TworzymyGłos Regionu

W Osowej Sieni działała zorganizowana grupa przestępcza?

Piątek, 26 czerwca 2020 o 10:54, aktualizacja Piątek, 26 czerwca 2020 o 12:00, autor: 36 22257
W Osowej Sieni działała zorganizowana grupa przestępcza?

Prokuratura w Szczecinie zatrzymała 8 osób, którym postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż głównym podejrzanym jest przedsiębiorca Zbigniew T., mieszkaniec Osowej Sieni. Grupa miała działać na terenie województwa lubuskiego i zajmować się przestępstwami przeciwko środowisku. 

Zbigniewa T. zatrzymano pod zarzutem zorganizowania i kierowania grupą przestępczą. - Jej celem było popełnienie przestępstw przeciwko środowisku, polegających m.in. na przewożeniu wbrew przepisom odpadów z zagranicy, ich składowaniu oraz przetwarzaniu na terenie województwa lubuskiego -tłumaczyła Radiu Elka Ewa Obarek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Ponadto, przedsiębiorcy z Osowej Sieni zarzuca się nakłanianie do przerobienia dokumentów, kierowania gróźb karalnych, udzielania korzyści majątkowych funkcjonariuszom publicznym, utrudniania czynności służbowych osobom uprawnionym do przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska oraz posiadania broni bez zezwolenia. - informuje Radio Elka.

Na wniosek Prokuratora dochodzenie zostało wydłużone do września. - Śledztwo jest w toku, prokurator zaplanował kolejne czynności procesowe, dlatego więcej informacji na chwilę obecną nie mogę udzielić, nie pozwala na to dobro postępowania - powiedziała Ewa Obarek.

Za przestępstwo polegające na założeniu i kierowaniu zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara pozbawienia wolności od 1 do 10 lat, natomiast pozostałym zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło: Prokuratura w Szczecinie / Radio Elka

REKLAMA

Komentarze (36)

avatar

avatar
~G
26.06.2020 12:08

PDW

avatar
~A to dopiero... par.
26.06.2020 14:35

A TO DOPIERO PANI BYŁA BURMISTRZ D.P i JEJ ZASTĘPCA M.Cz się ucieszyli z takiego przebiegu sprawy, bowiem kiedyś byli "przeczołgani" po jego wysypisku śmieci .......to jest dopiero paradoks naszej Wschowy !.

avatar
~Andrzej
26.06.2020 17:05

Ja tak osobiście bym się nie cieszył albowiem z takich " akcji " najczęściej nic nie wynika dla aresztowanego . Natomiast dla nas czyli mieszkańców może wynikać dużo . Zapłacimy więcej za ścieki bo wiadomo życie nie lubi pustki a interes przejmie kto inny no i oczywiście z nowymi stawkami . Zycie i czas pokaże co tu jest grane i na ile są " twarde dowody " oraz dlaczego teraz aresztowano mimo że ten przedsiębiorca działał już ponad dekadę czasu .

avatar
~User123
26.06.2020 16:42

Też mogę iść siedzieć od 1do 10 pewnie 5 po dobrym sprawowaniu pewnie 3 za takie kase? dajcie mnie

avatar
~Jola
07.07.2020 12:41

Cały majątek ruchomy i nieruchomy został zabezpieczony na poczet śledztwa i koszty utylizacji odpadów. Może nie być do czego wracać...

avatar
~Ciur
26.06.2020 23:37

Ponadto, przedsiębiorcy z Osowej Sieni zarzuca się (...) udzielania korzyści majątkowych funkcjonariuszom publicznym, utrudniania czynności służbowych osobom uprawnionym do przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska (...) Jak zwykle TOP SECRET we Wschowie, jedna banda - wszystkim śmierdzi ale nikt nic nie wie, bo powiązania - ciekawe, czy ktoś dodatkowo zostanie wywołany do tablicy, czy rozejdzie się po kościach?

avatar
~FWS
27.06.2020 10:12

No Bogdan (...) ,nie tak dawno całą piersią broniłeś swojego byłego pracodawcę. Co teraz powiesz ?. Myslisz że tylko ty jesteś najmądrzejszy we Wschowie, bo (...)

avatar
~FYA
27.06.2020 10:03

Zakladam ze za rewitalizację i oczyszczenie o ile będzie takie działanie zaplaca podatnicy a nie winny...(...)

avatar
~Górnik...
27.06.2020 10:33

Zbyszek tego wszystkiego sam nie wymyślił - bez przesady, nie jest on na tyle bystry !. Za tym wszystkim stoją jego doradcy zwani "ojcami sukcesu ZT"....., pytanie; czy prokuratura jest w stanie do nich dotrzeć ????. Zwyczajnie, a może i nie zwyczajni ?.

avatar
~.
27.06.2020 10:38

Szkoda, że ludzie teraz wypisują takie rzeczy zapominając ilu ludziom dał prace, pomógł. Czasami trzeba się zastanowić kilka razy, zanim się cokolwiek napisze

avatar
~Jan Kotwicki
27.06.2020 13:57

Zapewne po rękach go całowali ?

avatar
~Do powyżej...
27.06.2020 11:21

A co takiego Ci ludzie wypisują ....?. temat był znany i tolerowany prawie od czasu "rozbiórki lotniska" za poprzedniej władzy, która nie była w stanie w ramach lokalnej samorządowej władzy zagospodarować ten teren dla dobra mieszkańców - a może i nawet stworzenia nowych miejsc pracy bez takich jak teraz wpisów....""ilu ludziom dał pracę ....."""", co nie znaczy, że ktoś komuś daje prace za darmo, bowiem jest to OBOPÓLNY INTERES - taki sam dla pracodawcy i pracownika !!!!. szanowny forumowiczu nie ma tak, że pracodawca daje komuś pracę, a ten ma mu się kłaniać w pas jak "pan i parobek" , to nie średniowiecze !!!!!. Dzisiejszy pracodawca nie jest w stanie istnieć bez DOBREGO PRACOWNIKA i na odwrót !!!!!. Wbijcie to sobie w ta waszą "główkę" !!!!. Niema pracodawcy bez pracowników !!!!!!. Jak wam się nie podoba zatrudnianie to są możliwości FIRM JEDNOOSOBOWYCH i sami na siebie zapracujcie na siebie !!!!!. Dzisiejszego pracodawcę obligują prawa i obowiązki wobec pracownika, a nie jak tu próbujecie sugerować ""Pan - Podwładny" !.

avatar
~?
01.07.2020 00:14

Hehe ludzie sami się nie szanują. Pracodawca nie daje pracy, pracodawca kupuje usługę od pracownika!!!

avatar
~Wschowianka
27.06.2020 14:30

Tak go niektórzy bronią dal pracę chcesz zarabiać sam tego nie udźwigniesz ile skarg było na wylewanie śmierdzących substancji nikt nie reagował pieniądz robił swoje dobrze ze w końcu ktoś tym się zajął bravo Szczecin

avatar
~do Wschowianin
27.06.2020 17:13

Panie Wschowianin a pan z historią chyba na bakier lub jesteś mało rozgarnięty . Ilu już za czasów " dobrej zmiany " aresztowano ludzi i czy znasz takie coś o " areszcie wydobywczym "? . Więzienia powinny być już zapełnione po brzegi w całym kraju tylu aresztowano , a ilu skazano ? . Ja widzę tu politykę i nic więcej . Nagle znaleźli " dowody "na nielegalną działalność mimo że facet działa w tej branży ponad 15 lat . Wtedy papiery były dobre a teraz nagle są złe . Coś tu śmierdzi popeliną jak mawiał mój dziadek .

avatar
~do "do Wschowianin"
27.06.2020 19:51

Nie wysilaj się na ocenianie innych skoro sam jesteś na bakier z wiedzą o polskiej rzeczywistości. To nie prokuratura skazuje na więzienie tylko sądy. Poczytaj sobie o "prawie S. Neumanna" to może coś zrozumiesz z zasad funkcjonowania "naszego" wymiaru "sprawiedliwości".

avatar
~Mieszkaniec
22.07.2020 13:28

A oni siedzą. A dalej smrody są to o co w tym wszystkim chodź czy ktoś się zastanowił ?

avatar
~DO-""do wschowianin""
27.06.2020 18:33

TAK ŚMIERDZI, jak cholera ......!!!, ale nie "popeliną" jak to ty i tobie podobni próbują wciskać nam KIT !!!. J Jeśli już to "zorganizowaną grupa przestępczą" jak mówi o tym sama Prokuratura i ten artykuł jasno i wyraźnie wskazuje na znamiona tego przestępstwa - cwaniaczku z pod znaku " do wschowianin" !!!. Jakim prawem nazywasz innych określeniem wulgarnym, że " jest mało rozgarnięty"""", kto ci dał takie prawo ???. A ty kim jesteś i jak jesteś rozgarnięty, ze dajesz nam do zrozumienia, że znasz się na znamionach przestępstwa zorganizowanego i jak to nazywasz "aresztach wydobywczych" ????. Chyba nie bawisz się w mecenasa tej grupy ???. Każdy ma prawo prowadzić w tym kraju firmę, ale zgodnie z Prawem OBOWIĄZUJĄCYM, a nie czynić to na skróty - po za prawem !. Po to jest śledztwo aby to wyjaśnić - dogłębnie, do bólu czy się to komuś podoba czy nie !. Na pewno nikt cię nie upoważnił do tego, żebyś innych obrażał !!!!. Narka #.pl

avatar
~do Wschowianina
27.06.2020 20:22

A uczysz się z historii tych wszystkich zatrzymań " dobrej zmiany " ? Jak znam życie z tego będzie " wielki cyrk " i nic poza nim . Powiedz mi ile skazanych zostało w czasie panowania dobrej zmiany ? . Zatrzymań z kamerami i w świetle jupiterów było mnóstwo a efekty raczej marne no i odszkodowania ze skarbu państwa czyli nasze podatników też trzeba płacić . Tego raczej w tv i radiu nie powiedzą . Więc nie pusz się bo jak dotąd fakty raczej pokazują co innego o takich aresztowaniach . Dowody z przestępstwa raczej zbiera się przed aresztowaniem żeby pokazać sądowi na ich zatrzymanie a z tym jest różnie i najczęściej cienkie i mało precyzyjne . Zresztą zobaczymy jak potoczą się sprawy i co z tego wyniknie . No i jeszcze z tą " grupą zorganizowaną " pewnie jest tak jak z " porażającymi dowodami " co w rezultacie okazało się wielką farsą i kompromitującą sytuacją dla tych co aresztowali " bandytów " Nie myśl że ja bronię złodziei i przestępców ja tylko wyciągam wnioski z ostatnich lat .

avatar
~Widz
28.06.2020 11:49

Dobry wpis gratuluję

avatar
~Hanka
21.10.2020 22:26

Jaki najmądrzejszy ze wszystkich.

avatar
~wschowianin z przymusu
28.06.2020 10:48

Zorganizowana grupa przestępcza, w polskim prawie nie ma definicji zgp, sa tylko pewne wyznaczniki, które mogą wskazać, że jest to zgp. Dopiero Sąd może ocenić czy faktycznie mamy doczynienie z taką grupą . W szkole podsatwowej uczymy się czytać ze zrozumieniem, dlatego proszę jeszcze raz dokładnie przecztać artykuł , i w ocenie tego nie wyręczać innych instytucji powołanych do tego. Część komentarzy jest typowa dla naszych pobratyńców , wiedzą wszystko, i wydają jednyny prawidłowy werdytk. To jest takie nasze, typowe, a może się tak zastanowić, pomyśleć, o już z tym to jest już problem. Osoba żali się do Boga , czemu zabrałeś mi dobytek w trakcie kataklizmu, Bóg jak ci pomóc, zabierz dobytek sąsiadom.

avatar
~do wschowianin z przymusu
28.06.2020 13:36

Z tobą dyskusja taka jak oranie ugoru . Popatrz najpierw ilu już aresztowali za czasów dobrej zmiany a ilu z tych aresztowanych siedzi z prawomocnym wyrokiem ? . Zawsze w tv przed kamerą i w świetle jupiterów wypowiada się prokurator i ile temu zatrzymanemu grozi co wcale nie przekłada się na istniejące dowody w sprawie . Ja czytałem ten artykuł i jestem w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski ale i pamięć też mam bardzo dobrą . Z tych spraw nic prawie nie wynika dla aresztowanych przez prokuraturę bo zazwyczaj są dowody bardzo mgliste i mało merytoryczne . Posiedzą trochę zazwyczaj pół roku i zostaną w ciszy wypuszczeni a my jak zwykle zapłacimy im jeszcze odszkodowanie za spędzony czas w tym przytułku . Tyle z tego będzie co kot napłakał .

avatar
~Co to ma być...?
28.06.2020 16:12

O czym i o kim w piszecie ...?. Kwalifikacja przestępstwa jest określana z chwilą wszczęcia Śledztwa - koniec kropka - bowiem na tej podstawie przedstawia im się zarzuty i doprowadza na areszt do Sądu !!!. Jak widać Sąd przyczynił się do kwalifikacji gdyż dowalił im na max Tymczasowe Areszty - koniec kropka - panowie pseudo Mecenesi zw Wschowy. Niech się teraz martwią ich cisi doradcy - funkcjonariusze publiczni z Leszna !~!!! jak wybrnąć z tej sytuacji !!!. Smród był smrodem od kąt ta firma wywalała te smrody na okoliczne pola - nawet ówczesna pani Burmistrz miała z tym problemy, bowiem jako jedyna postawiła na walkę z ta firmą i oto mamy tego wynik !!!!!.

avatar
~do Co to ma być..?
29.06.2020 08:28

" Panie mecenasie " jest pan pewien że kwalifikacje przestępstwa są mocne ? . Za kilka miesięcy okaże się czy są mocne czy raczej nikłe . No i jeszcze jedno czy wierzysz pan w to co opisujesz o tych odpadach ? . Przecież one nie zatruwały środowiska i były pod szczególną kontrolą tak sanepidu jak i ochrony środowiska . Śmieszy mnie to że jak już dobrała się prokuratura to już musi być winien a życie jednak pokazuje co innego . W ostatnim czasie zrobiono tyle przekrętów przez różnego rodzaje firm i to na bardzo duże miliony i jakoś cisza jest jakby sprawy nie było . Zresztą do wykrycia dużych afer przyczyniła się tv i gazeta a nie prokuratura krajowa . Tak więc poczekamy i zobaczysz " mecenasie " o co tu chodzi i jakie były dowody .

avatar
~Ff
28.06.2020 17:18

A co z ludźmi którzy brali łapówki i mieli z tego korzyść majątkową. Jak się brało to było fajnie

avatar
~Jan Kotwicki
03.07.2020 06:55

Najświeższa wiadomość z Leszna: Leon też już siedzi!

avatar
~Do powyżej
03.07.2020 09:36

Odezwał się ormowiec z papierami I.P.Nu

avatar
~Kotwicki zmyślaczu
07.07.2020 14:08

Du(..)a a nie siedzi - w piątek był na wieleńskim odpuście.

avatar
~Jola
04.07.2020 08:50

Podobno aresztowali wschowskiego prokuratora. Czy to też w związku ze sprawą przedsiębiorcy z Osowej Sieni????

avatar
~osowa
05.07.2020 18:17

Ze strony prokuratury w Szczecinie: "Głównemu podejrzanemu prokurator przedstawił m.in. zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, w skład której wchodziły ustalone i zatrzymane osoby, a której celem było popełnianie przestępstw przeciwko środowisku polegających m.in. na przewożeniu wbrew przepisom odpadów z zagranicy, ich składowaniu oraz przetwarzaniu na terenie województwa lubuskiego. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż łączna kubatura zdeponowanych odpadów wyniosła 442.740m3, czyli około 120 tysięcy ton."

avatar
~Obserwator
06.07.2020 21:57

Jak zaczną wykopywać ten syf pewnie natrafią na farby i tynki firmy we..r może dlatego sołtys trzęsie portkami,bo w czasie ich utylizacji właśnie w tej firmie pracował sołtys.

avatar
~Dest
08.07.2020 22:30

Sołtys nic z tym nie ma wspólnego pół Osowej sieni wywoziło śmieć

avatar
~Quest
09.07.2020 06:42

Śledztwo na razie trwa każdy z Osowej pracował dorywczo u Zbyszka każdego mogę przesłuchiwać co ty robiłeś u niego o wszystko będę chcieli zapytać kto co wiedział czy mieliśmy pojęcie że takie coś robił

avatar
~tomek
13.07.2020 08:11

kur...refleks...śmierdzi w całej wsi,miescie,wszyscy wiedzieli od dawna

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl