TworzymyGłos Regionu

Włamywacze zatrzymani

Piątek, 15 stycznia 2021 o 10:03, autor: 0 1204
Włamywacze zatrzymani

Wschowscy kryminalni ustalili dane personalne i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do domku letniskowego w Lginiu. Łupem sprawców padły wartościowe przedmioty na kwotę 5 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów kryminalnym udało się odzyskać. Jeden z nich zdążył już nawet podłączyć u siebie w domu skradziony telewizor. Teraz grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na przełomie ostatnich dni ubiegłego roku a nowym rokiem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca bądź sprawcy włamali się do domu letniskowego z którego wyniesione zostały wartościowe przedmioty audio -video, sprzęt do ćwiczeń, wędki, komplet kluczy, piła. Zgłaszający wycenił straty na 5 tysięcy złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni na miejscu zdarzenia zabezpieczyli pozostawione ślady. Poczynione przez policjantów kolejne kroki pozwoliły na wytypowanie młodych mężczyzn, którzy 11 stycznia bieżącego roku trafili do policyjnego aresztu. W miejscach zamieszkania 21 i 22 latków mundurowi znaleźli skradzione przedmioty. Jeden z nich zdążył już podłączyć telewizor, wieżę wraz z głośnikami. Odzyskane przedmioty trafił do prawowitego właściciela.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty do których przyznali się. Ustawodawca za popełnione przestępstwo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl