TworzymyGłos Regionu

Wojewoda z wizytą w gminie Szlichtyngowa

Czwartek, 11 stycznia 2018 o 14:06, autor: 15 1368
Wojewoda z wizytą w gminie Szlichtyngowa

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami gminy Szlichtyngowa.  Celem wizyty było omówienie planów na rozwój gminy. Podczas spotkania omówiono „Plan Gazyfikacji Gminy Szlichtyngowa”, która podpisała z Polską Spółką Gazownictwa list intencyjny. Tematem spotkania była także ochrona środowiska w kontekście budowy zakładu przetwarzania odpadów komunalnych w Wyszanowie. Miejscowość znajduje się w pobliżu obszaru Natura 2000.

Kolejnym istotnym przedsięwzięciem jest turystyczne wykorzystanie rzeki Barycz i jej ujścia do Odry. W Wyszanowie gmina  chce zbudować pływający pomost, który zamknął by cykl tras kajakarskich na rzece Barycz. Warunki krajobrazowe doliny Baryczy  oraz Obszar Natura 2000 mają przyciągnąć kajakarzy i inne małe jednostki pływające.

(lubuskie.uw.gov.pl

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar
~x
11.01.2018 15:34

A ci dwaj z lewej kogo reprezentują? Wslizgnęli by się bez mydła.

avatar
~Baśka
11.01.2018 16:50

Krótko!: - czy to są tylko przedwyborcze zapowiedzi?, - mówiąc wprost "kiełbasa wyborcza" !?....... Jeśli tak to "ciemny lud to może kupić"............

avatar
~Gekon
12.01.2018 21:24

Droga Basiu, to nie jest „kiełbasa wyborcza” tylko „parówka wyborcza”!

avatar
~Mietek
11.01.2018 17:38

Mieszkańcy nie dajcie się nabrać na obiecanki cacanki . Idą wybory więc takich wizyt nie mających znaczenia będzie co niemiara . Tu potrzebne są pieniądze i kogoś co potrafi zarządzać nimi . Mamienie mieszkańców i opowiadanie co tu nie będzie i jaki ma potencjał gmina można wsadzić między bajki . Niestety bez dużych pieniędzy i dobrego planu oraz zaplecza turystycznego nikt do was nie przyjedzie bo i po co ? . W sąsiednim województwie są już takie miejsca i pies z kulawą nogą nie zagląda . Niestety region Szlichtyngowej i jej okolice zostały bardzo zaniedbane a turysta wymaga i wygód i rozrywek a tego brak . Cała infrastruktura jest zdewastowana a odrestaurowanie jej przekracza budżet miasta . Mało prawdopodobne jest że urząd wojewódzki da na to pieniądze . Takich jak Szlichtyngowa jest przynajmniej kilkanaście miejscowości leżących w bardzo atrakcyjnych i wypoczynkowych miejscowościach . Takich dziwnych wizyt przedwyborczych notabli będzie sporo i nic prócz obietnic nie zostanie .

avatar
~MIESZKANIEC
11.01.2018 18:20

A JA MYSLALEM ZE PANI BURMISTRZ ZAPROSILA WOJEWODE W SPRAWI BUDOWY KANALIZACJI SANITARNEJ W MALYCH DRZEWCACH ,JESTEM CIEKAW GDZIE MIESZKANCY ODPROWADZAJA SCIEKI? PEWNIE W GRONT?

avatar
~Jaja jakieś
11.01.2018 20:49

A Cezary od czego jest w tej gminie? Wszędzie się juz na nim poznali, ale przecież będzie z plakatem po wsiach jeździł.

avatar
~anna
12.01.2018 10:11

zastanawia mnie kogo jeszcze Burmistrz ściągnie w tym roku do gminy hmm. może prezydenta aby wygrać wybory. Żenada 3 lata nic nie robiła tylko (...) a teraz znowu bedzie obiecywać kiełbase wyborczą aby utrzymac sie przy stołu. Jednak My mieszkancy juz sie na to nie nabierzemy. Twoje 5 minut już minęło choc i tak za długo trwało. (...)

avatar
~Adaś
12.01.2018 12:30

Bardzo mnie cieszy , że wzrasta świadomość suwerena na tyle , że słowolejstwo obecnej władzy w gminie zostało szybko rozpoznane i zinterpretowane czemu to służy. Przez ponad trzy lata , aż tyle czasu trzeba było aby rozpocząć jedyną wartościową inwestycję gminą , jaką jest Stacja Uzdatniania Wody ......... i to jeszcze nie zrealizowana w planowanym terminie do końca roku 2017. Ponad trzy lata rządzenia i obarczania winą poprzednika (p.Wardecki) , że to poprzednik "zapiekł" wszystkie żródła rozwoju gminy, że zadłużył, że pomataczył , że tylko o swoje i do siebie zagarniał lecz o własnej sile sprawczej ani słowa ? Ta władza w 2014 rozpaliła w ludziach pewne nadzieje na szybki rozwój, na wiele obiecanych inwestycji gospodarczych, na mnóstwo pieniędzy z funduszy UE , na załatwienie podstawowych bolączek stanu dróg i służby zdrowia ........ niestety, kraina szczęścia, Eden, odszedł z gabinetową wonią kawy na nową kadencję po 2018 . Czy da się jeszcze raz ktoś namówić do "Rajskiego Ogrodu" p. Rahnefeld , czy da się utopią z beztroską na lata 2018-2023 stworzyć dla samego siebie świat beztroski , ...... pozostawiam Państwu decyzję ? Kampania wyborcza rozpoczęta więc nie radzę się ponownie zahipnotyzować cynicznym obiecankom , klituś-bajduś do momentu wrzucenia kartki do urny , a póżniej , to samo , wio koniku na polanę ......... becz baranie , becz ...... Adaś

avatar
~xxx
12.01.2018 14:36

Ustawka przedwyborcza na błoniach Szlichtyngowej. Pstryk!!! To ten czas!!! To już śmierdzi, ale na pewno nie gazem!!! Ludziska, nie dajcie się ogłupić!!!

avatar
~przedsiębiorca
12.01.2018 16:58

Należy bardzo uważać co obiecuje , ale i tak jej nie wierzę i nigdy na Rahnefeld już nie zagłosuję

avatar
~do Adaś
12.01.2018 17:35

No kolego, inwestycje są realizowane. Przed wejściem do urzędu kamery, na korytarzu kamery, w sekretariacie kamera. Pod bokiem ma posterunek i nie wiem czego się obawia. Tylko czy radni wiedzą.

avatar
~Baśka
12.01.2018 21:37

Pani Rahnefeld co pani dało utworzenie Posterunku Policji w Szlichtyngowej?, za tym że z naszego budżetu wyłożyła pani szmal na ich samochód??? . Jak pani widzi Błaszczaka już nie ma w Ministerstwie - Bizancjum skończyło sie szybciej niż się zaczęło !!!!! Jesteście śmieszni jak awans Mazurek na v-ce Marszałka !!!!!. Żenada!!!

avatar
~Kaczor
13.01.2018 09:18

Panie Wardecki wracaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
~nn
14.01.2018 11:45

A Jezusek by się ogolił i ubrał jak człowiek ,bo wygląda jak kloszard

avatar
~Do Adasia
14.01.2018 13:25

Nie na temat może, ale tak dłuższy czas juz Pana a raczej Pana komentarze obserwuję i nasuwa mi się pytanie kto Pana sponsoruje i płaci za pisanie komentarzy , bo takie wywody w każdym temacie nikomu kto ma swoje zajęcia by się nie chciało :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 114
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl