W Sławie przypomną o napaści ZSRR na Polskę

Środa, 13 września 2017 o 10:47, autor: 1 384
W Sławie przypomną o napaści ZSRR na Polskę

W najbliższy piątek w Sławie odbędą się uroczystości mające na celu upamiętnienie rocznicy napaści wojsk radzieckich na Polskę. Spotkanie władz miasta i mieszkańców zaplanowano na godzinę 10.00 przy pomniku na ul. Odrodzonego Wojska Polskiego.

Napad Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich był pokłosiem podpisania tajnego aneksu do Sowiecko-Niemieckiego paktu o nieagresji, znanego jako pakt Ribbentrop-Mołotow. Sygnotariusze dokonali wówczas podziału terytorium II Rzeczpospolitej Polskiej. W Sławie upamiętnią 78. rocznicę wkroczenia wojsk radzieckich na terytorium naszego kraju. Uroczystości zaplanowano na piątek, 15 września, o godzinie 10.00 przy pomniku na ul. Odrodzonego Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy.

(red./foto: slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Sławski
13.09.2017 12:48

Cześć i Chwała Bohaterskim Żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy we wrześniu 1939 roku heroicznie bronili wschodnich granic Polski !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl