Szlichtyngowa: Gmina sięga po środki z LGD

Wtorek, 16 maja 2017 o 15:42, autor: 8 1276
Szlichtyngowa: Gmina sięga po środki z LGD

Władze gminy Szlichtyngowa zamierzają w tym roku pozyskać środki finansowe na rozpoczęcie rewitalizacji Parku Górczyńskiego, początek budowy przystani na Baryczy oraz wyznaczenie leśnych ścieżek rowerowych. Źródłem, z którego planują czerpać, jest Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szlichtyngowej burmistrz Elżbieta Rahnefeld poinformowała radnych, że zakończono już prace związane z utworzeniem koncepcji rewitalizacji parku Górczyńskiego. Prace w parku rozpoczną się jeszcze w tym roku i przebiegać etapami, a pomóc w ich przeprowadzeniu mają środki z Lokalnej Grupy Działania Kraina Lasów i Jezior, której członkiem jest gmina.

- Zakończyły się prace związane z projektem rewitalizacji parku w Górczynie. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania dokumentacji w celu aplikowania o środki z Lokalnej Grupy Działania w Siedlisku, której jesteśmy członkiem. Nabór wniosków będzie trwał od 22 maja do 9 czerwca. Z tych pieniędzy, które pozyskamy w tym roku chcemy zrealizować pierwszy etap projektu rewitalizacji parku, tj. przebudować scenę oraz plac festynowy – mówiła burmistrz.

Elżbieta Rahnefeld zapowiedziała również, że w drugiej połowie roku gmina będzie aplikować o fundusze na budowę przystani kajakowej na Baryczy, a także przygotowywany jest projekt wyznaczenia leśnych ścieżek rowerowych. Pieniądze na te cele również pozyskane mają zostać z funduszy LGD w Siedlisku.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~Adaś
16.05.2017 16:59

Gratuluję , w końcu burmistrz Rahenefeld bierze się do pracy, a już straciłem wiarę . Wszystko jest ok, życzę powodzenia i jak największego pozyskania pieniędzy ale mam pytanie do zainteresowanych : mówi się tu tylko o środkach pozyskanych , a jak nie otrzymacie ich p. burmistrz to co wtedy ? Nic Pani nie mówi o środkach własnych , czyżby ich Pani nie miała ? a co się dzieje z podatkami od ludu które pozostają w gminie ? Proszę nie skłaniać mnie do wniosku , że środki własne są na pensje i syte premie a inwestycje wykonuje się z wirtualnych dotacji ? ....... chyba skarbnik Gminy jest odpowiedzialna i przeznacza jakąś część kasy na rozwój gminy ? Adaś

avatar
~Do Adasia
16.05.2017 18:45

Panie Adaś to są pobożne życzenia . Z braku własnej kasy opowiada się co by było i jak to trzeba zrobić . Rzeczywistość jednak zweryfikuje zamiary . Kolejność jest jednak taka najpierw własne pieniądze potem szczegółowe plany co do inwestycji następnie poprawnie wypełniony wniosek o dotacje . Bez tych rzeczy można wsadzić między bajki każde plany . Ludzi się ogłupia tylko dlatego że przez to kupuje się czas jaki biegnie do następnych wyborów a potem wymyśla się przeciwności i trudności jakie piętrzą się przed " władzą " która tak bardzo chciała tak dobrze dla ludzi i niestety znowu nie wyszło . Stara śpiewka tych z ratusza , oni mocni tylko w gębie i w wypowiadaniu sloganów a w rzeczywistości wielcy obłudnicy , nie znający się na wykonywanej pracy , nie wspominając o zwykłej uczciwości dla urzędu i swoich wyborców .

avatar
~Ira
17.05.2017 13:04

Tym razem warto pochwalić pracowników urzędu. W końcu ktoś pomyślał o tym, żeby wykorzystać promocyjnie PARK GÓRCZYŃSKI. To powinna być, i w końcu będzie wizytówka naszego miasteczka!

avatar
~mieszkaniec
17.05.2017 13:37

Nie chwal dnia przed zachodem słońca . Cza pokazał ich zapał do inwestycji i obietnic przedwyborczych . Jak wyremontują to się pochwali .

avatar
~Dawny mieszkaniec Starych Drzewiec
17.05.2017 13:48

Mam pytanie a jaka jest obecnie sytuacja ujęcia wody w Starych Drzewcach bo nie jestem w temacie .

avatar
~do Adasia
17.05.2017 15:54

Panie Adaś, burmistrz nie bierze się do pracy tylko cały czas pracę markuje. Specyfika pozyskiwania środków z LGD jest całkiem odmienna niz pozyskiwanie z PROW czy RPO. Nie ma tutaj wyścigu szczurów, gdyż gminy tworzące lokalna grupę działania mają zabezpieczone po równo środki dla każdej gminy. Warunkiem pozyskania tych środków jest złożenie tylko wniosku i pozytywna ocena urzędu marszałkowskiego. Tak więc każda z gmin ma zapewnione środki i nikt nie może jej tego pozbawić, chyba, że sama zrezygnuje ze składania wniosków. Oczywiście, udział własny musi być zapewniony.

avatar
~a.
17.05.2017 18:01

O to właśnie sedno chodzi, czy mają na to pieniądze własne . Coś mam przeczucie że te pieniądze zostały już dawno skonsumowane na własne cele

avatar
~zygi