W niedzielę XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Środa, 11 stycznia 2017 o 12:16, autor: 17 2181
W niedzielę XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzewa Polaków w drugą niedzielę stycznia, przeprowadzając jedną z największych zbiórek charytatywnych w kraju i pomagając setkom szpitali dbać o zdrowie najmłodszy, a ostanio i najstarszych spośród nas. Kolejny finał już w niedzielę, 15 stycznia.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zacznie grać w niedzielę od samego rana, na ulicę polskich miast wyjdą tysiące wolontariuszy, nie zabraknie ich w Sławie, Szlichtyngowej i  we Wschowie. Każde z miast naszego powiatu przyłączyło się do WOŚP, organizując wiele wydarzeń towarzyszących XXV finałowi. Najwcześniej, bo o 9.00 rano, propozycję do włączenia się w działania Orkiestry zaproponowano we Wschowie. Na hali sportowej CKiR rusza wtedy Otwarty Turniej Piłki Siatkowej, a po nim o 14.00 odbędzie się grupowy trening "Ćwiczymy i wspieramy WOŚP". Od 15.00 wszelkie wydarzenia przenoszą się na rynek we Wschowie. O tej samej godzinie rusza finał na sali miejskiej w Szlichtyngowej, gdzie zaplanowano wiele występów artystycznych i wspólnych zajęć. Mieszkańcy Sławy mogą zarezerwować sobie czas od godziny 17.00, kiedy to na scenie na boisku Gimnazjum rozpoczną się występy artystyczne oraz licytacje. W każdym z miast naszego powiatu na zakończenie zaplanowano tradycyjne światełko do nieba. Szczegółowy wykaz wydarzeń dla każdego z miast dostępny w naszym informatorze. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (17)

avatar
~Jan Kotwick
14.01.2017 12:06

Jak wobec potwierdzonych sądownie zarzutów można dalej duraczyć młodzież Owsiakiem?

avatar
~ext7
14.01.2017 13:50

Ad „Jan Kotwicki” Szanowny Panie Janku, odpowiedź jest prosta. Kolorowy telewizor nawet największe łajdactwo przedstawi w pięknych barwach. Tak po prawdzie ,gdybym przeczytał pański wpis kilka lat wstecz ,to nie pozostawiłbym na panu suchej nitki, bowiem wierzyłem, że owsiakowa inicjatywa ,to szlachetna ,bezinteresowna jest działalność. Niestety ta moja ślepa wiara wynikała z niewiedzy. Drobny cwaniaczek KODU Kijowski w konfrontacji z Owsiakiem ,to maciupci PIKUŚ. Tym co nie wiedzą ,o czym my tu teraz, polecam „wrzucić” wujkowi GOOGLE : Matka Kurka Owsiak. ,tam poczytacie o czym Pan Janek napisał.

avatar
~judyta
14.01.2017 22:52

Panie Janie! Odpowiedź jest prosta - niejeden z tej młodzieży, niejedno z dzieci żyje dzięki działalności WOSP. Sama mam dzieci, które korzystały w szpitalach ze sprzętu z serduszkiem, więc nie dam na tacę, dam na Owsiaka - bo moje dzieci w pewien sposób dzięki niemu cieszą się życiem i zdrowiem.

avatar
~do ext7 i Jana Kotwickiego
14.01.2017 23:14

Matka Kurka to buc, którego zarzuty wobec Jurka zostały po wielokroć podważone i obalone w sądzie. Koleś się skompromitował, podobnie jak pan, panie ext7 i pański przedmówca Jan Kotwicki. A jutro, zamiast wrzucania kasy do puszki, wypełnijcie panowie oświadczenie woli, że nie życzycie sobie używania sprzętu zakupionego przez WOŚP na was i waszych bliskich. Konsekwencja nie jest waszą mocną stroną ale może chociaż raz bądźcie mężczyznami.

avatar
~Mirek
14.01.2017 23:46

Ja nie muszę wypełniać oświadczenia, że nie będę korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, bo i tak z wszelkiej pomocy lekarskiej korzystam prywatnie, podobnie jak żona i dzieci..

avatar
~Jan Kotwick
15.01.2017 08:15

Gdzie można taki druczek oświadczenia uzyskać? Może dzieciaki z puszkami w razie odmowy przyjmą wypełnioną karteczkę? Jaki jest dalszy ciąg czynności urzędowych? Może jakiś centralny rejestr? Proszę o pomoc!

avatar
~.
15.01.2017 08:18

Mimo wszystko popieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki że jesteście. Nie wszystkich stać na prywatne leczenie, a na nasze państwo raczej nie ma co liczyć w kwestii radykalnej poprawy warunków udzielania świadczeń zdrowotnych.

avatar
~Mieszkaniec
15.01.2017 13:00

Byłem w kościele. Dałem na tacę a po mszy z radością rzuciłem dzieciakom do puszki.

avatar
~mm
15.01.2017 13:10

No cóż, ani Jerzy Owsiak ani Ojciec Rydzyk nie pracują za darmo. Z efektów pracy jednego i drugiego część społeczeństwa jest zadowolona. Jakiemu celowi ma służyć podział, który my Polacy przy okazji WOŚP chcemy znów między sobą tworzyć?Nie nakręcajmy się. Czytałam już komentarze o biednych dzieciach stojących w mrozie kontra babcie dzielące się i tak za niskimi emeryturami. Chcesz, to wrzuć, nie - to nie wrzucaj. Dajmy spokój bezsensownym podziałom. Nie warto.

avatar
~autor
15.01.2017 16:25

Drodzy panowie Pan Kurka przegrał z Owsiakiem i fundacją wszystkie batalie sądowe, zapomnieliście o tym napisać. Wstyd, manipulujecie i jesteście zmanipulowani, smutne i takie żałosne

avatar
~Do Mirek
15.01.2017 16:41

DROGI Mirku... a to prywatnie placac za wizyte nie korzystasz ze sprzetu szpitala/ gabinetu? A spojrz w ksiazeczke zdrowia swoich dzieci... na pierwszą stronę :)

avatar
~Do Jan Kotwickiego
15.01.2017 16:49

Panie Janie. Niech pan wydrukuje oswiadczenie ze nie chce pan byc leczony przy pomocy sprzetu kupionego .przez WOSP. W razie wizyty w szpitalu prosze pokazac . Po problemie. Swoja droga, oby pan nie musial korzystac z lozka na geriatrii.

avatar
~Wschowianka
15.01.2017 17:08

Co za porównanie............ Rydzyka do Jurka Owsiaka..................................

avatar
~Capella
15.01.2017 17:49

Kotwickiego nie da się słuchac,czytac ,oglądac !!!

avatar
~mm do Wschowianki
15.01.2017 22:53

Jeden i drugi zbiera pieniądze - dowolne datki. Jeden i drugi ma swoich popleczników i raczej nie tych samych. Ja wspieram WOŚP, nie przeszkadza mi, że Jerzy Owsiak bierze pieniądze za swoją pracę, ale jeśli ktoś nie chce, to nie wrzuca, tylko po co to negatywne nastawianie ludzi? Ojciec Rydzyk też nie pracuje za darmo, a jego poplecznikom to nie przeszkadza za to bardzo krytykują Owsiaka.

avatar
~Jan Kotwick
16.01.2017 06:49

Nie ma rady, trzeba zacytować klasyka!: "Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym!" George Orwell

avatar
~gaba
16.01.2017 10:07

Jestem ciocia dziecka urodzonego w 25 tygodniu ciazy,dzieki sprzetowi podarowanemu przez WOSP moj siostrzeniec zyje.Nie oszukujmy sie nawet najlepszy lekarz bez specjalistycznego sprzetu nic nie zrobi.A nawet jezeli Owsiak cos bierze to co z tego za cos zyc musi bo Orkiestra pracuje przez caly rok.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl