Wprowadzili do obiegu fałszywe banknoty

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 o 13:07, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 09:22, autor: 3 3111
Wprowadzili do obiegu fałszywe banknoty

W ubiegłym tygodniu wschowska policja zatrzymała mężczyzn, którzy wyprodukowali i wprowadzili do obiegu na terenie Wschowy fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Mężczyznom grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia, tego dnia pracownik jednego ze wschowskich marketów powiadomił dyżurnego wschowskiej policji o tym, że klient zapłacił fałszywymi banknotami.

- Wschowscy policjanci zatrzymali młodego mieszkańca powiatu wschowskiego, tuż po tym jak dokonał zakupów w różnych punktach i sklepach wschowskich płacą za towar fałszywymi banknotami 50 złotowymi - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Wschowscy kryminalni sprawdzali sklepy spożywcze, odzieżowe na terenie gminy Wschowy zabezpieczając tym samym nieprawdziwe banknoty, którymi płacił za zakupy 39-latek. Mężczyzna miał przy sobie jeszcze kilka banknotów, których nie zdążył wprowadzić w obieg. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Takimi fałszywkami płacił jeszcze jeden 41-letni mieszkaniec Wschowy w punktach gastronomicznych.

Okazało się, że mężczyźni robili zakupy w siedmiu punktach handlowych na terenie Wschowy.

- Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W miniony piątek (21 kwietnia) na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 39 i 22-latków trzy miesięczny areszt - mówi Maja Piwowarska.

Za podrabianie pieniędzy grozi kara 25 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie w obieg fałszywych pieniędzy kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl