Szlichtyngowa: Gmina sięga po środki z LGD

Wtorek, 16 maja 2017 o 15:42, autor: 9 1444
Szlichtyngowa: Gmina sięga po środki z LGD

Władze gminy Szlichtyngowa zamierzają w tym roku pozyskać środki finansowe na rozpoczęcie rewitalizacji Parku Górczyńskiego, początek budowy przystani na Baryczy oraz wyznaczenie leśnych ścieżek rowerowych. Źródłem, z którego planują czerpać, jest Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szlichtyngowej burmistrz Elżbieta Rahnefeld poinformowała radnych, że zakończono już prace związane z utworzeniem koncepcji rewitalizacji parku Górczyńskiego. Prace w parku rozpoczną się jeszcze w tym roku i przebiegać etapami, a pomóc w ich przeprowadzeniu mają środki z Lokalnej Grupy Działania Kraina Lasów i Jezior, której członkiem jest gmina.

- Zakończyły się prace związane z projektem rewitalizacji parku w Górczynie. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania dokumentacji w celu aplikowania o środki z Lokalnej Grupy Działania w Siedlisku, której jesteśmy członkiem. Nabór wniosków będzie trwał od 22 maja do 9 czerwca. Z tych pieniędzy, które pozyskamy w tym roku chcemy zrealizować pierwszy etap projektu rewitalizacji parku, tj. przebudować scenę oraz plac festynowy – mówiła burmistrz.

Elżbieta Rahnefeld zapowiedziała również, że w drugiej połowie roku gmina będzie aplikować o fundusze na budowę przystani kajakowej na Baryczy, a także przygotowywany jest projekt wyznaczenia leśnych ścieżek rowerowych. Pieniądze na te cele również pozyskane mają zostać z funduszy LGD w Siedlisku.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Adaś
16.05.2017 16:59

Gratuluję , w końcu burmistrz Rahenefeld bierze się do pracy, a już straciłem wiarę . Wszystko jest ok, życzę powodzenia i jak największego pozyskania pieniędzy ale mam pytanie do zainteresowanych : mówi się tu tylko o środkach pozyskanych , a jak nie otrzymacie ich p. burmistrz to co wtedy ? Nic Pani nie mówi o środkach własnych , czyżby ich Pani nie miała ? a co się dzieje z podatkami od ludu które pozostają w gminie ? Proszę nie skłaniać mnie do wniosku , że środki własne są na pensje i syte premie a inwestycje wykonuje się z wirtualnych dotacji ? ....... chyba skarbnik Gminy jest odpowiedzialna i przeznacza jakąś część kasy na rozwój gminy ? Adaś

avatar
~Do Adasia
16.05.2017 18:45

Panie Adaś to są pobożne życzenia . Z braku własnej kasy opowiada się co by było i jak to trzeba zrobić . Rzeczywistość jednak zweryfikuje zamiary . Kolejność jest jednak taka najpierw własne pieniądze potem szczegółowe plany co do inwestycji następnie poprawnie wypełniony wniosek o dotacje . Bez tych rzeczy można wsadzić między bajki każde plany . Ludzi się ogłupia tylko dlatego że przez to kupuje się czas jaki biegnie do następnych wyborów a potem wymyśla się przeciwności i trudności jakie piętrzą się przed " władzą " która tak bardzo chciała tak dobrze dla ludzi i niestety znowu nie wyszło . Stara śpiewka tych z ratusza , oni mocni tylko w gębie i w wypowiadaniu sloganów a w rzeczywistości wielcy obłudnicy , nie znający się na wykonywanej pracy , nie wspominając o zwykłej uczciwości dla urzędu i swoich wyborców .

avatar
~Ira
17.05.2017 13:04

Tym razem warto pochwalić pracowników urzędu. W końcu ktoś pomyślał o tym, żeby wykorzystać promocyjnie PARK GÓRCZYŃSKI. To powinna być, i w końcu będzie wizytówka naszego miasteczka!

avatar
~mieszkaniec
17.05.2017 13:37

Nie chwal dnia przed zachodem słońca . Cza pokazał ich zapał do inwestycji i obietnic przedwyborczych . Jak wyremontują to się pochwali .

avatar
~Dawny mieszkaniec Starych Drzewiec
17.05.2017 13:48

Mam pytanie a jaka jest obecnie sytuacja ujęcia wody w Starych Drzewcach bo nie jestem w temacie .

avatar
~do Adasia
17.05.2017 15:54

Panie Adaś, burmistrz nie bierze się do pracy tylko cały czas pracę markuje. Specyfika pozyskiwania środków z LGD jest całkiem odmienna niz pozyskiwanie z PROW czy RPO. Nie ma tutaj wyścigu szczurów, gdyż gminy tworzące lokalna grupę działania mają zabezpieczone po równo środki dla każdej gminy. Warunkiem pozyskania tych środków jest złożenie tylko wniosku i pozytywna ocena urzędu marszałkowskiego. Tak więc każda z gmin ma zapewnione środki i nikt nie może jej tego pozbawić, chyba, że sama zrezygnuje ze składania wniosków. Oczywiście, udział własny musi być zapewniony.

avatar
~a.
17.05.2017 18:01

O to właśnie sedno chodzi, czy mają na to pieniądze własne . Coś mam przeczucie że te pieniądze zostały już dawno skonsumowane na własne cele

avatar
~zygi
18.05.2017 08:24

Znając życie to na dokumentacji się skończy ale przed następnymi wyborami pewnie będą nowe śmiech na sali

avatar
~Mieszkaniec Jędrzychowic
26.01.2018 11:26

Witam w Jędrzychowicach przy starych blokach nie ma ani jednej lampy,karetka nie może trafić. Mieszkają tam starsi,dzieci szkolne,niepełnosprawni.Nie daleko bloków jest droga która jeżdżą maszyny rolnicze,ciągniki ,auta ciężarowe które transportują płody rolne,ciężki sprzęt rolniczy .Może ktoś spojrzy na to bardziej przychylnym okiem by pomóc tym ludziom.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl