Uświadamiali niesfornych pieszych i rowerzystów

Czwartek, 20 kwietnia 2017 o 16:07, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 09:22, autor: 5 2336
Uświadamiali niesfornych pieszych i rowerzystów

20 kwietnia wschowska drogówka przeprowadziła akcję ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", zwracając szczególną uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów. Patrolowano przede wszystkim ruch w centrum miasta oraz okolice szkół.

Celem tej akcji, która prowadzona jest przez wschowskich policjantów cyklicznie, było wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań, popełnianych przez pieszych i rowerzystów.

- W trakcie działań policjanci, przede wszystkim ruchu drogowego szczególną uwagę skupiają właśnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice szkół mają za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich  bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.

Kontrolowano również inne drogi.

- Monitoringiem objęte są drogi przede wszystkim w godzinach późno południowych, wieczornych, a także skoro świt. Wszystkie działania skupiają się na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i co się z tym wiąże obowiązkiem noszenia elementów odblaskowych oraz korzystania z dróg w sposób określony w ustawie prawo o ruchu drogowym - dodaje Oficer Prasowy KPP Wschowa.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (5)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl