W jednych miejscach dużo pojemników na śmieci, w innych za mało

Czwartek, 13 lipca 2017 o 16:35, autor: 5 1260
W jednych miejscach dużo pojemników na śmieci, w innych za mało

Gdzie jest we Wschowie największe zagęszczenie koszów na śmieci? Jedną z takich ulic jest Bohaterów Westerplatte. W opinii radnego Piotra Buczka w innych częściach miasta na odcinku kilkudziesięciu, a nawet kilkuset metrów nie ma żadnego kosza na śmieci. Radny prosi o analizę tego stanu rzeczy i ewentualną poprawę sytuacji.

Radny Piotr Buczek wnioskuje, aby Urząd przeprowadził analizę i sprawdził czy we Wschowie jest tak, że część ulic jest zaopatrzona w kosze na śmieci, a w innych miejscach pojemników na odpady brakuje.

- W niektórych rejonach nawet na odcinku kilkudziesięciu lub kilkuset metrów nie znajdziemy żadnego koszta - mówił radny Buczek - a z kolei na ulicy Bohaterów Westerplatte jest ich naprawdę dużo. Nie twierdzę, że za dużo, ale na tej podstawie można powiedzieć, że istnieje rażąca różnica w porównaniu do tych miejsc we Wschowie, gdzie brakuje koszy na śmieci.

Innym przykładem jest plac zabaw przy ulicy Herbergera od strony Lipowej.

- Tam na przestrzeni 50 metrów mamy do czynienia z czterema pojemnikami - mówił radny - ale już w zachodniej części Parku 1000-lecia takiego zagęszczenia pojemników nie ma.

Wiceburmistrz Miłosz Czopek przekonuje, że rozmieszczenie pojemników na śmieci nigdy nie będzie równomierne.

- Są ulice częściej uczęszczane przez mieszkańców i w zupełnie naturalny sposób stawia się tam więcej śmietników, tak jak to się robi na deptakach - mówił wiceburmistrz - a na ulicach, gdzie mieszkańców jest mniej, albo gdy ulica nie jest głównym traktem, to pojemników jest zdecydowanie mniej.

Zdaniem wiceburmistrza co roku kosze są dostawiane i naprawiane.  

(rak)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~podatnik
13.07.2017 17:46

Panie wice burmistrzu czy ul Kazimierza Wielkiego jest często uczęszczana przez mieszkańców czy nie jest ? . Przypominam że ta ulica jest jedną z głównych ulic miasta od strony wjazdu z Głogowa . A dlaczego tam rosną chwasty na poboczach tej ulicy które mają już wysokość 40 cm ? . te chwasty porastają już od ul Sportowej a jak wiadomo tam mieszka wasza radna i co nie widzi ? . Na wysokości szkoły podstawowej jest już tragedia z tą trawą która ma już prawie pół metra wysokości . O poboczu i rynsztoku to strach mówić przy najbliższym deszczu studzienki kanalizacyjne zostaną zatkane piaskiem co jeszcze pozostał po zimie i opadłymi z lip nasionami i zeschłymi liśćmi . Taki to obraz zapuszczonego i zaniedbanego miasta mają kierowcy jadący przez Wschowę . My tu możemy tylko dużo pisać a pani burmistrz z panią od tej S.K mile spędzają na plotkach i kawie w Hubertusie w Dębowej Łęce o godz trzynastej czterdzieści oczywiście w godzinach urzędowania . Czyżby obie panie dyskutowały o czystości miasta ? . Oj rozluźniło się w tych urzędach co do dyscypliny obu paniom a to nie pierwszy raz .

avatar
~Do podatniku
13.07.2017 20:58

Drogi podatniku rozumiem Twoje rozgoryczenie ale niestety ul. Kazimierza Wielkiego jest droga krajowa i utrzymanie jej jak i pasa drogowego nalezy do zarzadu drog wojewodzkich. A do nich moze pisac sam papiez a oni i tak to zrobia jak beda uwazac za stosowne.

avatar
~podaatnik
13.07.2017 21:52

A czy ten zarząd dróg wojewódzkich ma jakiś swoich przełożonych , czy już tylko nad nimi jest minister dróg i infrastruktury krajowej . A może należy się zwrócić do parlamentu europejskiego o wysprzątanie we Wschowie drogi wojewódzkiej ? . Jakoś inne miasta też mają takie drogi np Nowa Sól , Zielona góra ,Leszno i jakoś tam jest czysto i wysprzątane , nawet wioski w poznańskim są czyste ! .

avatar
~wschowianin
14.07.2017 08:31

Nie ma co się gorączkować panie podatniku . Ja mam wrażenie że wszystkie ulice w mieście są " sprzątane " i utrzymywane w czystości przez Zarząd dróg wojewódzkich . A ci co powinni faktycznie sprawować nad nimi nadzór i pieczę czyli S.K pochodzi z Księżyca i buja w obłokach . Proponuję jeszcze podjąć decyzję przez ratusz aby jeszcze do sprzątania oprócz Kożuchowa nająć ludzi i firmy z Nowej Soli , Gubina , Żar , Leszna i Poznania . Może wtedy miasto będzie miało jako tako wygląd zadbanego miasta .

avatar
~Panie Buczek
14.07.2017 12:53

naprawdę nie ma innych problemów w naszym mieście? Od przeszło 70 lat żyję przy gminnej piaszczystej ulicy, która nigdy nie miała koszy na śmieci (a ludzie przechodzący tą ulicą zachowują się jak kury, tam gdzie staną to "nasrają", a jak im się chce to i nasikają) a o sprzątaniu ulicy - no cóż, sprzątamy to sami.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl