TworzymyGłos Regionu

Strażacy z nowym sprzętem

Wtorek, 18 lipca 2017 o 09:18, autor: 1 2181
Strażacy z nowym sprzętem

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie została doposażona w nowy sprzęt w postaci zestawu w skład, którego wchodzi lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy z napędem 4x4 marki ISUZU oraz przyczepa transportowa DMC 750 kg wraz ze sprzętem i środkami do ograniczania stref skażeń chemicznych. Zakup nowego sprzętu udało się zrealizować dzięki środkom z województwa, powiatu i od lokalnych przedsiębiorców. 

Pozyskany sprzęt pozwoli na zwiększenie skuteczności i efektywności prowadzonych działań, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa ludności i minimalizację skutków zdarzeń powodujących zagrożenia dla ludzi i środowiska. Zakup został dokonany w ramach dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w kwocie 77 tys. zł (brutto). Pozostałą część kwoty pozyskano ze Starostwa Powiatowego we Wschowie 50 tys. zł (brutto) i od lokalnych podmiotów gospodarczych. Łączna wartość zamówienia to 163 tys. zł.

(PSP)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~psx
19.07.2017 22:29

Kiedy nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl