W Sławie wystawiono sztukę Polskiego Teatru z Wilna

Środa, 11 lipca 2018 o 15:18, aktualizacja Środa, 11 lipca 2018 o 15:29, autor: 0 227
W Sławie wystawiono sztukę Polskiego Teatru z Wilna

W ubiegłym tygodniu w sali kameralnej sławskiego Domu Kultury w ramach XXIII Głogowskiego Przeglądu Kultury Polskiej „Kresy 2018” wystawiona została sztuka Polskiego Teatru z Wilna pt. ,,Bajka o ślicznych kwiatkach i strasznym potworze".

Przedstawienie teatralne w reżyserii Janusza Odrowąża opowiada o walce dobrych kwiatków ze złym chwastem. W role bajkowych postaci wcielili się polscy artyści pochodzący z Wilna i okolic.

Polski Teatr w Wilnie został założony w 1963 roku przez aktorkę i reżyserkę Irenę Rymowicz. Początkowo nosił nazwę Polski Zespół Teatralny. W 1980 roku otrzymał miano Polskiego Amatorskiego Teatru Ludowego.

Spektakl został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Źródło: UM Sława

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaW Sławie budują nowe mieszkania
20.07.20180 176
Koniec mówienia o inwestycji w budowę nowych mieszkań, właśnie rozpoczął się czas realizacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie rozpoczął budowę bloku mieszkalno-usł...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl