TworzymyGłos Regionu

Wschowa wygrywa regionalny etap Świeć się z Energą i zdobywa nagrody warte 10 tys. zł

Wtorek, 12 stycznia 2021 o 14:57, aktualizacja Wtorek, 12 stycznia 2021 o 15:10, autor: 9 1031
Wschowa wygrywa regionalny etap Świeć się z Energą i zdobywa nagrody warte 10 tys. zł

Internauci wybrali 16 najpiękniej udekorowanych świątecznie polskich miast. Teraz mistrzowie województw powalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i charytatywne nagrody w ramach „Świeć się z Energą”. Finałowa runda głosowania w 12. edycji plebiscytu właśnie się rozpoczyna – potrwa od 14 do 25 stycznia. Województwo lubuskie reprezentuje Wschowa, która w pierwszej turze pokonała m.in. Nową Sól i Gorzów Wielkopolski.

„Świeć się z Energą” to doroczny plebiscyt, w którym wybierane są najładniej oświetlone świątecznie miasta czy mniejsze miejscowości. Uczestnicy rywalizują nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących  m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym etapie 12. edycji „Świeć Się z Energą” wzięło udział 188 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 21, startowało ze Śląska. Głosowanie w konkursie odbywało się przez stronę internetową SwiecSie.pl od 14 grudnia 2020 do 7 stycznia. Internauci oddali ponad 84 tys. głosów.

Dzięki zwycięstwu w województwie każdy z 16 mistrzów regionów awansował do finału zabawy oraz zdobył wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Sprzęt trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych.  Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem.

Wielka mobilizacja mniejszych miejscowości

W pierwszym etapie plebiscytu najwięcej na Pomorzu - ponad 8 tys. głosów, zdobył Czersk. To miasto pokonało  dużo większe pomorskie aglomeracje, takie jak  Gdynia czy Gdańsk. Do samego końca emocjonująca i zacięta rywalizacja trwała m.in. na Lubelszczyźnie, gdzie Chełm wyprzedził Zamość jedynie o kilkadziesiąt głosów oraz na Ziemi Lubuskiej, gdzie Wschowa nieznacznie pokonała stolicę województwa – Gorzów Wielkopolski.

– Cieszę się, że udało nam się dostać do wielkiego finału plebiscytu. To nie tylko prestiż i promocja Chełma, ale również wymierna pomoc, bo osoby potrzebujące z naszego miasta otrzymają energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Jeszcze kilka dni temu Lubartów, Zamość i Lublin miały więcej głosów niż Chełm, ale nasi mieszkańcy udowodnili, że potrafią się świetnie zmobilizować i zorganizować, za co im serdecznie dziękuję. Liczę na podobną aktywność w finale! – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w rundzie finałowej zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz dodatkowy sprzęt AGD, dzięki czemu otrzyma charytatywną pomoc o łącznej wartości 50 tys. zł. Głosować można codziennie od 14 do 25 stycznia poprzez stronę internetową SwiecSie.pl.

– Jak co roku „Świeć się z Energą” zelektryzowało tysiące Polaków, zmobilizowało do głosowania na swoje piękne miasta, do niesienia pomocy bliźnimCieszymy się, że możemy pomagać lokalnym społecznościom, fundując energooszczędny sprzęt poprawiający warunki życia wielu osobom w potrzebie – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Przed nami wielki finał. Na SwiecSie.pl można obejrzeć galerię zdjęć wszystkich kandydatów i zdecydować na kogo oddać swój głos. O ostatecznym sukcesie jednego z 16. miast zadecyduje zaangażowanie mieszkańców i sympatyków jego świetlistych dekoracji – dodaje.– dodaje.

Decyzją internautów finalistami 12. edycji „Świeć się z Energą” są (w kolejności alfabetycznej):

 1. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
 2. Brzesko (małopolskie)
 3. Chełm (lubelskie)
 4. Czeladź (śląskie)
 5. Czersk (pomorskie)
 6. Koszalin (zachodniopomorskie)
 7. Łomża (podlaskie)
 8. Opole (opolskie)
 9. Radom (mazowieckie)
 10. Rzeszów (podkarpackie)
 11. Szczytno (warmińsko-mazurskie)
 12. Starachowice (świętokrzyskie)
 13. Toruń (kujawsko-pomorskie)
 14. Gmina Węgliniec (dolnośląskie)
 15. Września (wielkopolskie)
 16. Wschowa (lubuskie)

(Energa SA)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~A.K
12.01.2021 23:11

B R A W O ! Brawo ! Brawo! Brawo!!! :) Tak trzymać!!!

avatar
~.............
13.01.2021 10:13

Chwała projektantom i wykonawcom tych ozdób.Wykonują takie ,,namacalne,,dobro bo nagrody z tych konkursów trafiają do najbardziej potrzebujących.

avatar
~zza winkla
13.01.2021 12:07

Gratuluję, pięknie p. burmistrzu Antkowiak.

avatar
~Urszula Chudak
13.01.2021 14:38

Choć sama przyłożyłam rękę do zwycięstwa mego miasta, bo uważam, że tak trzeba, to trochę bawi mnie to, że wyprzedziliśmy np. Nową Sól i Gorzów. W tym ostatnim nie byłam - Nową Sól zaś widziałam przepięknie iluminowaną, szczególnie okolice Urzędu Miasta i kościoła parafialnego. Jednym słowem - zapiera dech w piersiach. Nasz największy lubuski dziennik lubuje się [oczywiście dla zysku], w różnego rodzaju plebiscytach. Należy w tym celu wysłać smsa premium. I tak mamy najlepszego lubuskiego handlowca, fryzjera, menadżera, sołtysa, itd, itd. Ostatnio wybierano spośród 100 nominowanych, 10 najbardziej wpływowych kobiet naszego regionu. Długo prowadziła kosmetyczka z Gorzowa, na ostatniej prostej wyprzedziła ją starosta gorzowski. Nie wygrała pani marszałek [czyt. nie wysyłała na siebie smsów], która dla interesujących się życiem naszego województwa, jest naprawdę wpływowym i skutecznym politykiem. I tak to jest z obiektywizmem tych konkursów i plebiscytów różnego rodzaju. Ale co w życiu tak do końca jest obiektywne? Wracając do ostatniego etapu powyższego konkursu. Weźmy się wespół w zespół i wygrajmy! Nagrody wreszcie są fundowane z naszych rachunków za prąd. Ostatnio znowu podwyższonych.

avatar
~Wow!!!
14.01.2021 11:16

....sama przyłożyłam rękę do zwycięstwa .... Wow,wow,wow,,,,,,, !!!!, - chwalcie mnie oi sama nie potrafię - ?, żeby nie UCh---ha,ha,ha nie było by tylu sukcesów we Wschowie ---- niesamowite co za moc !!!!!

avatar
~Urszula Chudak
14.01.2021 13:18

Panie Wow, naprawdę na nic zdadzą się pańskie złośliwości. A wystarczy tak niewiele - przeczytać mój komentarz ze zrozumieniem! W zacytowanym zdaniu, chodziło mi o wykazanie małej sprzeczności. Mianowicie napisałam o tym, iż mimo wzięcia udziału w głosowaniu, nie do końca zgadzam się z formułą plebiscytu. Dalsza część komentarza wyjaśnia dlaczego. Jestem pewna, że tym razem i Pan zrozumiał, prawda?

avatar
~do powyżej
14.01.2021 13:45

A czy "wow" to nie ta komentatorka ze St. Drzew. ?

avatar
~NIEZAINTERESOWANA!
14.01.2021 14:58

Do szanownej pani; od kiedy to słowo "Wow..." wyrażającą ""złośliwość" jak to szanowna pani raczyła w bis tekście podkreślić...?. Bez przesady, każdy ma prawo wyrazić swoja opinię i nie od razu należy ją uważać za jakąś tam "złośliwość". Jak widać jest szanowna pani nad wyraz przewrażliwiona na swoim punkcie . A może ma na to wpływ nadmierne wygórowane EGO..?. Po raz enty czytam jak pani zwraca komuś uwagę na tym forum , że pisząc o pani - szanowna pani jest "złośliwy". Używając pani oceny, to jak można nazwać szanownej pani teksty ?. """przyłożyłam rękę do tego teksty...."Br,br.....br!

avatar
~MY
14.01.2021 16:55

Raczej z Łysin ... dobry wzór do naśladowania !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl