TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza

Czwartek, 25 listopada 2021 o 15:34, aktualizacja Czwartek, 25 listopada 2021 o 16:07, autor: 16 1655
Wschowa: Radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza

Radni Rady Miejskiej we Wschowie zdecydowali o podwyżce wynagrodzenia Burmistrza Wschowy i nie przyjęciu uchwały o podwyżce diet dla radnych.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści zdecydowali o podwyżce dla m.in. Prezydenta RP oraz włodarzy samorządów. Po tym, jak 3 lata temu Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów znacząco obniżyło maksymalne zarobki samorządowców, tym razem je podniesiono.

O wysokości podwyżki decydowali rajcy, którzy dziś (25 listopada) stosunkiem głosów 10:9 podnieśli pensję burmistrza Antkowiaka do wysokości:

  • wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 10.430,00 zł;
  • dodatek funkcyjny w kwocie 3.450,00 zł;
  • dodatek specjalny w wysokości 30% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego tj. 4.164,00 zł
  • dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z właściwymi przepisami

Podczas sesji Rady Miejskiej nie doszło do porozumienia w kwestii podwyżek dla radnych i sołtysów. Głosowanie zakończyło się wynikiem 10 głosów za i 10 głosów przeciw. Prawdopodobnie ponowne głosowanie odbędzie się na grudniowej sesji Rady.

REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Janinkak
25.11.2021 16:13

No i słusznie 0 komentarzy , żałosne......

avatar
~Gekon
25.11.2021 17:40

Już pisałem na Elce. Wspaniała wiadomość! Vivat Platforma Obywatelska!

avatar
~Iks
25.11.2021 17:19

Brak słów , szok , Wschowy nie stać na to . Wstyd dla tych którzy zagłosowali za podwyżką.

avatar
~Absurd
25.11.2021 17:20

20 tys! Za co pytam? Radni dali popis! Sami na siebie bata kręcą, niedługo wybory... i wschowianie się zrewanżują!

avatar
~Wyborca
27.11.2021 10:19

Wschowianie są za durni żeby się zrewanżować. Niestety.

avatar
~Wschowianin
25.11.2021 18:22

Dzisiaj głosy oburzenia a za niecałe 2 lata pójdziecie głosować na Konrada bo zrobi basen, parę chodników, drogę na Łysiny i dni Wschowy z jakąś gwiazdą

avatar
~do kom.powyżej
25.11.2021 18:55

Obyś nie miał racji! Zastanawiająca jest, co jest z tymi radnymi, co nimi kieruje? (tzn.wiadomo: pieniadze, jakieś stanowiska dla kogoś z rodzinki itd.)

avatar
~wschowianin
25.11.2021 19:44

Pracuję w prywatnej firmie, mój Szef jest bardzo bogatym człowiekiem, nie mam mu tego za złe, to on swój pomysł wcielił w życie , zaryzykował i dobrze mu się wiedzie. Dzięki niemu ja od kilkunastu lat mam pracę i dobrą pensję. Firma cały czas się rozwija, to oczywiście dzięki niemu, to on musi ciągle podejmować decyzję żeby prosperować na "coraz dziwniejszym rynku"

avatar
~Qwerty
25.11.2021 19:56

Proponuję w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego w przyszłym roku nie płacić podatku od nieruchomości

avatar
~Gekon
26.11.2021 16:43

Qwerty - a wiesz, że podżegasz do popełnienia przestępstwa karnoskarbowego? A zdajesz sobie sprawę, że Burmistrz skieruje takie nieopłacone podatki do egzekucji komorniczej, co zwiększy tylko obciążenie podatników o koszty upomnienia i egzekucji? Pomożesz wtedy tym podatnikom? Wyłożysz te koszty? Bo jeżeli nie wyłożysz, to nie bądź ja Donald Tusk, który jako premier kazał nie płacić abonamentu TV a następnie dopuścił do ogólnokrajowej egzekucji tych należności przez komorników skarbowych.

avatar
~asd
26.11.2021 00:01

wstyd

avatar
~Dalej dalej ręce gadżeta
27.11.2021 11:33

Jedni komentujący gadaja na burmistrza, Drudzy wspominają , innym ze sami biorą 500+. Dlaczego ludzie wybierają takich rządzących ? Warto sie przyjrzeć brakowi edukacji. Być może młodzieży nikt życia nie uczył, toteż sami próbują się uczyć chcąc normalnie funkcjonować . I tak sobie myślą że skoro za czasów jednej partii jest źle , to znaczy ze ona jest zła a ta druga jest dobra Sytuacja się odwraca i człowiek myśli sobie czemu jest nadal źle skoro rząd sie zmienił po wyborach . I tak właśnie ludzie są rozdarci miedzy "jednymi a drugimi " . Dorośli tylko potrafili skrytykować ; Hej co ty tam udostepniasz ? A żaden dorosły nie potrafił tłumaczyć ,edukować. młoda osoba czesto słyszy ; czemu ty nie pracujesz, czemu nie macie dzieci? . A od kogo te młode osoby miały sie nauczyć ? Bo napewno nie od dorosłych którzy mieszkali w mieszkniach z przydziału , lub u kogoś nie płacąc wynajmu czy też hipoteki ; ani też nie od "dorosłych " którzy ufundowali swym dzieciom poprostu patologie od najmłodszych lat ... Jest takie powiedzenie ; mowi rodzic do młodego : czemu nie weźmiesz kredytu na drogie mieszkanie? młody odpowida: i kto to mówi, 50 letnia osoba która nie ma pojęcia o placeniu wynajmu czy hipoteki lub tacy co sobie wykupują za 5-10% wartości ... Rządy zarówno lewej strony jak i prawej, cieszą sie gdy pokolenia są słabe i nieporadne gdyż takimi łatwiej rządzić . Przegrajcie swoje dzieci a świat też przegra...

avatar
~Urszula Chudak
28.11.2021 12:47

Zastanawiają mnie dwie rzeczy. Dlaczego rządzący akuratnie teraz, w tak trudnym dla nas pandemicznym czasie, wprowadzają przepis, [po oświadczeniu Pana Burmistrza już wiem dlaczego] nakazujący zwiększenie uposażeń kadrze kierowniczej samorządów - dla jasności - tylko im, nikomu więcej! Dziwi mnie również postawa słynnej już "jedenastki". Naprawdę nie zaświeciła się Państwu lampka wstrzemięźliwości? Wiem, jak wygląda kuchnia robienia polityki; tej samorządowej również. Ale nieraz warto zachować się zgodnie z czystym sumieniem. Poprę to przykładem. Otóż poseł Pis z Krosna Odrzańskiego, Jacek Kurzępa, został skierowany do gorzowskiej lecznicy, nad którym pieczę sprawuje Zarząd Województwa [Platforma Obywatelska] w celu przeprowadzenia kontroli poselskiej. W założeniu, miał wykazać nieprawidłowości tam istniejące. Jakież było zdziwienie, gdy wyszedł on do dziennikarzy i powiedział zgodnie z prawdą, że gratuluje Pani Marszałek i dyrekcji, takiego zarządzania szpitalem. Jestem pewna, że zgodnie z poprawnością polityczną, nie po takie wyniki kontroli został tam skierowany. Oczywiście natychmiast pogratulowałam posłowi politycznego kręgosłupa - głosu mego nie dostanie, bo nie moja to bajka, ale szacunek mój będzie miał zawsze. Dla tych, którzy posła Kurzępy nie znają dodam, że ma prawie najwyższe tytuły naukowe i jest wykładowcą kilku uczelni. Bycie posłem dla niego, to nie jest życiowe być albo nie być. Media lokalne też nieraz informują o leszczyńskiej radnej PIS, Stefanii Ratajczak. Jak trzeba to i publicznie ona stanie w obronie kobiet, np. w ostatniej głośnej sprawie z Pszczyny. Te przykłady są po to, byśmy mieszkańcy wiedzieli, że można inaczej postępować, zgodnie z sumieniem. Wspomnianej wyżej "jedenastce", tego jednak zabrakło. Oczywiście w moim odczuciu.

avatar
~Ewa
29.11.2021 09:28

Pani Chudak a czy poseł Kurzepa głosował za podwyżka dla posłów czyli dla siebie proszę odpowiedzieć

avatar
~Urszula Chudak
29.11.2021 13:51

Pani Ewo, posła Kurzępę pochwaliłam w tym konkretnym przypadku. Podejrzewam, że Pani stawiając to pytanie, doskonale odpowiedź zna. Klub Pis poparł ustawę zwiększającą uposażenia głosami 226 posłów, wstrzymało się dwóch. We wstrzymujących się, nie ma w/w. Wnioskuję więc, że był za. Opozycja w zdecydowanej większości, również poparła ustawę. Takiej jednomyślności w naszym parlamencie, dawno nie było.

avatar
~Urszula Chudak
29.11.2021 13:52

Pani Ewo, posła Kurzępę pochwaliłam w tym konkretnym przypadku. Podejrzewam, że Pani stawiając to pytanie, doskonale odpowiedź zna. Klub Pis poparł ustawę zwiększającą uposażenia głosami 226 posłów, wstrzymało się dwóch. We wstrzymujących się, nie ma w/w. Wnioskuję więc, że był za. Opozycja w zdecydowanej większości, również poparła ustawę. Takiej jednomyślności w naszym parlamencie, dawno nie było.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl