TworzymyGłos Regionu

Strażnicy wracają do UM

Poniedziałek, 18 maja 2020 o 07:42, aktualizacja Poniedziałek, 18 maja 2020 o 07:43, autor: 9 851
Strażnicy wracają do UM

Rząd luzuje obostrzenia związane z koronawirusem i w związku z tym Straż Miejska od poniedziałku wraca do Urzędu Miejskiego i swoich standardowych obowiązków. Przez ostatnich kilka tygodni, decyzją Wojewody Lubuskiego, SM została włączona w struktury policji i wykonywała obowiązki związane z dozorowaniem osób na kwarantannie, patrolowaniem. Ale nie tylko. Zgodnie z przekazanymi podziękowaniami i informacjami przez Komendanta Komisariatu w Sławie, strażnicy mieli ogromny wkład w ostatni sukces stróżów prawa.

W związku z luzowaniem obostrzeń dotyczących koronawirusa decyzją Wojewody strażnicy wracają do swoich obowiązków (patrole związane z ochroną środowiska, patrole terenów turystycznych czy obsługa strefy postoju).
Choć strażnicy na stałe wracają do Urzędu Miejskiego, to współpraca z policją jest stałym elementem ich działań, co potwierdzają zgodnie komendanci SM i Komisariatu w Sławie.

Jednocześnie przypominamy, iż od 21 maja wraca strefa płatnego parkowania. Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku (w strefach mienia komunalnego do soboty) od godz. 9:00 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

(fb.slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Obserwator
18.05.2020 08:00

Może w końcu we Wschowie SM zainteresuje się porządkiem w mieście , a nie tylko wlepia mandaty za złe parkowanie. Niczym nie nauczy się bałaganiarzy jak tylko uszczupleniem portfela.Miasto jest zaśmiecone , wszędzie walają się butelki , puszki, albo szkło z pobitych butelek.Od czasu do czasu niech pofatygują się do parku .Za nieposprzatanie po psach powinna być natychmiastowa kara mandatem.Miasto przedstawia przerażający widok.Jeden wielki syf.Wstyd.Niestety ludzi nie nauczy się porządku samym upominaniem.Szok , żeby miasto królewskie tak wyglądało. Niech straż miejska w końcu zacznie coś robić.

avatar
~ja
19.05.2020 03:01

Chyba jesteś uczulony na Straż Miejską we Wschowie. Ja od dłuższego czasu obserwuję ich pracę i Widzę rzetelność w wykonywaniu obowiązków. Przypuszczam, że sam masz problemy z właściwym parkowaniem i stąd Twój negatywny wpis. Ja dziękuję szczególnie komendantowi za kulturę przy objaśnianiu błędów, jakie popełniłem

avatar
~Do ja
19.05.2020 14:13

Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem . Jesteś kolejną osobą po radnej i jej świcie , którzy takich zdolności nie posiedli w związku ztym należy instrumentarium umysłowe wyuczyć poprzez kilkakrotne przeczytanie . Ktoś zwraca uwagę na totalny bałagan w mieście instytucji do której obowiązków należy problem egzekwowania właściwego zachowania się mieszkańców . Kto w takim razie ostatecznie ma rozliczać bałaganiarzy za rozbite butelki w parkach , za pety na ulicach , plastikowe butelki na trawnikach , nieposprzątane psie odchody . Może listonosz albo kasjer w banku . Jeśli tak to po co we Wschowie straż miejska .

avatar
~Do ja
19.05.2020 21:01

Kilka dni temu na lokalnym profilu na fb ktoś zrobił zdjęcie wschowskiej poczekalni PKP. Kto twoim zdaniem powinien zainteresować się co dzieje się w tym miejscu.Oczywiście wylał się hejt na władzę miasta. Kogo władze miasta zatrudniają w celu utrzymywania i egzekwowania ładu w miescie.Po co panowie ze Straży miejskiej są zatrudnieni.Między innymi po to.Miasto faktycznie jest brudne , bardzo brudne.Inaczej brudasów nie wychowasz jak mandatami.

avatar
~Super.
21.05.2020 12:10

Cieszymy się bardzo ,ze Panowie ze SM przejawili zainteresowanie i zareagowali na problem wyrzucania śmieci gdzie popadnie.Miejmy nadzieję, że zakończy się ta akcja zidentyfikowaniem śmieciarzy. Myślimy, że kara zasili budżet Wschowy.Pana Komendanta zachęcamy do zwrócenia się do Rady Miasta o założenie w mieście monitoringu.Zdecydowanie ułatwi Wam pracę i identyfikację osób odpowiedzialnych za zaśmiecenie. Dziękujemy za interwencję.

avatar
~zza winkla
22.05.2020 12:30

Cyt. "...…… strażnicy mieli ogromny wkład w ostatni sukces stróżów prawa. " A o jakim sukcesie jest mowa ? Proszę o przypomnienie .

avatar
~Wielcy urzędnicy
22.05.2020 15:12

Sukcesem jest także powrót UG haha do pracy ? Podatnicy płacą na spokojną bezpieczną pracę urzędników , na zdalna pracę nauczycieli, lekarzy . Robole w fabrykach nie mają tego komfortu . Ale wolę być robiłem i żyć normalnie a nie w przeświadczeniu .....

avatar
~ baba.....
22.05.2020 16:58

Nie miała Baba kłopotu, kupiła sobie prosie ...... podobnie jest z ta służbą . W dobie rozbudowanej policji lokalna włada nie ma na co wydawać pieniędzy powołuje sobie SM....... !. Zawsze to jakieś wytłumaczenie na to kto tak do końca odpowiada za porządki w mieście i gminie ---- albo i nie odpowiada ...?. Jednym słowem strata czasu i pieniędzy !.

avatar
~Gosc
07.06.2020 08:17

Jestem za strażą miejską mimo że strażnik ostatnio jechał za mną gdyż popełniłem błąd wyprzedzając go na większej prędkości a to dlatego że żona zorientowałam się że zgubiła tel.Nie miałem czasu na wolną jazdę no nie miałem gdzie zawrócić ale na szczęście tam gdzie siedzieliśmy telefon leżał gdy wracałem strażnik czekał na mnie ,wszystko skończyło się dobrze więc mimo mojego wybryki składam gratulacje za ich pracę dziękuję wam i pozdrawiam

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl