Między 10 a 13 kwietnia odbędą się we Wschowie trzy wydarzenia, współorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa, które uczczą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także zamordowanych na Wschodzie Polaków podczas II wojny światowej
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
o godzinie 18:00 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Msza zostanie odprawiona w Kościele Farnym pw. Św. Stanisława Biskupa we Wschowie.
o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbędzie się spotkanie związane z promocją książki „To wszystko człowiek widział. Wspomnienia wschowskich Kresowian”. W trakcie spotkania zainteresowane osoby będą mogły nabyć wspomnianą publikację.
Publikacja została wydana przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa. O swoich losach opowiedzieli: Olga Grycaj, Eugenia Morawska, Stanisław Stanisławski, Maria Woźniak, Aleksander Ryżko, Władysława Czarkowska, Jadwiga i Tadeusz Teliccy, Maria Kołaczkowska, Stanisława Piątkowska, Władysław Telicki, Aurelia i Eugeniusz Szarzyńscy, Franciszka Orłowska, Wanda Gośniowska, Bolesław Sowiński, Zofia Pronkiewicz, Stefania Kopaczyńska, ks. Antoni Kostecki, Witold Kolodyński, Ignacy Sawicki, Teresa i Dionizy Mieżowcowie, Anna Pasek, Anna Małecka, Rodryg Wiśniewski, Danuta Makuch i Jerzy Grabka. Wywiady do książki nagrał i opracował Jakub Gałęziowski. Rys historyczny w publikacji ukazał się dzięki uprzejmości Barbary Ratajewskiej.
o godzinie 20:00 w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej odbędzie się Wieczornica Upamiętniająca Ofiary Wschodu. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Grupę Patriotyczno-Historyczną Katyń (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowego) pod przewodnictwem Pani Agnieszki Małej ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Grupa ta działa od 2008 roku. Data, 13 kwietnia, nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. I właśnie na ten dzień została przygotowana inscenizacja słowno-muzyczna.
[nggallery id=166]
Komentarze 0