TworzymyGłos Regionu

Światłowodowe inwestycje firmy KAJA Komputer

Środa, 25 listopada 2020 o 09:26, autor: 2 1378
Światłowodowe inwestycje firmy KAJA Komputer

Firma KAJA KOMPUTER informuje o swoich kolejnych inwestycjach, a także odpowiada na często zadawane pytania, dotyczące budowy sieci światłowodowej na terenie powiatu wschowskiego. 

Szanowni Państwo 

Z przyjemnością informujemy o realizacji kolejnych inwestycji, zwiększających zasięg naszej sieci światłowodowej. Zakończone zostały prace we Wschowie w obrębie ulic: Daszyńskiego, Polnej, 17 Pułku Ułanów. Większość nieruchomości, znajdujących się przy tych ulicach, znajduje się już w zasięgu naszej sieci. Wcześniej informowaliśmy o zakończeniu budowy przyłączy na obszarze „osiedla Zacisze”. Od kilku lat realizujemy usługi w technologii światłowodowej na osiedlach Jagiellonów oraz Zwycięstwa, a także w Sławie na osiedlu przy ul. Parkowej. Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych. Po otrzymaniu deklaracji chęci korzystania z naszych usług, będą realizowane prace, związane z wykonaniem przyłączy na terenie Państwa nieruchomości. 

Jednocześnie obserwujemy realizowaną na terenie powiatu wschowskiego inwestycję, polegającą na budowie sieci światłowodowej, dofinansowywaną ze środków publicznych z programu Polska Cyfrowa. Swoim zasięgiem obejmuje ona około 2700 gospodarstw domowych wcześniej określonych jako „białe plamy” - czyli obszary, na których nie było technicznych możliwości, realizacji usługi o minimalnej prędkości 30Mb/s. Zakres tej inwestycji został określony ponad 2 lata temu i w aktualnie realizowanym projekcie zostanie wykonany bez większych odstępstw - od wyznaczonych wówczas adresów. Przygotowana została interaktywna mapa zasięgu tej inwestycji, która pozwala na sprawdzenie z dokładnością do pojedynczego adresu, które nieruchomości zostaną nią objęte. Adres strony z tą mapą znajdziecie Państwo na końcu artykułu. 

Również dlatego, że jest to inwestycja finansowana ze środków publicznych, także firma KAJA KOMPUTER będzie mogła korzystać z tej sieci, obsługując abonentów, znajdujących się w jej zasięgu. Dlatego zachęcam do kontaktu z nami, jeśli zauważycie Państwo prace w pobliżu Waszych domów. Miło nam będzie, jeśli zechcecie Państwo skorzystać z naszych usług. 

Działając lokalnie, staramy się zapewniać wsparcie techniczne w znacznie większym zakresie niż konkurencyjne firmy. Liczymy także, że łatwość komunikacji z nami zachęci Państwa do wybrania lokalnej firmy, jako dostawcy usługi. Nadal będziemy równolegle inwestować w łącza radiowe. Od kilku lat wykorzystujemy w naszej sieci technologicznie zaawansowane urządzenia firmy Cambium Networks (USA), co znacząco zwiększyło dostępne możliwości techniczne i poprawiło naszą ofertę. Naszym celem jest świadczenie usługi dostępu do sieci Internet drogą radiową o parametrach zbliżonych do technologii światłowodowej, na możliwie największym obszarze. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą usług telekomunikacyjnych (Internet/Telewizja/Telefon) na naszej stronie: www.kajakom.pl. Przygotowaliśmy tam dostępny OnLine konfigurator usług, który powinien Państwu ułatwić wybranie odpowiedniej usługi, wstępnie informując o dostępnych w danej miejscowości technologiach: https://kajakom.pl/konfigurator/  

Z zasięgiem realizowanej inwestycji POPC możecie Państwo zapoznać się poprzez stronę: https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/  

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 65 547 6000 lub poprzez e-mail: handlowy@kajakom.pl 

Krzysztof Jasek / KAJA KOMPUTER

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Marcin
25.11.2020 14:26

I to jest bardzo dobra wiadomość. Szkoda tylko, że mieszkając w centrum nadal nie będziemy mieli. Ale za to szwagrowi, którego z jednej strony posesja graniczy z chlewem a z drugiej z ulami net będzie śmigał aż miło. Patrząc dokładniej na mapkę, mućki, kury, balbinki i pszczółki też będą miały dostęp ... Halama już nie będzie miał jak robić skeczy o neostradzie i kurniku. Przepraszam, że tak wylewnie, ale żal mi tylną część ciała ściska.

avatar
~Edek
25.11.2020 20:18

We Wschowie nie ma konkurencji na internet stacjonarny, w miarę stabilny, bez limitów, obejmujących cały zasięg Wschowy więc ceny za śmieszne szybkości są z kosmosu...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl