Woda zdatna do pica, są jednak warunki

Środa, 13 września 2017 o 15:56, aktualizacja Środa, 13 września 2017 o 15:58, autor: 9 1538
Woda zdatna do pica, są jednak warunki

Państwowa Inspekcja Sanitarna z Nowej Soli wystosowała komunikaty w sprawie jakości wody w Lginiu, Hetmanicach, Starych, Nowych i Małych Drzewcach, Zamysłowie i Goli. W gminie Wschowa problemy z wodą zakończyły się, w gminie Szlichtyngowa mieszkańcy muszą przegotowywać wodę do spożycia.

Na podstawie pobranych próbek wody Państwowy  Powiatowy  Inspektor  Sanitarny  w  Nowej  Soli wydał komunikaty w sprawie stanu jakości wody z wodociągu publicznego dwóch obszarów naszego powiatu. Zakończyły się problemy mieszkańców Lginia i Hetmanic, ponieważ tam woda nadaje się do spożycia, bez żadnych ograniczeń. Inaczej sprawa ma się w Zamysłowie, Goli, Starych, Nowych i Małych Drzewcach. Na podstawie pobranych próbek stwierdzono zmniejszenie się zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody, jednak nadal ono występuje. Woda nadaje się bez ograniczeń do celów bytowych, do celów konsumpcyjnych, takich jak do picia, przygotowywania napojów, mycia zębów, sporządzania potraw oraz mycia warzyw i owoców, produkcji żywności, należy wodę przegotować. W związku z zaistniałą sytuacją woda w tym wodociągu będzie poddawana dalszemu dezynfekowaniu związkami chloru. Gdy tylko uda się oczyścić całkowicie wodociąg publiczny, mieszkańcy zostaną poinformowani o przydatności wody do spożycia.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Wyborca
13.09.2017 16:17

I jakie konsekwencje wyciągnięto w stosunku do winnych władz gminy Szlichtyngowa ? kto został ukarany , kto zwolniony , kto komu musi zwrócić za skutki nie posiadania wody w kranie ? a może na zakończenie akcji "czysta woda" należą się teraz premie w urzędzie ? A tak na koniec najważniejsze , może p. burmistrz odpowie jak długo mieszkańcy byli truci bakterią e-coli , może się wytłumaczy i przeprosi wszystkich ludzi za nie wykonanie obowiązku dbania o zdrowie zamieszkałych na terenie SUW Drzewce ? Od trzech lat burmistrz wie o stanie technicznym urządzeń , że stacja jest ruiną i jak do tą tylko obiecuje , podobno wytykała to p. Wardeckiemu ale sama nie zrobiła jeszcze nic.

avatar
~Karollo
13.09.2017 18:42

Do cholery, a co władzę gminy miały z tym zrobić?? Jakie zwolnienia?? Człowieku , walnij się w łeb. Co ma burmistrz do zanieczyszczeń w ziemi. Idź do mieszkańców wsi i zapytaj się gdzie szamba wylewają to wtedy dowiesz się skąd się wzięły bakterie...

avatar
~haha
13.09.2017 20:21

Kanalizację mają :)

avatar
~Do Karollo
14.09.2017 09:34

Z tym stukaniem to zacznij od siebie! Za stan zdrowia w gminie odpowiada władza w osobie burmistrza MiG ! Woda skażona od nie wiadomo jakiego czasu , pili ją starzy schowani , dzieci i my wszyscy i nie ma winnych ? Gratuluję toku myślenia , może niech dalej nie naprawiają bo widać , że Ci to pasuje ? Każdy normalnie myślący widzi co się dzieje , burmistrza urządza bezpłodną konferencję a ludzie mają wodę dolej skażoną .... no brawo , i to są te twoje dobre zmiany ? Burmistrz nie musi sama rano sprawdzać testerem stan wody , od tego ma służby , ale skoro ona tego nie dopilnowała do tylko ona ponosi odpowiedzialność za nie utrzymanie stanu wody pitnej w gminie na należytym poziomie epidemiologicznym !

avatar
~do korollo
13.09.2017 19:43

Widać chłopie, ponoszą cię emocje, to jest normalna rzecz przy poplecznikach marionetkowej władzy. Otóż, zaopatrzenie mieszkańców w wodę jest to zadanie gminy o charakterze obowiązkowym i całą odpowiedzialność za te sprawy spoczywa na władzy, w tym przypadku na burmistrz. Jeśli nie jesteś zorientowany to nie zabieraj głosu. Burmistrz ma odpowiednie ekipy i niech sprawdzą gdzie i jakie ilości gnojowicy stoją na polach a ona zwołuje konferencje w sprawie rzekomego konfliktu z przewodniczącym. To więc chyba ty walnij się pierwszy w łeb zanim coś napiszesz. Ludzie wody nie mają a burmistrz konferencje, stowarzyszenia, konwenty .... Woda zdatna do picia są jednak warunki.... PIERWSZA PIJE BURMISTRZ!

avatar
~Antek
13.09.2017 20:04

Parodia jakaś... Dwa tygodnie bez wody w kranie . Sytuacja nadaje się chyba dla Pani Jaworowicz. Żeby w tych czasach gmina i podległe jej jednostki nie mogły sobie poradzić z taką sytuacją? !

avatar
~Bzik
13.09.2017 22:42

Nie chodzi o szamba bo to nie o wody glebinowe chodzi wtedy by nic nie pomogło

avatar
~:-)
13.09.2017 22:49

Tu powinno być śledztwo i wladza i pracownicy wszyscy zawiedli. Nawet nie ma rzetelnej informacji co to za bakterie i co grozi ludziom.

avatar
~do -:- )
14.09.2017 13:16

Podawali blogerzy , że w niedawnym czasie w Lginiu i g. Szlichtyngowa zmarło więcej osób niż w analogicznym czasie wstecz , czy to można łączyć ze złą jakością wody ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl