TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

W Czerlejewie woda podchodzi pod domy i zagraża drodze gminnej.

pon., 23 września 2024 19:35

Obszary wokół Czerlejewa zostały zalane przez wody Kanału Polskiego, który niepokojąco przybiera. Rozlewiska zajmują coraz większe tereny. Zagrożona jest już droga gminna oraz dwie posesje znajdujące się w pobliżu.

Władze i służby nie bagatelizują sytuacji. „Woda podchodzi pod dwie posesje, które są chronione wałem z worków z piaskiem. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów” – mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

Strażnicy miejscy monitorują Rów Polski w Czerlejewie /

Na miejscu trwa dyżur strażaków ochotników, którzy monitorują sytuację. Ich obecność ma zapewnić szybką reakcję w razie pogorszenia się warunków. Mieszkańcy są proszeni o pozostawanie w gotowości i śledzenie najnowszych informacji.

Sytuacja w Gminie Wschowa pod kontrolą. Burmistrz: „Działamy prewencyjnie” /

Aktualizacja, 24.09.2024 r.: Sytuacja zaczyna się stabilizować. Woda powoli opada. „Dziękujemy naszym dzielnym strażakom ochotnikom z OSP Siedlnica, którzy nieustannie czuwali nad bezpieczeństwem społeczności, monitorując sytuację i pomagając w trudnych chwilach. Wasza gotowość do działania i zaangażowanie są nieocenione!” - podkreśla burmistrz Konrad Antkowiak.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi