TworzymyGłos Regionu

To jest tchórzliwe miasto

Czwartek, 26 kwietnia 2018 o 10:44, aktualizacja Sobota, 28 kwietnia 2018 o 00:58, autor: 18 2157
To jest tchórzliwe miasto

Wczoraj (25 kwietnia) na portalu radia Elka pojawił się artykuł ,,Chcą rezygnacji przewodniczącej”. W związku z tym, że mieszkam we Wschowie, rozmawiam  z różnymi osobami, zdaję sobie sprawę, że ,,rewelacje” Kuchcickiego i Techmana opublikowane w broszurze politycznej stowarzyszenia Miłosza Czopka przyniosły spory zamęt wśród mieszkańców. Z jakichś powodów większość tak zwanych lokalnych polityków nabrało wody w usta. Mało tego, że Kuchcicki, Techman, Stanek-Juśkiewicz, a w tle lider tego stowarzyszenia niemal wydali już wyrok na Panią Hannę Knaflewską-Walkowiak, to jeszcze nikt z drugiej strony nie miał odwagi publicznie zabrać głosu w tej sprawie. To jest tchórzliwe miasto. Co do tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości. Politycy kalkulują, co im się opłaca, a poza protokołem potrafią nawet przyznać pośrednio lub bezpośrednio rację autorom politycznej broszury. Dlatego z wielkim szacunkiem odebrałem komentarz na portalu radia Elka Pani Urszuli Chudak.

 Motto: Widzę bowiem, że ci, którzy piszą grzeczne traktaty, w krótkim czasie będą zapomniani; takimi nie przejmuje się nikt (Marcin Luter)

Nie stawia się znaku równości między broszurą polityczną, wydawaną przez stowarzyszenie Miłosza Czopka, a jakimikolwiek lokalnymi mediami. Nie ma też znaku równości między osobami, które publikują w broszurze politycznej wydawanej przez organizację polityczną Miłosza Czopka a dziennikarzami lokalnych mediów.  Nawet wtedy, kiedy lokalne media, jakiekolwiek, z jakichś powodów produkują materiały na polityczne potrzeby tej organizacji (chociaż może się wydawać, że na potrzeby samorządu). Lider tego politycznego, a dzisiaj właściwie pirackiego stowarzyszenia, będzie przekonywał, że jest atakowany z każdej strony. Atakuje się go z lądu, morza i nieba i on – miej go Panie w swojej opiece – żali się w swojej broszurze, że budowany jest konflikt. A, że inna broszura polityczna nie wychodzi w tym mieście, wynika z tego, że ten żalący się na lewo i prawo lokalny polityk nic innego nie robi, a jedynie z premedytacją i metodycznie ten konflikt buduje. Przyszedł czas, żeby zakończyć agonię tej politycznej hucpy.

Taki znak równości między broszurą polityczną, wydawaną przez polityczną organizację Miłosza Czopka, a lokalnymi mediami, póki trwa kadencja tego pana, bez zmrużenia oka postawią zapewne dyrektorzy niemal wszystkich jednostek publicznych, większość pracowników tych jednostek, nauczyciele oraz część mieszkańców, czyli wszyscy którzy dla politycznej organizacji wiceburmistrza albo stanowią jedynie szarą, bezrozumną masę, albo podlegają temu politykowi w systemie samorządowym, ponieważ taką możliwość zyskał dzięki Danucie Patalas. Muszą mu się kłaniać w pas, mogą wykorzystywać luki w budżecie obywatelskim, żeby zgodnie z lukami w budżecie obywatelskim przekonywać szarą masę, że budżet obywatelski w tym wydaniu ma się dobrze i lepszych luk nie wymyślono. Inni gotowi są rezygnować ze swojej podmiotowości, żeby tylko lokalny polityk nie zaczerwienił się ze złości wraz ze swoją polityczną organizacją.  

Można i tak, bo nie inaczej wygląda w małych miasteczkach samorządność. Ale nawet jeżeli tak to wygląda, to nie dajmy się zwariować temu panu i jego politycznemu stowarzyszeniu oraz osobom, które tam publikują. A może chcecie doprowadzić do tego, że w ramach politycznej walki dowiecie się o sobie lub członkach swoich rodzin, że jesteście pedofilami lub zoofilami, bo tak twierdzi Przemysław Kuchcicki, a przyklepie to w swojej broszurze politycznej wiceburmistrz dla swoich marnych politycznych korzyści? Macie odwagę, jak Pani Urszula Chudak? Napisać z imienia i nazwiska, że się z tym nie zgadzacie? Że nie wyrażacie zgody na publiczny lincz Pani Hanny Knaflewskiej-Walkowiak? Jeżeli macie odwagę, to zachęcam do komentowania tego tekstu z imienia i nazwiska.

Rafał Klan

 

 

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~Xxx
26.04.2018 11:24

Panie Rafale nie nazywajmy tych ludzi politykami.Wyroki na czlowieka z imienia i nazwiska podajemy gdy sa prawomocne.Osoby nazywane przezPana politykami to maciwody. wichrzyciele. wandale. Odwracają uwagę od siebie od swojej nieudolnosci. Burzą spokój społeczny i doprowadzają miasto do ruiny.Ciagle prowokują do niezdrowych dyskusji w mediach.Glosowalem na tych ludzi a teraz mam niesmak zmarnowanego zaufania.

avatar
~jan serce
26.04.2018 12:02

Dlaczego Miłosz Czopek wysługuje się panami Kuchcickim i Techmanem ?

avatar
~do jan serce
26.04.2018 12:38

To załatwianie swoich niesmaków w tzw. białych rękawiczkach

avatar
~z akt IPN
26.04.2018 12:13

IPN Po 662/3103 Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Lesznie [1975] 1983-1990 Tytuł: Akta personalne członek ORMO: Kotwicki Jan, imię ojca: Józef, data urodzenia: 16-04-1958

avatar
~do z akt IPN
26.04.2018 14:47

Ja wiem ,że Jan Kotwicki to zły człowiek ale ty nie musisz pisać o nim bzdur ,żeby to podkreślić. Jak chcesz o nim coś powiedzieć to sprawdzaj wszystko dokładnie.Nie rozsiewaj plotek.Po pierwsze to Jan jest dużo starszy ,po drugie jego Ojciec nie był Józef ( jego Mama była Józefa).

avatar
~z akt IPN o Kotwickim
26.04.2018 12:38

Naprawdę? ???

avatar
~Mieszkaniec
26.04.2018 13:10

To są ludzie oderwani od łopaty ! szukają aby zniszczyć , ponizyć, zgnębić i pokazać kim jestem lub kim byłem , beznadzieja i brak kultury z ich strony i szkoda że znowu jesteśmy pośmiewiskiem i wytykani w innych Gminach. Pozdrawiam Panie Rafale!

avatar
~as
26.04.2018 14:21

poczekajmy na wyrok sądu , jeżeli takowy w ogóle będzie

avatar
~niemieszkanka
26.04.2018 15:42

Tytuł tego felietonu woła o pomstę do nieba, ponieważ wrzucił Pan wszystkich mieszkańców do jednego wora - ale to temat na inną dyskusje. Uważa Pan za naganne wstrzymanie się od publicznego wyrażenia zdania w sprawie tak zawiłej. Nie rozumien po co bić pianę? Pan Kuchcicki wytoczył armaty. Może jednak mądrzej jest zachować wstrzemięźliwość w osądach? Niech przedmiot zbadają kompetentne organy i oby okazało się, że ostrzelano muchę.

avatar
~ktoś
26.04.2018 18:10

Znam Panią Knalewską od 1980 roku . Uczyła mnie języka polskiego w Lesznie w . Liceum Ekonomicznym im. Jana Komeńskiego. To super nauczyciel w tych latach takich już dzisiaj nie ma . Tak myślę ,że jako radna też nieżle daje radę i cały czas jej kibicuje. W szkole przez wszystkich w tych latach była bardzo lubiana i tak jest do tej pory. Był to rok 1980 1984 i zawsze pamięta i porozmawia . Jest człowiekiem na miejscu. Zobaczymy jak o Radnych ze Wschowy powiemy póżniej. Ja znam ją od 1980 i zdania nie zmienię i codziennie jeżdziłyśmy do szkoły tym samym autobusem. Pan Kuchcicki i pan Techman za młody aby osądzać ludzi. Pozdrawiam panią Knaflewską i dużo zdrowia i wytrzymałości.

avatar
~ktoś
26.04.2018 19:45

W stanie wojemnym autobus był sprawdzany do kontroli w Strzyżewicach . Sprawdzali legitymacje szkolne . Może Pan Techman i Pan Kuchcicki na ten temat wie więcej. Nie sądzę? Pozdrawiam

avatar
~babcia
26.04.2018 19:51

Znam Panią Hannę Knaflewską i wierzę w jej uczciwość i kompetencje .Była bardzo dobrym nauczycielem i wychowawcą ,wspaniałym człowiekiem rozumiejącym uczniów .Miała bardzo dobry kontakt z nimi i ich rodzicami . Jednak znam też Pana Techmana i obawiam się zemsty z jego strony na moich bliskich ,może mnie osobiscie juz nic nie zrobi "babcia"jestem,ale mam dzieci i wnuki i nie chciałabym by była jakaś zemsta na rodzinie .Życie jest jakie jest ,to nie jest tchórzostwo ale obawy ,bo tyle zła i nienawisci wokół ,że trudno sie nie bać i to że tak mało podpisów to myślę ze to obawy przed zemstą tych Panów obawy ludzi co będzie wymyslone dalej .Proszę nie nazywać tego tchórzostwem ale niektórzy przeżyli już tyle zemsty dożnanej przez ludzi że nie mogą juz tego robić ,chcą stabilizacji i spokoju chociaż w tak małych miastach ,a jednak idzie to wszędzie.Nie pomagają modlitwy o sprawy miasta . To straszne czasy ,niby pokój ,a nie mamy spokoju ,ale proszę nie nazywac nas TCHÓRZAMI . Pani Haniu jestem z Panią .

avatar
~patriot
26.04.2018 19:54

tchórzostwo to należy zarzucić grabce i jego mafii , bali się szczególnie ciężkiej pracy na rzecz gminy

avatar
~Wschowianin
27.04.2018 09:35

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Może to ty jesteś tchórzem, bo anonimowo głosisz krzywdzące sądy? Znam Pana Grabkę od wielu lat i na pewno nie jest tchórzem, na pewno nie boi się ciężkiej pracy, na pewno nie był i nie jest szefem mafii (to ostatnie to zarzut karalny)

avatar
~do patriot
27.04.2018 10:03

Za to co są teraz przy korycie razem ze swoimi rodzinami , pociotkami i znajomymi harują jak wół od rana aż do wieczora . Szczególnie ta ze S.K co resztę godzin spędza w Lesznie przy remoncie swojego mieszkania . Oj pracusie nawet doktor obrabia dwa etaty jeden w ratuszu a drugi w Malczycach . Niestety wyników ich pracy nie widać jak miasto było brudne tak jest nadal brudne i jeszcze spiętrzają się trudności .

avatar
~Fgl
05.05.2018 07:04

Cytować Lutra ... Fuj . Sam ten fakt już mówi za siebie.

avatar
~Jan Kotwicki
12.05.2018 11:36

Nie udało się utworzyć frontu obrony przewodniczącej Rady Gminy, co nie upoważnia do obrażania Wschowian!

avatar
~Uśmiałam się
12.05.2018 15:48

Pan Kotwicki wie co mówi, w obrażanie mieszkanców Wschowy jest w końcu najlepszy :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 25
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 647

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl