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ich działaniu przyświecał jeden z celów, któremu ślubowali „służyć wiernie Narodowi”.

Wschowscy policjanci podzielili się swoim osoczem z potrzebującymi. Ich wizyta w zielonogórskim centrum była pierwszą, jednak inicjator akcji sierżant sztabowy Łukasz Szeląg zapowiada kolejne wizyty w możliwie jak najszybszym terminie.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Niestety
20.11.2020 11:07

Godne naśladowania, jednakże to już nie naprawi wizerunku policji w Polsce, przynajmniej póki rządzi PiS

avatar
~Ciamajdany totalne
21.11.2020 13:37

Brawo policja . Porządek w państwie to rola policji . Nie ma wytłumaczenia idiotyczna procesja w dobie pandemii w imię moje ciało mój wybór ! Ilość zgonów wzrasta .... . Czy to efekt wściekłych macic ?

avatar
~Tomy
20.11.2020 11:50

Wszystko ok, tylko po co te zdjęcia. Zwykła pokazówka! Inni też oddają osocze ale nie robią z siebie bohaterów.. słabe to ..

avatar
~ja
20.11.2020 12:37

gest super, czy slabe czy nie kwestia kazdy moze sam ocenic, a tak moze ktos zobaczy i też odda. dla mnie na plus, bo osocza brakuje

avatar
~DO p. "Tomy"
20.11.2020 14:13

Potwierdzam !!!- oni teraz nie potrafią żyć bez tego typu pokazówek!!!!. Dziwne, że nie chwalą się tak na szczeblu Warszawy jak napadają zamaskowani na pokojowo demonstrujące KOBIETY !!!!! - aż trzeba grup szturmowych szkolonych w zwalczaniu terrorystów by z ukrycia atakować bezbronne kobiety !!!!- Wstyd dla tego munduru !!!. Historia ich kiedyś za to rozliczy, jak tych z okresu Stanu Wojennego !.

avatar
~Tomy
20.11.2020 20:54

Akurat te kobiety w Warszawie zasłużyły sobie na takie potraktowanie. Bo to nie są pokojowe manifestację. I takiej postawy od policji wymagam jak w Warszawie. A nie jakieś pokazówki.

avatar
~Niestety
20.11.2020 12:15

To , że panowie oddali osocze to ok, to bardzo ok ale dlaczego w Zielonej Górze ? Dlaczego podatnik ( a tu jest pytanie - na czyi koszt?) musiał ponosić koszty transportu jeśli do tego był użyty samochód służbowy lub delegacja ? Dlaczego panowie nie oddali osocza na miejscu we Wschowie które to z pewnością byłoby wykorzystane tu i teraz ? Dlaczego redakcja Zw z imienia i nazwiska nie wymieniła innych mieszkańców m. Wschowa którzy przed tymi panami również oddali swoje osocze dla ratowania życia ?

avatar
~Smutne-Niestety!
20.11.2020 14:31

Cała Polska oddaje teraz Krew i Osocze i nikt z tego nie robi takich ustawek !, oni tak to czynią jakby byli mundurowymi wybrańcami ........ !. Jakoś nie widać aby pokazywali siebie jak grupy spec do walki z terrorystami rozprawiali się na ulicach Warszawy z Polskim Kobietami Pokojowo manifestującym w obronie swoich praw - wstyd i żenad, aby takie grupy używały wobec Polskich Kobiet gazu i pałek teleskopowych !!!!. W dodatku maskowali sie jak kibole na USTAWKACH !!!!. Historia kiedyś ich rozliczy tak jak to uczyniła z tym ze Stanu Wojennego !!!!!. Czas pokaże !!!!!. Narka !

avatar
~Hi....,
20.11.2020 14:33

Czy to jest teraz nowa postaw ZASADNICZ tych mundurowych ?????.

avatar
~Hihi...Ha...
21.11.2020 17:42

Postawa jak w programie """TOP MODEL" !!!!!

avatar
~Mir
20.11.2020 15:22

Też oddałem osocze, tyle że bez munduru, bez zdjęć, pojechałem prywatnie i w czasie wolnym od pracy.

avatar
~do Tomy
20.11.2020 22:29

Skandaliczny wpis ! Szkoda, że to twoja matka, żona, córka nie zastały tak potraktowane - pałą i gazem to dopiero być zrozumiał, że masz w głowie "kaszę"

avatar
~Wiola
20.11.2020 23:08

Na takie potraktowanie najpierw trzeba sobie zasłużyć głupotą i łamaniem prawa

avatar
~POTWIERDZAM!!!!!
21.11.2020 09:18

Wpis tego "Dzbana" jest SKANDALICZNY!!!!!!, na razie żyjemy w państwie - jeszcze - DEMOKRATYCZNYM, a nie bezprawia pis+ !!!!!. Polecam temu od bicia Polskich kobiet przez "bojówki cywilów" - ponoć grupy - spec grupy - od zwalczania terroryzmu w policji zapoznanie sie z prawem OBOWIĄZUJĄCYM w naszym KRAJU, np. Dz.U 2020 r, tj. Akt obecnie obowiązujący ROZDZIAŁ 7 ; Obowiązki i prawa policjanta ( za co policjant odpowiada jak nadużyje środków przymusu bezpośredniego wobec Obywatelka ) !!!!. Jakie obowiązki na nim ciążą z DOCHOWANIA OBOWIĄZKÓW WYNIKAJĄCYCH Z ROTY ZŁOŻONEGO ŚLUBOANIA !!!!!. To co oni czynili naszym Polskim Kobietą , dzieciom, młodzieży, jak ich tarzali po ziemi, jak ich w 6 - 7 nosili do pojazdów samochodowych , jak ich bili pałkami teleskopowymi , jak ich gazowali w tym Posłankę Sądu III RP, itd. podlegają pod Postepowanie Dyscyplinarne i Kodeks Karny lub z postępowania w ramach Postępowania Cywilnego za wyrządzone szkody materialne, cielesne i moralne !!!!!!. Tak Obecna Demokracja Karała Funkcjonariuszy Stanu Wojennego z czasów PRLU !!!!!. Jak widać Historia w postępowaniu i działaniach Policji - ich bezprawie - się powtarza !!!!!!. Wpis Toma tylko nas utwierdza w tym, że mamy w Polsce Bezprawie !!!!!. Jego tekst jest nie tylko skandaliczny, ale bezczelny i żałosny co stawia go w świetle analfabetów znajomości prawa i wolności obywatelskiej !!!!!!>

avatar
~Obywatelu RP
21.11.2020 13:32

Skandaliczne jest świadome roznoszenie wirusa podczas demonstracji !!! Jej ciało jej wybór ?

avatar
~@>"Wiola"<
21.11.2020 11:17

Czy ty jesteś aby kobietą???, przez takie jak ty i tobie myślące DEMOKRACJE padały !!!. Każdego w tym kraju nawet taką policję obowiązują prawa państwa DEMOKRATYCZNEGO!. Z nadużycie prawa jakie ta pseudo policja się dopuściła na ulicach warszawy wobec KOBIET przez duże "K" ( nie jak ty .....), są stosowne paragrafy w Kodeksie Karnym !!!!!. Ale, komu ja to tłumaczę , taka jak ty i tak jak widać tego nie pojmuje !!!!. Szczyt, że obecna policja pod rządami pis+ wraca do zwyczajów postępowania Milicji z okresu Stanu Wojennego i Milicji w takich krajach jak na Białorusi i w Rosji !!!!!!. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie ---- to było podstawa do rozliczenia Sadowego Milicji z Okresu słusznie mienionego systemu iiiiiii TO SIE OBECNIE NAWRACA przy aplauzie i głupocie takich jak ty !!!!!. Narka @.pl..... Pokaż mi w jakim Demokratycznym państwie Spec Odziały do Wali z Terroryzmem przebierają się w cywilne łachy i gazują, pałują KOBIETY, MŁODZIEŻ , a nawet DZIECI ??????-!. Zejdź na ziemie, ludzie juz dano tam są !!!!!.

avatar
~Wiola
21.11.2020 23:12

Rząd został wybrany większością głosów. Ktoś chce teraz obalić ten rząd organizując nielegalne demonstracje i prezentując bardzo niski poziom kultury, łamiąc przy tym prawo. Takiej demokracji chcecie? Cokolwiek im się nie spodoba będą chodzić po ulicach, wykrzykiwać wulgaryzmy, blokować ulice, pluć na policjantów. Moim zdaniem zawiniła policja prezentując bierną postawę w tych pseudomanifestacjach. Już dawno powinni wszystkich tych bandytów przykładnie ukarać!

avatar
~@>Wiola"<
22.11.2020 08:00

Do których bandytów ty się zaliczasz ...???. Jak stawiasz znak równości miedzy ZOMO,ROMO,Milicją ze Stanu Wojennego z tymi przebranymi za cywilów używając w tłumie pałek teleskopowych i gazu ????. Ostatnio takie sceny z udziałem przebieranych mundurowych w łachy cywilów widzieliśmy na interwencjach tłumu na Białorusi !!!!!. To też popierasz ?????. A wiesz co to jest KONSTYTUCJA i jakie obowiązki ma mundurowy w Polsce wobec SUWERENA ????, i że też może karnie odpowiadać za łamanie tego prawa wobec Suwerena !!!!!!-?. czy twój móżdżek to pojmuje, czy tylko żyje z dnia na dzień karmiony propaganda JK i przekazów dnia z Nowogrodzkiej ?????. Tak myślący na przełomie dziejów historii to tylko potrafili Czekiści Leninowskiej Rewolucji !.

avatar
~Ja cię nie mogę ...?
24.11.2020 09:45

Taka moja refleksja po ostatnich KOMUNIKATACH POLICYJNYCH w MEDIACH, co niektórych jednostek lokalnych policji w naszym Kraju, których kierownictwo jest zmuszone do naboru chętnych do policji przez OGŁOSZENIA W LOKANEJ PRASIE ( ostatnio tak było i jest w Lublinie, Głogowie,,,,,,itd.) - PYTANIE ::: do czego to doszło, że chętnych do policji szuka się przez organizowanie NABORU PRASOWEGO ????. A jest takie coś POWSZECHNE dla normalnych naborów do pracy jak POWIATOWE BIURA PRACY !!!!. Z drugiej strony nie dziwią mnie takie USTAWKI policyjne jak ta powyżej, które jak w TOP SHOPIE próbują ocieplić policje i tych co to w niej jeszcze pracują, a zwłaszcza po tych ostatnich PARODIACH policyjnych na ulicach Warszawy i innych miasteczek i miast w Naszym Kraju --- jak bicie, pałowanie i gazowanie począwszy od dzieci, po przez młodzież , a na kobietach, posłach i dziennikarzy skończywszy !!!!!!. Tak więc nie dziwi mnie ta powyższa USTAWKA - biorąc to co Cały Naród dzisiaj o tej służbie mówi i pisze ---- dla przykładu, jedno tylko HASŁO z Pokojowych Demonstracji Polskich Kobiet i Młodzieży na ulicach Warszawy , cytat ...." ZDEJMIJ MUNDUR PRZEPROŚ MATKĘ """ - coś nam daje do myślenia !/#.pl

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl