TworzymyGłos Regionu

Wiatr w żagle

WOŚP zagra we Wschowie

Środa, 16 października 2019 o 19:57, autor: 4 793
Wiatr w żagle

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaakceptowała utworzenie sztabu 28. Finału WOŚP przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.
Wolontariusze bądźcie czujni już niedługo ruszy rejestracja!

Już w styczniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce. Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do sztabu w CKiR, który zarejestruje Cię w bazie. To w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka. I w drogę!
Zanim skontaktujesz się z jednym z nich przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.


Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

 

Należą do nich:

  • lampy operacyjne,
  • stoły operacyjne,
  • diatermie,
  • aparaty do znieczulenia,
  • sprzęt monitorujący,
  • urządzenia teletransmisyjne,
  • aparaty RTG z ramieniem C
  • zestawy endoskopowe.

 

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

 

Ogólna chirurgia dziecięca

W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, trzeba zwiększać ilość operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz  skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.

 

Potrzebny jest zarówno najnowocześniejszy i bardzo kosztowny sprzęt do operacji endoskopowych jak i edukacja zespołów zabiegowych.

 

Konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii dziecięcej  jest prof. dr hab. Janusz Bohosiewicz, który będzie również ekspertem medycznym 28. Finału WOŚP.

 

 

Kardiochirurgia dziecięca

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała 28 lat temu dla ratowania życia dzieci z wrodzonymi wadami serca. Dzisiaj, w 9 ośrodkach kardiochirurgii dziecięcej  w Polsce, wykonuje się rocznie ok. 2,5 tysiąca operacji serca u dzieci, w tym najbardziej  skomplikowane operacje u noworodków i dzieci z sercem jednokomorowym. Jesteśmy pod tym względem unikalnym krajem europejskim, a wyniki leczenia tych dzieci należą do najlepszych na świecie. Wymaga to najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, w tym echokardiografów nowej generacji, urządzeń niezbędnych do operacji na otwartym sercu, przede wszystkim nowoczesnych aparatów do krążenia pozaustrojowego  oraz sprzętu na oddziały intensywnej terapii pooperacyjnej.

 

Neurochirurgia dziecięca

W 7 ośrodkach neurochirurgii dziecięcej wykonuje się rocznie ok. 3 tysięcy operacji. Operacje mózgu u dzieci wymagają m. in. wyposażenia sal operacyjnych w ultranowoczesną nawigację i  mikroskopię operacyjną. Najwyższą jakość tych zabiegów zapewniają mikroskopy z technologią 3D (trójwymiarową, tak zwane egzoskopy). Żaden ośrodek w Polsce takiego urządzenia nie posiada. Jego zakup i stosowanie w operacjach mózgu u dzieci zapewni najwyższą precyzję, zmniejszy uraz operacyjny  tkanek mózgu i poprawi wyniki leczenia.

 

Naszym ekspertem w tej dziedzinie jest prof. dr hab. Marcin Roszkowski z IPCZD.

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Bez złośliwości
17.10.2019 14:39

To na który szpital zbieramy ? We Wschowie nie ma dziecięcego oddziału ,a w Lesznie i Głogowie jak ktoś przyjeżdża że Wschowy patrzą się jak na intruza ? Chyba było by lepiej wesprzeć naszą lokalna inicjatywę . A ktoś wie co dalej ze szpitalem ? Czy Burmistrz coś działa w tej sprawie ?

avatar
~wschowa
17.10.2019 15:03

działa jak w każdej sprawie.

avatar
~Odp
17.10.2019 22:40

Czyli PO staremu hi hi hi :) Wschowa dostaje zawału ,a Pan burmistrz jak zwykle gdzieś na ławce . Taśmy się doczekali ???? . Ale to dobrze , jeszcze trochę i referendum będzie .

avatar
~Odpowiedź do "Odp"
18.10.2019 07:37

Śmiech na sali nie jaki forumowicz "Odp" ostatnio błyszczy inteligencją na zw.pl ; a to wspiera bezmyślne pomysły radnego od drzewka, pomysłu rodem wziętego z kampanii przedwyborczej pisowskiego premiera, a to krytykuje tak SZCZYTNE pomysły pod którym "spłodził" te swoje pi tu.......pi to jak jego koleżanka kiedyś tak próbowała powiedzieć ...."coś tam,,,,,,coś tam ....." to ma właśnie taki jego poziom inteligencji !. Szczęśliwy człowiek - nie ma co !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl