TworzymyGłos Regionu

Więcej zieleni w sławskim parku

Środa, 16 września 2020 o 09:24, autor: 0 485
Więcej zieleni w sławskim parku

Z racji tego, iż inwestycja zmierza ku końcowi, przygotowaliśmy dla państwa krótkie podsumowanie nasadzeń wykonanych podczas zadania pt. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie”. Przypomnijmy, że w ramach tego przedsięwzięcia uporządkowany został teren parku w tzw. części miejskiej.

Zanim nastąpiła właściwa część prac, wykarczowano samosiewy, a grunt wyrównano. By przywrócić naszemu parkowi dawne walory przyrodnicze, przeprowadzone zostały nasadzenia. W parku pojawiły się 124 drzewa oraz 1380 krzewów. Jak wiadomo, nic tak nie upiększa przestrzeni, jak kwiaty. Dlatego też w projekcie przewidziano nasadzenia kwiatów wieloletnich. Teren parkowy wzbogacił się aż o 5953 byliny i 2150 bluszczy. Dodatkowo powstały trawniki o łącznej pow. 7620 m2 oraz łąka kwietna. Jej oddziaływanie pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne. Stanie się miejscem schronienia dla wielu zwierząt i owadów. Ze względu na rozmaite ukwiecenie, z pewnością będzie chętnie odwiedzana przez pszczoły.

(slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl