Ukradł samochód i wylądował w rowie

Wtorek, 07 lutego 2017 o 11:40, aktualizacja Poniedziałek, 13 lutego 2017 o 12:07, autor: 1 3169
Ukradł samochód i wylądował w rowie

W nocy z 5 na 6 lutego na drodze krajowej nr 12 w kierunku Głogowa doszło do groźnie wyglądajacego wypadku. Samochód osobowy w trakcie manewru wyprzedzania wypadł z drogi i dachował w pobliskim rowie. Jak się okazało samochód skradziono chwilę wcześniej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie otrzymali zgłoszenie o wypadku chwilę przed północą 5 lutego. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze oraz patrol policji, jednak na miejscu zdarzenia nie było już nikogo, a samochód został pozostowiony w rowie. W tym samym czasie oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, które rzucało nieco światła na tajemnicze zniknięcie kierowcy.

- Po wysłaniu patrolu na miejsce wypadku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wschowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu z parkingu osiedlowego we Wschowie.  W wyniku sprawdzeń okazało się, że wrak pojazdu znajdujący się z rowie jest skradzionym autem. Wschowscy i sławscy policjanci chcąc ustalić co się stało z kierowcą i w którą stronę oddalił się podjęli intensywne działania poszukiwawcze. Sprawdzając wszystkie ślady i drogi prowadzące z miejsca zdarzenia. Pod uwagę brane były wszystkie możliwe wersje zdarzeń - mówi podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - Po około trzech godzinach intensywnych poszukiwań patrol operacyjny w trakcie monitoringu miasta zauważył mężczyznę, który na widok samochodu schował się do jedne z klatek.  Kryminalni postanowili to sprawdzić. Wewnątrz budynku zatrzymali młodego mężczyznę, którego wygląd, obrażenia, ślady krwi wskazywały, że mógł brać udział w zdarzeniu. 

Jak się okazało zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Przyznał się do kradzieży pojazdu i spowodwania wypadku, usłyszał również zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu. Za popełniony czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Kamil
07.02.2017 23:20

Dobrze, że nikogo nie zabił

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl